Skocz do zawartości
sznikers23

Poziom oleju na bagnecie w czasie mrozów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Czy podczas pomiaru oleju w czasie mrozów ma prawo być niższy poziom oleju na bagnecie, czy niezależnie od pogody stan powinien być taki sam? Chodzi mi dokładnie o to, czy jego objętość może być mniejsza na mrozie, niż podczas sprawdzania przy temperaturze dodatniej, np. przy 10 st. C. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oko89

wszystkie ciecze wraz z temperaturą kurczą się i rozszerzają ale kiedy w silniku jest 4 litry oleju a różnica temperatur to max 40-50stopni zakładając że silnik ostygł to jeśli nawet zmieni ci się stan oleju to o jakieś dziesiąte części milimetra...koniec wykładu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy podczas pomiaru oleju w czasie mrozów ma prawo być niższy poziom oleju na bagnecie
to jeśli nawet zmieni ci się stan oleju to o jakieś dziesiąte części milimetra...koniec wykładu

Podsumowując, nie jesteś w stanie wychwycić zmiany stanu oleju w silniku jeśli zmieni się temperatura. Natomiast jak silnik zaczyna brać olej to jak najbardziej zauważysz że coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej zmieniałem w kwietniu br., czyli jakby nie liczyć 8 miesięcy temu. Od tego miesiąca miało prawo ubyć ok 1/4 oleju w miejscu zagięcia bagnetu (między min i max)? Dodam, że od tamtej pory oleju nie dolewałem i przejechałem ok 6.000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego miesiąca miało prawo ubyć ok 1/4 oleju w miejscu zagięcia bagnetu (między min i max)?

Oczywiście że mogło ubyć tyle oleju, zwłaszcza że silniczek nie jest pierwszej młodości. Jak Ci łyknie do 1 litra od wymiany do wymiany, to nie masz się czym przejmować.Wiadomo, lepiej jakby nie ubywało, no ale to nie zawsze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jest to jakieś 200 mililitrów, przyzwoity wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy normalnym objawem jest fakt, że w zimowych, ujemnych temperaturach Passat "bierze" więcej oleju niż np latem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien brać więcej oleju sprawny silnik, niezależnie od temperatury silnik zużywa te same ilości. Dużo więcej bierze w czasie zimna teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sznikers, ja podczas tych mrozów poraz pierwszy zauważyłem ubytek oleju od kiedy mam passka, silnik ten sam, także coś może być na rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ostatnio miałem sporo przebiegu do wykonania (czyt. kilometrów do przejechania) - ok 1400km. Sprawdzałem przed tą trasą - na bagnecie wtedy było w połowie między min a max, a teraz było przy min.

Sprawdzałem wycieki, nigdzie pod miską olejową Pasek się nie moczył.

Tak swoją drogą pytanie, jakiego rzędu jest to ubytek mniej więcej w mililitrach?

Może być, że podczas tzw. "zakopania się" na śniegu i próbie wyjechania silnik wtedy żłopie olej (wysokie obroty silnika).

Edytowane przez sznikers23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguly miedzy minimum a max na bagnecie to litr oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze w zimie zuzycie oleju moze byc wyzsze. fizyka i rozszerzalnosc temp ma tutaj glos.

 

Może być, że podczas tzw. "zakopania się" na śniegu i próbie wyjechania silnik wtedy żłopie olej (wysokie obroty silnika).

 

a od kiedy to gazuje sie silnik zeby ze sniegu wyjechac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami trzeba depnąć żeby nabrać rozpędu albo podjechać pod wzniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler PiJ Ci odpowiedział w moim imieniu :)

Ale dziękuję za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jesli mowa o oleju to mam pytanko.ostatnio sprawdzalem olej i zobaczylem ze jest w stanie ze tak to nazwe "kleistym".rozciagal sie jak guma.tak jakby zgestnial.nie wiem czy to przez te mrozy czy moze cos nie tak z motorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mroz a olej: u mnie zaobserowalem, ze podczas mrozow oleu na "bagnecie" bylo lekko ponad minimum .. wiec dolalem jakies 150-200ml jak mrozy puscily bylo juz max na bagnecie :zdziwko: jezdze na mobil super s turbo diesel 10w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a jesli mowa o oleju to mam pytanko.ostatnio sprawdzalem olej i zobaczylem ze jest w stanie ze tak to nazwe "kleistym".rozciagal sie jak guma.tak jakby zgestnial.nie wiem czy to przez te mrozy czy moze cos nie tak z motorem?

Sprawdź na ciepłym silniku :) Aż tak lepki to nie jest jak jest ciepły.

 

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

 

mroz a olej: u mnie zaobserowalem, ze podczas mrozow oleu na "bagnecie" bylo lekko ponad minimum .. wiec dolalem jakies 150-200ml jak mrozy puscily bylo juz max na bagnecie :zdziwko: jezdze na mobil super s turbo diesel 10w40

szy-trzeba było nie dolewać :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności