Skocz do zawartości
artiona

pompa z silnika AHU do 1Z-potrzebna szyba pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o szybką pomoc.wybrałem się do mech. dziś święcie przekonany że wymiana sterownika(nastawnika) rozwiąże problem szarpania silnikiem,lecz po diagnozie mech. stwierdził , że zaciera się pompa wtryskowa ( 1Z silnik).mam drugą pompę do przełożenia, ale z silnika AHU(numery pomp różnią się dwoma ostatnimi cyframi) i tu nasuwa się pytanie czy będzie chodźić. O ile się zorientowałem silnik AHU jest odpowiednikiem 1Z i 1Y,czy to prawda-chodzi o ustawienie początku wtrysku jak mówił mechanik.

I jeszcze jedno pytanie: jaka powinna być wartość wtryskiwanego paliwa ustawiana na pompie 2.8 czy 3,8

Pozdrawiam

Edytowane przez artiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik AHU jest odpowiednikiem 1Z

 

tak. mozesz zakladac spokojnie pompe.

 

1Y to inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ahu i 1z to bliźniacze silniki, ale napewno nie 1y(nie ma turbo i ma całkowicie inną pompę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 1Z i AHU to blizniacze silniki z tym że AHU jest nowszy i co za tym idzie kostka od nastawnika jest inna niż w 1Z.Sprawdz to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawka wtrysku wacha sie od 2,5 do 9mg ja mam ustawiona 3,4mg i jest sporzadku;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 2.8 a koleś ustawił na 3.8 twierdząc że taka powinna być-ciekawe jak ze zużyciem paliwa.dzięki wszytskim za odp

--- scalone ---

witam,sprawdziłem kostkę od nastawnika-jest taka sama,dzięki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem 2.8 a koleś ustawił na 3.8 twierdząc że taka powinna być

bardzo dobrze zrobił

ciekawe jak ze zużyciem paliwa.

zmaleje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kelt

witam mam problem z pompa wtryskowa wyciek z okolic miejsca gdzie łaczenie jest miejsca aluniniowego a metalowego tam gdzie wychodza przewody do wtrysków czy jestem wstanie to zrobic sam czy jak to rozbiore to nie wysynia mi sie tam jakies czesci?

--- scalone ---

wyciek z pompy wtryskowej poradzie jak uszczelnic .leje sie pomiedzy czescia aluniniawa (korpusem pompy)a czescia metalowa tam gdzie sa wkrecane przewody metalowe co ida do wtrysków.czy jestem wstanie to sam uszczelnic czy mi tam jakies czesci nie wyleca . prosze o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie spod głowiczki pompy, trudne do zrobienia na aucie, rozebrać bardzo łatwo, ale poskładać - masakra. Lepiej oddać do speca od pomp który zrobi operację na stole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dokładne wymiary oringu pod pokrywką przestawiacza kąta wtrysku? Ta z dwoma torxami, od przodu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności