Skocz do zawartości
jedrus

podłączenie clariona w miejsce audi beta

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj obie końcówki L dotknąć do bateryjki, zobaczysz czy i który głośnik zagada. Powinien lewy.

Nie masz gdzieś ukrytego wzmacniacza, albo głośników ze wzmacniaczami (jak w Audi)?

Szukaj głośników kostce!

:612: :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dziś z tyłu tylko to:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co?

Jeśli nie chce się Tobie szukać wzmacniacza a podłączone było sterowanie (5)

i wyjścia prawe i lewe, to poprowadź nowe przewody do głośników i po kłopocie.

:612: :612: :612:

 

 

:629:

 

=========

A jeśli chcesz się przekonać, czy faktycznie jest wzmacniacz, to wg opisu tego dolnego gniazda podaj na pin wtyczki 12V (np z zapalniczki) oraz masę :629: i dotykaj wejść linii L i R cienkim śrubokrętem (część metalową trzymaj w palcach, to wazne).

Jeśli włączysz tym napięciem ukryty wzmacniacz, to dotykając pinów wejściowych usłyszysz trzaski w głośnikach.

Ot co!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
Spróbuj obie końcówki L dotknąć do bateryjki, zobaczysz czy i który głośnik zagada. Powinien lewy.

Nie masz gdzieś ukrytego wzmacniacza, albo głośników ze wzmacniaczami (jak w Audi)?

Szukaj głośników kostce!

:612: :612:

 

No tak!!

Prawie na pewno masz w aucie gdzieś ukryty wzmacniacz i dlatego wykorzystane jest to gniazdo. Poszukaj go (wzmacniacza poszukaj nie gniazda ;) ), może warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko przypominam rozkład pinów (uwaga poprawiłem, bo wcześniej pomyliłem się, ale i tam poprawiłem)

 

1 - 3 - 5 - 7 - 9

2 - 4 - 6 - 8 - 10

 

 

 

1 Wy na wzmacniacz zewn

2 Wy na wzmacniacz zewn

3 Wy na wzmacniacz zewn

4 Wy na wzmacniacz zewn

5 Wy 12V włączane (sterowanie) np włączanie wzmacniacza zewnętrznego (nie mylić z zasilaniem!)

6 Masa

7 NC

8 NC

9 NC

10 NC

 

 

===============

===============

 

Szkoda, że tydzień temu nie zapytałeś.

W 10 minut wiedziałbyś wszystko.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery

Może tak będzie ładniej ;)

 

c101wg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki panowie :)

już (prawie) wszystko wiem :)

wzmacniacza napewno poszukam :) była też zmieniarka w bagażniku - nawet mam specjalne mocowanie do niej - widocznie niemiec wyjął przy sprzedaży. poszukam i dam znać jak znajdę :) dzięki za pomoc :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak znalazłem wzmacniacz :)

ukryty jest pod schowkiem pasażera z przodu - na jego końcu, blisko ściany grodziowej. jutro się do niego dobiorę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus, dowiedziałem sie dzisiaj kilku ciekawych rzeczy a mianowicie:

 

- jeżeli masz za słabe głośniki a za mocny wzmacniacz w radiu to nie będzie grało na pinach od kostki do głosników instalacji ponieważ nowe radia mają zabezpieczenia przed uszkodzeniem

- radio Audi miało mniejszą moc i było spasowane z głośnikami dlatego grało

- podłącz inny zewnętrzny głośnik dla sprawdzenia bezpośrednio pod piny w radiu,powinien zagrac

 

Było jeszcze kilka fachowych terminów które usłyszałem od znajomego ale nie sposób tego spamiętać, mogłem coś pokręcić ale mniej więcej o to chodzi i jest to już przez niego sprawdzone na kilku radiach które nie grały tak jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale chyba o tym spasowaniu głośników z radiem to chyba ostro żartował. Owszem dobiera się głośniki do wzmacniacza, ale zaręczam, że gdyby tak było to i tak głośniki zagrałyby.

Przecież wyraźnie zestaw głośnikowy podłączony był do wyjścia LINE OUT, czyli małosygnałowego. A jeśli do LINE OUT, to po drodze do głośników sygnał zahaczyć musiał jeszcze o wzmacniacz.

Innymi słowy jest to wyjście przedwzmacniacza i na nim to tylko jakieś douszne słuchaweczki o większej impedancji coś zagadają a da się to usłyszeć tylko w otoczeniu bezwzględnej ciszy.

 

Ja rozumiem, że coś się improwizuje, ale nie daj się złapać na takie opowiastki. Jeszcze raz powtarzam. Jest to normalne wyjście przedwzmacniacza.

Rozumiem Becker, Alpine, Kenwood, Pioneer wszystko na dodatek z wysokiej półki, ale Clarion?

 

Poza tym podana rozpiska złącza, od którego wychodzą przewody do głośników mówi o wyjściach do wzmacniacza a nie do głośników.

U jedrusia zaś wyjście oznaczone VR i VL (końcówki mocy a więc tego, do którego podłącza się głośniki) było dodatkowo oznaczone mocą wzmacniacza (20W) i nie było ono w ogóle wykorzystane.

 

Mimo wszystko kuczlaw nie dam Tobie ani Twojemu informatorowi ostrzeżenia. :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak znalazłem wzmacniacz :)

ukryty jest pod schowkiem pasażera z przodu - na jego końcu, blisko ściany grodziowej. jutro się do niego dobiorę :P

 

Co było do udowodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co było do udowodnienia.

przestań, bo mi się matma przypomniała z LO :P

ciekawe tylko kiedy znajde czas dobrać się do tego wzmacniacza :/

polecacie go wywalić całkiem czy jednak dojść w pajęczynie kabli o co biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, by wzmacniacz miał wejście mocy (no chyba, że ma), byś mógł podłączyć Clariona.

Clarion znowu nie ma wyjścia m.cz, więc sprawa jest prosta.

Istniejące głośniki podłączasz bezpośrednio do radia (skoro był wzmacniacz, to głośniki powinny być ok.), co wiąże się z okablowaniem. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wszystko.

dzięki o Panie :D

ps: ktoś chce kupić wzmacniacz niewiadomo jakiej firmy, niewiadomo jakiej mocy :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Minęło pięć dni. Radio już gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, nie gra, bo za dużo innych rzeczy do roboty :(

jak za miesiąc znajdę czas to będzie dobrze :625:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
JAFO, nie gra, bo za dużo innych rzeczy do roboty :(

jak za miesiąc znajdę czas to będzie dobrze :625:

 

Dżizas!!!

Miesiąc bez radia????

Twardy jesteś ;)

Mnie po 15 min jazdy bez radia zaczyna krew zalewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miesiąc bez radia????

radio jest, ale dalej stare.

poza tym mam cb, wiec teraz tego słucham głównie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

koledzy maja racje, pociagnij nowe kable i popodpinaj do glosnikow (sprawdz tylko ile ich jest, bo jak masz i w drzwiach i w podszybiu to potrzebne beda zwrotnice), i zapomnij o tych tylnych, wsadz tam cos innego i nie w te miejsca.

Ja zrobilem sobie z plyty wiorowej taka "zabudowe", tam gdzie schowki byly w bagazniku i teraz cos gra (plus z przodu 6 glosnikow)

a co do instalacji to ja tez mialem jaja, masa kabli, niewiadomo co do czego, glosniki powyciagane byly (ja mialem jakies chyba ze wzmacniaczami, bo szlo do nich w cholere kabli), caly przod zrobilem na nowo, tyl jakos znalazlem

 

i jeszcze co do kostki napieciowej: uwazaj bo tam czasem sa trzy plusy, trzeci jest tam gdzie ma byc wyjscie z radia na sterowanie antena albo wzmacniaczem, UWAZAJ zebys nie przypalil nowego radyjka. maja byc tylko dwa plusy: jeden kolo masy, pin 9 (po stacyjce) drugi pin 4 (staly plus). Zwroc na to uwage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kostce, o której piszesz są dwa plusy. Trzeci plus wychodzi z radia, jeśli wtyczka jest wpięta do radia i jest ono włączone. Oczywiście jest to zasilanie anteny etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności