Skocz do zawartości
Gość emwu

Podświetlenie tablic rejestracyjnych tył ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Weź na krótko podłącz żarówkę pod kabelki od podświetlenia. Jeśli się zaświeca to wnętrze out. Jeśli nie to szukaj przerwanego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w zimę kable robią się sztywne. A tylna klapa jest połączona jest za pomocą harmonijki a w niej pęk kabli. Sprawdzi tak jak kazał Ci MlodyS53. Jak nie to lecisz całą instalacje. Ale zazwyczaj na harmonijce któryś z kabelków pęka.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ja mam rowniez podobny problem z tymi lampkami do podswietlania rej. Kilka dni temu jedna zaczela delikatnie pomrugiwac(lewa strona) a 2 dni pozniej zgaslo wszystko. Bezpieczniki sprawdzilem, zarowki rowniez sa wymienione a podswietlenia nadal nie ma. Moze wymienic cale wklad na nowe??? Blaszki nie sa w zadawalajacym stanie, troszku podgnily. Chyba ze jest cos z kabelkami. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow passatow oraz wszystkich forumowiczow.

 

Kombi czy sedan?

 

Sprawdź oprawki w których "siedzą" żarówki.Mocowane są dwoma wkrętami,jak je odkręcisz i wysuniesz to ujrzysz dwie blaszki po bokach-przeważnie one nie stykają.Jeżeli będą OK to zmierz napięcie na nich czy jest,jak nie-to słonik pomiędzy klapą a karoserią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Odp do Patryk_ autko to kombi.

Lampki wyciagalem i blaszki sa zasniedziale. Poczyszcze je ale najpierw zrobie kontrole z kabelkami, jesli nie dzialaja to zobacze wiazke pomiedzy buda a klapa. Dam znac co mi sie udalo ustalic. Dzieks i pozdro!

A i jeszcze jedno...jak kilka minut temu grzebalem przy tym to sprawdzalem lewa tylna lampe i tam wisi jeden kabel. Byl zaizolowany ale mial dziurke w izolacji i sie zastanawiam czy byl gdzies do tej lampy podlaczony. Kabelek jest koloru szarego a pozostale w lampie sa zielone. Sprawdzalem druga lampe i tam jest szary podlaczony do lampy i idze gdzies pod podloge w belke. Ktos ma pojecie od czego on moze byc????

Edytowane przez xander2626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. sprawdzilem napiecie na stykach w lampce i jest tylko ok 4V. Czylini nie mam pojecia co jest nie tak?? Nikt nie wie co to za szary kabel o ktorym pisalem wczesniej??:dupablada

Pozdro.

 

Szary kabelek o ktory pytalem to jest przeciwmgielne. jak by ktos chcial miec po obu stronach. Zmierzylem napiecie i na lewej jest cos ok 10V a na

prawej ok 4V. Gdzies mi prad ucieka ale nie ma pojecia gdzie. Szukam dalej. Ma ktos jeszcze jakies podpowiedzi????

Pozdro.

Edytowane przez xander2626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh.....w koncu zrobione. Zgnily kable do lampek, te w listwie nad tablica rej. Poprowadzilem nowe, zalozylem nowe lampki z zarowkami i smiga jak talala. Jak by ktos mial podobne problemy to wie gdzie tez mozna szukac awarji. Wystarczy sprawdzic ile jest napiecia w samej klapie bagaznika. Pozdro all....:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odgrzewm kotleta, ale ja mam też zgniłe kable od podświetlenia tablicy - tylko problem tkwi w tym iż nie mogę dobrać się do ich wymiany a nabyłem już sprawną wiązkę. Jest jakaś instrukcja demontażu - szukam i szukam i nic... Nie mogę dostać się jedynie do blendy od wewnątrz - odkręciłem 3z4 śrób i nie mogę znaleźć4 śrubki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem temat i potwierdzam. Ja właśnie ode sedana mjedną lapkę dokupiłem i w kombi jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przerabiałem temat i potwierdzam. Ja właśnie ode sedana mjedną lapkę dokupiłem i w kombi jest ok.
Cała tylna listwa w 3B jest identyczna w obu wersjach nadwoziowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moj problem wyglada tak ze bezpieczniki cale , zarowki sprawne i nie siweci sie podswietlenie tablic. sprawdzilem napiecie miernikiem na wlaczonych swiatlach , na bezpiecznikach od podswietlenia tablic rejestracyjnych i nie ma rekacji jest 0v , czy jesli jest przerwany jakis kabel w klapie to nie bedzie przejscia pradu az od bezpiecznikow?????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja tez myslalem ze gdzioes kable sa przerwane a sie okazalo jak zdjalem ze bylu te wszystkie bolce zasniedziala wystarczylo troche oczyscic i jedna lampka dziala a druga niestety nie bo sniedz zjadla mi blaszke ale mam juz uzywke cala i w niedlugim czasie bede wstawiac wiec sprawdz najpierw czy nie masz tgych stykow zasniedzialych i je poczysc wtedy ewentualnie sprawdzisz reszte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja tez myslalem ze gdzioes kable sa przerwane a sie okazalo jak zdjalem ze bylu te wszystkie bolce zasniedziala wystarczylo troche oczyscic i jedna lampka dziala a druga niestety nie bo sniedz zjadla mi blaszke ale mam juz uzywke cala i w niedlugim czasie bede wstawiac wiec sprawdz najpierw czy nie masz tgych stykow zasniedzialych i je poczysc wtedy ewentualnie sprawdzisz reszte :)

 

 

Panowie, jakbyście mogli pisać " po polsku" to wielu z nas byłoby Wam bardzo wdzięcznymi. Z tego ja przynajmniej nic nie mogę zrozumieć. jeśli nie możecie pisać po polsku, to po napisaniu tekstu przeczytajcie go przed zatwierdzeniem go.

Pozdrawiamy Was - Polacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . SLuchajcie ja mam tez tenm problem. z lewej rony w lampce przegnily mi blaszki ktore sa osadzone w tym czarnym plastiku w klapie.. wymienilem i nie swieci lampka podsw. tab. te blaszki do czego musza stykac?? rozebralem tapicerke wyjalem cala listwe z zamkiem i na zewnatrz tego plastiku co sa te blaszki ktore stykaja z lampka jest metalowa blaszana obudowa . te blaszki musza do niej stukac do jej scian?? PILNA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować ukraść prąd ze świateł tylnych do podświetlenia tablic i też będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można spróbować ukraść prąd ze świateł tylnych do podświetlenia tablic i też będzie działało.
Będzie ale pamiętać trzeba, że zostawiając auto z włączonymi postojówkami jednej jego strony(manetka kierunkowskazów prawo lub lewo, kluczyk wyjęty ze stacyjki), oświetlenie tablicy też będzie działać(w zależności, do której lampy zostało podpięte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja również się podepne pod temat. Zamierzam wymienić sobie zarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej na led od Cambusa i tutaj jest problem bo nie wiem jaka długość ma ta rureczka, pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie led na tasmie z metra

ucinasz tak zeby byly 3 szt wklejasz na silikon,przewody dolutowujesz sprawdzajac polaryzacje i masz spokoj

taniej ci wyjdzie niz te rurkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności