Skocz do zawartości
kazio

Instrukcja wymiany żaróweczki w porętłach nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tylko jedna żaróweczka na trzy pokrętła - pod środkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja takze chcialbym sie doqiedziec czy te boczne pokretla trzeba ustawic w ten sam sposob aby je wymienic? Poniewaz planuje wymiane ich na takie okragle z allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja takze chcialbym sie doqiedziec czy te boczne pokretla trzeba ustawic w ten sam sposob aby je wymienic? Poniewaz planuje wymiane ich na takie okragle z allegro...

 

Czego nie rozumiesz w wypowiedzi kolegi?

 

 

Jest tylko jedna żaróweczka na trzy pokrętła - pod środkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu nie działa mi podświetlenie pokręteł nawiewów. Zdjąłem dziś jeden z plastików (zaślepek?) tak jak widać na zdjęciu. Żarówek żadnych nie widać. Tak jak czytałem w artykule, ustawiłem na "2" i próbowałem wyjąć. Bez szans... Dodam że siły sporej używam. Próbowałem również podważać lekko ale plastik już ucierpiał trochę a nie poddał się. Jest na to jeszcze jakiś inny "myk"? czy robię coś źle? Dodam, że próbowałem też odkręcić cztery śruby widoczne na zdjęciu ale nic to nie zmieniło. Wygląda na to, że pokrętła siedzą po prostu tak mocno? Jeśli użyję większej siły wydaje mi się że wyrwę cały panel :) Chyba że różnią się wersje europejska od US?  I druga sprawa, plastik który zdjąłem jest cały jakby lepki. Macie tak też? wszystkie wokół są czyściutki tylko ten jeden lepki tak jakby gumowany. 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

 

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.20171128_132114.thumb.jpg.1cd54fcbe356e753813d99b1917b29d8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź cały panel do domu niech nabierze normalnej temperatury, połóż nawet na kaloryferze. Wtedy będzie łatwiej zdjąć to pokrętło.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest cała deska lepka od środka , jakby ktoś wylał jakąś chemię. Od tego deska się kruszy a w szczególności uchwyty i mam w planach zmieniać całą deskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pokrętło udało mi się zdjąć. Korzystając z rady kolegi marcin_pesel nagrzałem panel, jednak bez wyciągania tylko po długiej przejażdżce na pełnym ogrzewaniu pokrętło zeszło bez problemu :)  wszystko znów pięknie świeci a żaróweczka kosztowała 40 centów :) 

 

Dnia 29.11.2017 o 14:39, ZyWiecki napisał:

U mnie również jest cała deska lepka od środka , jakby ktoś wylał jakąś chemię. Od tego deska się kruszy a w szczególności uchwyty i mam w planach zmieniać całą deskę.

U mnie nic się nie kruszy. Jest tylko strasznie lepkie. Najdziwniejsze że lepki jest tylko element wokół pokręteł nawiewów i plastik między zegarami a kierownicą... Lepi się kurz do tego i to mnie drażni... Dzięki jeszcze raz za pomoc z pokrętłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dziś żaróweczkę...  Opis się przydał. Pesetę owinąłem taśmą izolacyjną (akurat tylko to miałem pod ręką) i poszło. W sumie niecałe 5min. roboty. Dzięki za poradnik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności