Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym wcześniej widział co trzeba rozebrać a później złożyć wolałbym zapłacić za jego montaż.

Najbardziej cieszy jak jest własnoręcznie zrobione! :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to mala pomoc od kolegi dj st ktora dostalem na maila

Cytat:

Napisał dj st

Drogi kolego lazyn mam prośbę do Ciebie o edycję swojego posta w temacie tempomatu i dodanie do niego informacji , że po 10/1998 "x w numerze VIN" wiązka do tempomatu w 3B ma już końowki jak do 3BG i numer 3B0 971 425A, jakże niemile sie o tym przekonałem rozbierając mojego AFN-a, oraz że przed całą zabawą z zamawianiem części najlepiej sprawdzić jakie się ma bolce we wtyczkach otwierając obudowę skrzynki komputera i wypinając jedna na prubę. Poza tym świetny opis , BARDZO DZIĘKUJĘ

Hello

Dzisiaj postanowilem i ja zalozyc tempomat. Sugerując sie powyższym szarpnalem sie na wiazke z do 3BG i rozpoczalem rozbiorke. Dostanie sie do tych kostek to masakra. Dosatkowo jakiez bylo moje zaskoczenie, kiedy sie okazalo sie, ze powinienem miec jednak wiazke do 3B. Tak wiec dla posiadaczy samochodzikow 98 ale modelowo 99 - najlepiej najpierw sprawdzcie jakia wersje potrzebujecie, bo mozecie spotkac sie zarowno z jedna jak i druga.

A mi nie pozostaje nic jak tylko sprawdzic czy jednak nie uda mi sie wykorzystac tej wiazki - nie chce mi sie tego rozbieraz drugi raz no i czekac na inna wiazke tydzien. Ale to dopiero jutro ;)

 

Wczoraj mi sie nie chcialo i dopiero dzisiaj udalo mi sie wyszarpac wiazke do srodka autka. Niestety z powodu braku pinow pozostaje mi tylko je dokupic lub zamowic nowa wiazke. Tydzien czekania - no coz zobaczymy :)

Edytowane przez _fox_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Mam problem.Nie wiem jak wlaczyc tempomat,passacik 2003 1.9 96 KW,ale nie mam tych bocznych przycisków,tylko sterowanie w kierownicy.Zielona kontrolka mi sie zapala,ale nie wiem co dalej zrobic aby zadzialal!Ktos mi podpowiadal,abym wcisnal SET i co dalej?Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!Mam problem.Nie wiem jak wlaczyc tempomat,passacik 2003 1.9 96 KW,ale nie mam tych bocznych przycisków,tylko sterowanie w kierownicy.Zielona kontrolka mi sie zapala,ale nie wiem co dalej zrobic aby zadzialal!Ktos mi podpowiadal,abym wcisnal SET i co dalej?Dzieki za pomoc!

Włączasz tempomat włącznikiem,rozpędzasz pasia do żądanej prędkości,wciskasz set i powinien utrzymywać tą prędkość dopóki nie wciśniesz pedału hamulca lub sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten przełącznik będzie dobry do mojego paska 2004 rok 1.9 TDI highline 130 koni.

http://www.moto.allegro.pl/item987229848_przelacznik_kierunkowskazow_oryginal_passat_golf.html

Czy ktoś ma namiar na zakup wiązki kabli do mojego paska czy najlepiej zamówić w salonie vw??? Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bedzie dobra (dla siebie nabylem taka sama).

a wiazke taka nawet mam i bede musial ja sprzedac bo jak pisalem wyzej kupilem wlasnie do 3BG (kupiona w ASO koszt 111zl), a potrzebuje do 3B.

numery ze zdjeciami masz podane w 2 poscie tego watku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bkrzysiek43

mam problem z moim passkiem 97r 1,8 20v 125 kucy tempomat nie działa czego szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item1027748543_tempomat_wiazka_golf_iv_passat_octavia_a3_toledo.html tutaj kolega sprzedaje tempomat razem z wiazkal ale bez pinow.czy da sie piny dokupic w jakims elektronicznym sklepie?? i czy wogle taka manetka jest do 3bg?? moze jakis link jesli to jest zle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie dokladnie takich pin'ow w elektronicznym jeszcz nie widzialem (co nie znaczy, ze napewno ich nie ma). napewno mozesz je kupic w ASO ale to by raczej byla chybiona inwestycja bo sumaryczny koszt tej wiazki wyszedl by Cie jak oryginalu, a musialbys sobie to jeszcze polutowac. manetka wyglada ogolnie na prawidlowa - jakis zamiennik. natomiast zdaje sie, ze jest jeszcze w manetkach jakas roznica w zaleznosci od tego czy kierownica jest ze sterowaniem radio czy bez ale tu moze sie wypowie ktos kto widzial takie obie wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item1027748543_tempomat_wiazka_golf_iv_passat_octavia_a3_toledo.html tutaj kolega sprzedaje tempomat razem z wiazkal ale bez pinow.czy da sie piny dokupic w jakims elektronicznym sklepie?? i czy wogle taka manetka jest do 3bg?? moze jakis link jesli to jest zle..

Jestem swiezo po montazu tempomatu w Sharanie.

Mialem do dyspozycji nowa oryginalna wiazke i nowa oryginalna manetke(ta z przciskami plus/res i minus/set na koncu).

Duza wtyczka przy ECU byla kompletna to znaczy z wszystkimi pinami nawet tymi ktore nie mialy kabelka.Ja musialem je wyjac i zamontowac moje z kabelkami z pinami.

Gdybym mial gole kabelki to zacisnalbym na nich swiezo wymontowane piny i po problemie!

Wszystkie passaty 3B i 3BG uzywaje tej samej manetki, Sharan MK2 zreszta tez.

 

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:37 ----------

 

Witam. Czy ten przełącznik będzie dobry do mojego paska 2004 rok 1.9 TDI highline 130 koni.

http://www.moto.allegro.pl/item987229848_przelacznik_kierunkowskazow_oryginal_passat_golf.html

Czy ktoś ma namiar na zakup wiązki kabli do mojego paska czy najlepiej zamówić w salonie vw??? Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Bedzie pasowac bez problemu.

To jest nowy typ manetki moim zdaniem bardziej poreczny niz starego typu.

Wiazki sa do kupienia na allegro po jakies 30 - 40 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowszy typ manetki sporo wiecej kosztuje i tak mysle czy nie lepiej jednak kupic tej z tego linku co podalem wczesniej http://www.allegro.pl/item1027748543...a3_toledo.html czesto jego uzywac nie bede bo w trasy malo jezdze ale chce troszke poprawic wyposazenie auta. hm..

 

Duza wtyczka przy ECU byla kompletna to znaczy z wszystkimi pinami nawet tymi ktore nie mialy kabelka.Ja musialem je wyjac i zamontowac moje z kabelkami z pinami.

Gdybym mial gole kabelki to zacisnalbym na nich swiezo wymontowane piny i po problemie!

 

w passatach tez tak jest??mowisz o wtyczce do ktorej podpina ie kable od tempomatu??

 

pisalem do kolesia z allegro tylko chyba z innej aukcji i mi odpisal ze on nawet nie prowadzi kabli do kompa:| mowil ze podlacza sie w kablach 30cm przed kompem. to tak tez mozna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowszy typ manetki sporo wiecej kosztuje i tak mysle czy nie lepiej jednak kupic tej z tego linku co podalem wczesniej http://www.allegro.pl/item1027748543...a3_toledo.html czesto jego uzywac nie bede bo w trasy malo jezdze ale chce troszke poprawic wyposazenie auta. hm..

 

 

 

w passatach tez tak jest??mowisz o wtyczce do ktorej podpina ie kable od tempomatu??

 

pisalem do kolesia z allegro tylko chyba z innej aukcji i mi odpisal ze on nawet nie prowadzi kabli do kompa:| mowil ze podlacza sie w kablach 30cm przed kompem. to tak tez mozna??

 

Jestem przekonany, ze tez tak jest.

W ciagu najblizszego miesiaca bede montowal tempomat w passacie 3BG, wtedy potwierdze na 100%.

Czytalem o wlutowywaniu sie w kable idace do kostki do ECU ale w Saharanie tam nie bylo zadnych kabli.

A tak na marginesie to demontaz wtyczki jest bardzo prosty i zagniecenie lub dolutowanie kabelka na pinie rowniez.

Edytowane przez beny140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało się wszystko cyka jak należy ale zajeło mi to sporo czasu - masakra żeby wyjąc te kostki. Manetke tempomatu zakupiłem od kolegi z forum "krzyś" - serdeczne dzieki bo jest w zajebistym stanie a wiązke nabyłem w serwisie vw ori. Na forum dowiedziałem się jak go aktywowac i ALLES KLA :D. Ogólnie wszystko fajnie poszło troche się naklnołem ale udało się :)

U mnie połączenia i kolory były identyczne jak tu:

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 przed 1998.

Auta posiadające 10 pinową białą kostkę oraz posiada 68- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowszy typ manetki sporo wiecej kosztuje i tak mysle czy nie lepiej jednak kupic tej z tego linku co podalem wczesniej http://www.allegro.pl/item1027748543...a3_toledo.html czesto jego uzywac nie bede bo w trasy malo jezdze ale chce troszke poprawic wyposazenie auta. hm..

 

 

 

w passatach tez tak jest??mowisz o wtyczce do ktorej podpina ie kable od tempomatu??

 

pisalem do kolesia z allegro tylko chyba z innej aukcji i mi odpisal ze on nawet nie prowadzi kabli do kompa:| mowil ze podlacza sie w kablach 30cm przed kompem. to tak tez mozna??

 

muszę cię zmartwić kolego. po wymianie skrzyni nie masz czujnika pedału sprzęgła. musisz go założyć i poprowadzić przewód bezpośrednio do kompa, bo w instalacji od tiptronica go niema. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę cię zmartwić kolego. po wymianie skrzyni nie masz czujnika pedału sprzęgła. musisz go założyć i poprowadzić przewód bezpośrednio do kompa, bo w instalacji od tiptronica go niema. pozdro

 

no to mnie nie pocieszyles:( hm a jak wyglada ten czujnik sprzegla? czyli robota zalozenia tempomatu to 30%sukcesu a reszta to zabawa w tym czujnikiem. dobrze ze nie zamowilem tego tempomatu jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik wygląda tak KLIK, jeden przewód prowadzisz do +12v po stacyjce, a drugi do kostki ECU na pin numer 66.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

Zalozylem dzis tempomat i cos nie dziala.Literka G jest w sterowniku silnika.Aktywowalem vagiem.Jak odpalam a na manetce jest ON to kontrolka zapali sie na 2 serundy i gasnie.Jak jest OFF na manetce przy odpalaniu nic sie nie pojawia.w czasie jazdy kontrolka nie zapala sie wogole przy przelanczaniu przyciskow.Autko jak w opisie. Gdzie szukac przyczyny?? a moze robie cos nie tak??

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

No i problem rozwiazany.jest blad w instrukcj lub ja mam cos nietak z autem ale napienie z brazowaj kostki podpiolem z pinu nr 4 i wszystko teraz gra.wiec jak montuje ktos w bezyniaku zmiezcie sobie napienie na kablu zasilajacym.

Pozdrawiam.

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała informacja, dla posiadaczy 3B 1,8 20V 125KM (APT) da się założyć tempomat tylko z tą różnicą, że przewody z pinów nr 4 i 7 z manetki nie podpinamy do pinu 10 przewód czarny z żółtym paskiem (ten pin był w przypadku robionym przezemnie wogóle nie obsadzony), tylko obok, bodajże 11 albo 12 pin, przewód czarny z białym paskiem, bynajmniej ja się spotkałem z takim przypadkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zapodaj.net/images/5835ced2a863.jpg czy ta manetka podpasuję do mojego afn październik1998r ? Gościu mówi,że to manetka z b5 po lifcie

Jak juz zostalo wczesniej napisane manetki w b5 i b5fl jesli chodzi o podlaczenie sa takie same,

z grubsza rzecz ujmujac roznia sie umiejscowieniem przyciskow.

Jesli sobie troche poszukasz to znajdziesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności