Skocz do zawartości
michael_13

Kontrolka ABS ESP OFF, przekreślone P oraz kierownica

Rekomendowane odpowiedzi

wprowadziles zle kodowanie,znajdz odpowiednie tzn biez pod uwage rodzaj nadwozia,kiera po lewej czy po prawej rodzj silnika itp moze ten adres ci pomoze bo mi pomogl kiedys tez zniklo mi kodowanie ......oto adres =>http://www.netech.dk/index.php/ecuuk

pozdr

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Z tej strony wynika że faktycznie mogłem wprowadzić zły kod a różni się tylko ostatnią cyferką.

 

EDIT

 

Jednak kod był dobry innego nie przyjmuje...

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Gdy po parkingu jadę wolno, jakieś ~20 km/h to po wyłączeniu silnika i po ponownym włączeniu nie świeci się przekreślone P. Ale po normalnej jeździe znowu zaczyna świecić. Czyżby to był niezaadaptowany czujnik położenia kierownicy?? Gdzieś kiedyś takie stwierdzenie obiło mi się o oczy?

Edytowane przez ulvhedin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rni

A to moja historia. Przyspieszam a tu nagle pojawił się żółte kontrolki ABS, ESP OFF, oraz przekreślone P. Zwalniam i na parkingu gaszę samochód. Po ponownym odpaleniu wszystko OK. No to jedziemy. Po przejechaniu kilku kilometrów kolejna znana już choinka.

Co robić? Wizyta w zakładzie. Tu podpięcie pod komputer i uszkodzenie sterownika ESP TRW 440 3FE0. W zakładzie stwierdzili, aby szukał jakiegoś elektryka.

Kochani co robić?

PS

W którym miejscu znajduje się ten sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzeje temat, u mnie zapaliła sie kontrolka od ESP , Ręczny i mryga kontrolka od świec żarowych stało sie to w czasie jazdy i samochód przychamował a raczej odpuscił pedał gazu , po podpięciu do komputera pokazuje błąd sterownika pompy ABS, ktos miał podobnie?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano po odpaleniu auta na desce zapalily mi sie dwie pomaranczowe kontrolki - jedna to kierownica a druga ten samochodzik ktory wyglada jak by wpadl w poslizg. Obie swieca na pomaranczowo.Wczoraj bawilem sie troche vagiem, zmienialem w centralnej elektryce zmieniajac kilka rzeczy ale watpie zeby to mialo cos wspolnego. Probowalem skrecac kolami w lewo i w prawo jechalem na wprost a blad dalej swieci. Co to moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rano po odpaleniu auta na desce zapalily mi sie dwie pomaranczowe kontrolki - jedna to kierownica a druga ten samochodzik ktory wyglada jak by wpadl w poslizg. Obie swieca na pomaranczowo.Wczoraj bawilem sie troche vagiem, zmienialem w centralnej elektryce zmieniajac kilka rzeczy ale watpie zeby to mialo cos wspolnego. Probowalem skrecac kolami w lewo i w prawo jechalem na wprost a blad dalej swieci. Co to moze byc ??

 

przejedź kilkadziesiąt, kilkaset metrów a powinno zniknąć. Jeśli nie zniknie to pewnie przestawiłeś coś vagiem. Sprawdź opcję gdzie ustawia się opcję z auto holdem i bez niego, jak włączysz auto hold w vagu, a fizycznie go nie ma to sypnie ww błędami ;) (w abs/hamulce chyba to jest jak dobrze pamiętam ?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rano po odpaleniu auta na desce zapalily mi sie dwie pomaranczowe kontrolki - jedna to kierownica a druga ten samochodzik ktory wyglada jak by wpadl w poslizg. Obie swieca na pomaranczowo.Wczoraj bawilem sie troche vagiem, zmienialem w centralnej elektryce zmieniajac kilka rzeczy ale watpie zeby to mialo cos wspolnego. Probowalem skrecac kolami w lewo i w prawo jechalem na wprost a blad dalej swieci. Co to moze byc ??

 

masz kabel i zamiast sprawdzić błędy pytasz o wróżby na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło błąd G85. Pisałem na forum bo byłem w trasie i lekko się zgrzałem bo auto mam kilka dni. Ale na spokojnie wróciłem do domu, podpiąłem do kompa. Błędu nie dało się skasować. Po przejechaniu kilkunastu km błąd nie zgasł. Rozłączyłem aku na godzinkę, przejechałem kilkadziesiąt metrów i błąd zgasł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następującą chistorie jadąc moim paskiem po zmianie kół z zimowych na letnie (przypadek), zapalają się kontrolki ABS , ESP przekreślone P odcina gaz i po ułamku sekundy wszystko wraca do normy. Po podłączeniu do kompa pokazuje sporadyczny błąd pompy ABS. Gdy auto jest zimne błąd się kasuje gdy jest ciepłe błąd się pojawia. Sytuacja powtarza się coraz częściej. Mechanik stwierdził że jest problem ze sterownikiem pompy ABS. Czy ktoś miał podobną sytuacje? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam następującą chistorie jadąc moim paskiem po zmianie kół z zimowych na letnie (przypadek), zapalają się kontrolki ABS , ESP przekreślone P odcina gaz i po ułamku sekundy wszystko wraca do normy. Po podłączeniu do kompa pokazuje sporadyczny błąd pompy ABS. Gdy auto jest zimne błąd się kasuje gdy jest ciepłe błąd się pojawia. Sytuacja powtarza się coraz częściej. Mechanik stwierdził że jest problem ze sterownikiem pompy ABS. Czy ktoś miał podobną sytuacje? Pozdrawiam.

 

kup używaną pompę ABS pewnie 095P i wymień sam sterownik, widziałem takie pompki na alledrogo po 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa to095K jakaś nie typowa nigdzie nie moge jej dostać. Może ktoś taką posiada? Zastanawiam się czy da się zastosować pompę o innych numerach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dodatkowego ma 095k, elektonika pasuje, ale 095p nie obsluguje ACC i TPMS. Zapisz kod ze starej pompy bo po zmianie bedzie trzeba wpisać i zrobić adaptacje czujników w abs.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Problem tego typu był już opisywany w tym temacie lecz posiadam podobny problem..Od paru dni świeci mi się Tylko P przekreślone w passacie b6.Żadna inna kontrolka.Auto normalnie funkcjonuje.hamulec zaciągany jest bez żadnym problemów.Wiecie moze czego moze być to przyczyna.Podkreśle ze auto miało rozładowany akumolator.Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz komputer i się przekonasz. Zapewne któryś z silniczków ręcznego odmówił posłuszeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.Problem tego typu był już opisywany w tym temacie lecz posiadam podobny problem..Od paru dni świeci mi się Tylko P przekreślone w passacie b6.Żadna inna kontrolka.Auto normalnie funkcjonuje.hamulec zaciągany jest bez żadnym problemów.Wiecie moze czego moze być to przyczyna.Podkreśle ze auto miało rozładowany akumolator.Prosze o pomoc

W sierpniu miałem podobną sytuację z tą kontrolką i jednocześnie działającym poprawnie hamulcem ręcznym. Ale kontrolka ta sama z siebie zgasła po którymś z kolei odpaleniu auta i (odpukać) nie zaświeciła się ponownie.

Sprawdziłem połączenia i obudowy silniczków i nic niepokojącego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie w jakich wersjach jest ESP ?

 

Moj passat 1.8 T rocznik 04-2000 , po podlaczeniu do VAG i sprawdzenia licznika kontrolka ESP dziala , ale przy wlaczaniu samochodu nie wlacza sie kontrolka tylko sam ABS. Podlaczylem sie pod CAN i zmiana kodowania nic nie dala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.mam takie pytanie .Czy zna ktoś objaw" przekreślone P i 1 gong przy uruchamianiu silnika.Przekreślone P tylko mruga podczas całej jazdy bez dzwięku. przycisk hamulca NIE mruga.Auto funkcjonuje normalnie?Hamulec zaciąga się również normalnie.Na przeglądzie auto wyszło OK.Jedyny objaw to tylko P.Prubowałem również kleme odłaczać i nic,Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekreślone P tylko mruga podczas całej jazdy bez dzwięku.

Mruga? Powinno się świecić ciągle. Podepnij komputer i zobacz błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad Esp

Hmmm.ale co esp ma do hamulca recznego? Esp podczas jazdy moge wlaczyc badz wył ....co informuje kontrolka na zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi sie swieci przekreslone P i zolte kontrolki od ABS i ESP. Jak odlacze kleme to zgasna kontrolki.Ale po chwili jazdy bledy wracaja,zauwazylem zanim bledy wyskocza to jadac skrecajac w prawo i nacisne lekko hamulec to na suchej nawierzchni wlacza mi sie ABS ....co moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności