Skocz do zawartości
kazio

Instrukcja wymiany żaróweczki w porętłach nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

a jest gdzieś pokazane(opisane) jak wyciągnąć pokrętło od włączania świateł mijania postoju i przeciwmgielnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gicbern

Witam. Na początku przepraszam że piszę w tym wątku, ale pomimo aktywacji konta nie mogę założyć nowego tematu na forum (dziwne). Ewentualnie proszę administratora o utworzenie z tego postu nowego tematu.

Czy może ktoś mi pomóc jak należy wymienić żarówkę postojową od strony pasażera w Passat B5 ? Należy zdjąć osłonę filtra powietrza, a potem żarówka postojowa jak jest umocowana jest wciskana ... czy wkręcana ? Z tego co widzę pod osłoną filtra jest ona chyba w jakieś obudowie tak ? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciaty83

Mi tez pomoglo, bo w sumie nie bylem pewien czy ta zarowke zdejmuje sie od przodu czy od tylu, dzieki Glizda + Kaziu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów.

Mam problem z podświetleniem pokręteł nawiewu. Ten czerwony plastik który nadaje kolor Naszym pokrętłom rozsypał się w pył. Próbowałem coś z tym zrobić, pokleić ale nie było z czego. Jak już kupiłem Paska to tak było.

34lrd0.jpg

Efektem jest to że aktualnie moje pokrętła świecą na biało.

7r0kab.jpg

Pytałem się w ASO czy ten plastik czerwony można dokupić ale pan nie znalazł nic.

Czy rozwiązaniem było by wstawienie zamiast tej białej żarówki, takiego czerwonego LEDa?

http://allegro.pl/zarowka-led-t5-zamiennik-r5-1-2w-i2100926315.html

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale tylko telefon mam pod ręką.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja męczyłem się z wyjęciem żarówki. Niestety na nic zdała się pęseta, nawet owinięta plastrem, żarówka mocno siedziała w gnieździe. Postanowiłem więc nakapać Super Glue na pęsetę i złapać żarówkę. Efekt był tego taki, że żarówka przykleiła się do gniazda. Postanowiłem więc rozebrać konsolę. Skręcając zrobiłem fotostory dla zainteresowanych.

 

1. Przekręcamy pokrętło regulacji siły strumienia powietrza na '2' i wyciągamy je. U mnie wyszło bez problemu, nie musiałem używać żadnych narzędzi. Malutkim śrubokrętem (ja użyłem płaskiego precyzyjnego, na oko ok. 1,5 mm szerokości podważamy plastikową osłonkę. Czynność wykonujemy oczywiście z wyczuciem, żeby nie podrapać plastiku. Na zdjęciu zaznaczyłem strzałkami miejsca, w których podważałem.

 

8cae60caae25ed98med.jpg

 

2. Teraz musimy odkręcić 6 śrub gwiazdkowych. Na zdjęciu zaznaczyłem ich położenie (czerwone strzałki oznaczają śruby, które trzymają konsolę z pokrętłami, żółte natomiast, to te, które trzymają obudowę pulpitu).

 

69cbbdb5c750512cmed.jpg

 

3. Lekko wyciągamy konsolę uważając na kable z tyłu. Proponuję zrobić zdjęcie telefonem, żeby wiedzieć później jak to popodłączać ponownie. Odłączamy kable i wyjmujemy urządzenie.

 

c3c5dbfb08fa8f60med.jpg

96d3da4fec7ba436med.jpg

 

4. Z tyłu urządzenia mamy dwie dziury, które prowadzą do przodu urządzenia. Wkładamy tam śrubokręt i z wyczuciem wypychamy dwa pokrętła. Następnie pokonujemy 5 zatrzasków i zdejmujemy przedni, czarny panel.

 

85013a2c72c2a566med.jpg

 

5. Wyjmujemy żaróweczkę. Zostaje nam w rękach to:

 

4dbd165eed5ed6cdmed.jpg

 

6. Odkładamy w bezpieczne miejsce, drałujemy do osiedlowego motoryzacyjnego i kupujemy żaróweczkę 12V 1,2W.

 

7. Wracamy do samochodu i naszym oczom ukazuje się taki widok:

 

fd7a7f9a48da35d1med.jpg

 

8. Skręcamy.

 

U mnie działa, świeci na zielono. Jak się ściemni, to zobaczę z jaką to jasnością świeci, bo czytałem, że szału nie ma. Najwyżej wyjmę plastik, o którym mówił kolega surf_star (u niego plastik był czerwony) i będzie świeciło na biało, widzę, że daje radę.

 

Proszę Administratora o usunięcie literówki z tytułu tematu. Nie można tego znaleźć w szukajce :/

Edytowane przez kaber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem tego LEDa o którym pisałem. Szału niema, świeci tak jakby w ogóle nie świeciło. Dioda jest po prostu za słaba.

Pozostaje mi nic innego jak poszukać całą konsolę i przełożyć ten plastik odpowiedzialny za kolor podświetlenia.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wsadziłem tego LEDa o którym pisałem. Szału niema, świeci tak jakby w ogóle nie świeciło. Dioda jest po prostu za słaba.

Pozostaje mi nic innego jak poszukać całą konsolę i przełożyć ten plastik odpowiedzialny za kolor podświetlenia.

 

Pzdr

 

Kolego, a weź zamontuj sobie coś takiego. Taka żarówka, jaka powinna być oryginalnie (moc 1,2W), a świeci na czerwono http://allegro.pl/4421-bosma-zarowka-12v-t5-1-2w-czerwony-i2117631493.html .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można wyciągnąć wszystkie pokrętła od nawiewów bez rozbierania całej konsoli??? Czy te zewnętrzne trzeba pchać od tyłu???

 

No to sprawdziłem na własnej skórze... wszystkie trzy pokrętła do regulacji nawiewów można wyjąć bez rozbierania konsoli. Środkowe od regulacji szybkości nawiewu wychodzi łatwo (tam jest żarówka) a dwa pozostałe wystarczy złapać kombinerkami przez jakiś papier lub szmatkę i też bez problemu wychodzą.

Może przyda się to komuś kto tak jak ja będzie rezać oświetlenie w tym miejscu.

Edytowane przez radexp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy można wyciągnąć wszystkie pokrętła od nawiewów bez rozbierania całej konsoli??? Czy te zewnętrzne trzeba pchać od tyłu???

 

Kurcze, nie pamiętam, jak to było u mnie... ale wydaje mi się, że bez ściągania konsoli, może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy można wyciągnąć wszystkie pokrętła od nawiewów bez rozbierania całej konsoli??? Czy te zewnętrzne trzeba pchać od tyłu???

 

kolego można wszystkie wyjąć bez rozbierania konsoli. Poszukaj na forum tematu o tym. Nazywa sie chyba wymiana nawiewów ze skody super b. Jest on w dziale albo B5 albo warsztat B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,zastanawiam się czy istnieje możliwość wymiany tej żaróweczki na jakąś inną mocniejszą bo u mnie jest tak że ten panel od nawiewów świeci nieco słabiej niż np podświetlenie regulacji nawiewów,ktoś może kombinował coś w tym kierunku myślałem o jakimś ledzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ktytek666

Witam, sprawdziłem bezpieczniki, wymieniłem żarówkę i nadal nie świeci podświetlanie klimy manualnej.

Jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja genialna! Szacun za pęsete owiniętą w taśmę - duże ułatwienie.

Za pierwszym razem bez poradnika naszukałem się żarówki, a za drugim wyjmując kombinerkami pękały żarówki :D

Dopiero po zastosowaniu tego poradnika zrobiłem to fachowo! Wielkie dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepaliła mi się żarówka , wymieniłem wsadziłem 2 taką samą ale ona nie świeci tak jak powinna ona się jarzy a nie pali . o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przepaliła mi się żarówka , wymieniłem wsadziłem 2 taką samą ale ona nie świeci tak jak powinna ona się jarzy a nie pali . o co chodzi ?
Zamontowałeś żarówkę :

-na napięcie 24V

-lub nie w pełni sprawną

 

Zauważyłbyś ale...sprawdź ustawienie pokrętła ustawienia jasności piktogramów deski.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-lub nie w pełni sprawną

 

kupiłem 3 przestrzelone żarówki :diablica kupiłem dziś na stacji i bangla wsio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem 3 przestrzelone żarówki
Kupiłeś trzy żarówki na 24 V....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłeś trzy żarówki na 24 V....
Szkoda żarówek ... trza dokupić aku 24V :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będziemy dzisiaj wymieniać żaróweczkę w konsoli nawiewu i ogrzewania.

 

t_techniczne_001_732.jpg

 

Będziemy potrzebowali do tego pęsety którą owinąłem plastrem dla lepszych właściwości chwytnych oraz żaróweczki (NO177512) której koszt zakupu wynosi 4 pln

 

t_techniczne_002_164.jpg

 

Żaróweczka znajduje się pod środkowym pokrętłem. Pokrętło ustawiamy w pozycji "2"

 

t_techniczne_003_172.jpg

 

Energicznie, lecz z wyczuciem ciągniemy do siebie i trzeba użyć troszeczkę siły.

 

t_techniczne_004_607.jpg

 

Odsłania się nam nasz obiekt pożądania.

 

t_techniczne_005_119.jpg

 

Do wyjęcia żaróweczki używamy pęsety.

 

t_techniczne_006_127.jpg

 

Wkładamy nową żaróweczkę.

 

t_techniczne_007_710.jpg

 

Sprawdzamy czy świeci i czy wszystko w porządku.

 

t_techniczne_008_205.jpg

 

Wkładamy pokrętło i zwracamy uwagę na to aby wskazania pokrętła były włożone na pozycję "2"

 

t_techniczne_009_348.jpg

 

 

I mamy zrobione!

Efekt końcowy!

 

t_techniczne_010_548.jpg

 

 

 

Autor artykułu: Glizda

 

a przy tych pokrętłach obok też tak samo sie wymienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności