Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym po dużych opadach śniegu na bardzo sliskiej drodze praktycznie zniknął hamulec.Objawy:pedał jak zwykle wysoki, po nacisnięciu drgania z przedniego zawieszenia a przede wszystkim kól przednich przenoszące się na pedał hamulca ok.5/sekunde a skuteczność hamowania prawie zerowa.Opony mam jeszcze letnie.Kontrolka ABS zapala się tylko na chwilę przed i op uruchomoeniu silnika.Jest to pierwsza moja zima z autem z ABS.Będę wdzięczny za każdą podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheheheh ( śmieję się bo kiedyś sam to przeszedłem..), hamulce masz sprawne, pedał kiedy załącza się ABS zaczyna drgać/pulsować i wtedy neleży jeszcze mocniej nacisnąc na pedał. Kontrolka po przekręceniu kluczyka działa prawidłowo na chwilke mrugnie i gaśnie.

Jesli podczas jazdy kontrolka się załączy na stałe wtedyABS nie działa!! Zostaje wyłaczony, dzieje się tak kiedy jakiś czujnik zaczyna szwankowac lub komp nie odbiera impulsów z czujnika.

 

Hamulce zerowe, a myślisz że na letnim szerokim ogumienieu w zimie na śliskiej nawierzchni bedzie inaczej??? Tosz nawet na zimówkach jest bardzo łatwo zerwać przyczepność i ABS działa po mocniejszym depnięciu na hamulec....a TY się dziwisz...

Ogólnie wszystko z Twoimi hamulcami jest w porządku.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedż Krystianowi. Uspokoiło mnie to i jedynym wyjsciem jest natychmiastowa zmiana opon i odczekanie aż "kochane" służby miejskie doprowadzą ulice miasta do porządku.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze proponuję poprawić temat bo "hamulce ABS" nic nie mówi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K.C.

Witam,

Nie chcę zaśmiecać forum podobnym tematem, więc się podepnę.

Również jest to moja pierwsza zima z ABSem. Kiedy się włącza to słychać jeden, wielki gruchot. Dźwięk identyczny jak wtedy, gdy ztarły się całkowicie klocki haulcowe. Czy ten dźwięk to normalny objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten dźwięk to normalny objaw?

 

U mnie też tak jest, więc śmigaj autem spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K.C.
U mnie też tak jest, więc śmigaj autem spokojnie.

Dzieki za odpowiedź.

Co może tak dziwnie hałasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ABS w passatch "gruchocze"(przy tym pedał mocno pulsuje), oczywiście przyjmując że masz wszystko z hamulcami w porządku a w szczególności czy klocki mają jeszcze okładzinę? ! jesli sa OK, a auto hamuje to raczej nie masz się czym przejmować.

 

U mnie czasem bez przyczyny (jak np. powolutki ruszam bądz dojezdzam do skrzyzowania) słychac że załacza się ABS (pompa.)! po naciśnięciu pedału co wiąze się z dosyć mocnym hamowaniem ta "delirka" znika. Czasem daje mu spokoj i po chwili wszystko wraca do normy trwa to ok 2-10 sekund. Nie jest to uciązliwe i wystepuje dosyć sporadycznie. Czy ktos z Was też zaobserwował taki objaw ? Może ten rodzaj warjacji ktos obeznany w pompach ABS'u mi wytłumaczy???

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może tak dziwnie hałasować?

 

Generalnie to ABS. Popatrz sobie na przegub napędowy zewnętrzny do aut z ABS i bez ABS to od razu będziesz wiedział o co kaman.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zmienilem dzis kola z letnich alu 16" na stalowe zimowe 15",okazlao sie ze 15" pochodza od audi i maja wieksza srednice otworu na piaste,jadac na nich zauwazylem ze przy kazdym mocniejszym nadepnieciu na hamulec wlacza sie abs a po dluzszej jezdzie zapala sie jego kontrolka.dodam ze hamowalem na suchym asfalcie,opony sa ok a kiedy zapala sie kontrolka to opony nie traca przyczepnosci przy ostrzejszym hamowaniu.moze ktos z was mial podobne objawy badz wie co jest tego przyczyna.na letnich wszystko bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam abs i nie dziala. zapala sie przy odpalaniu lampka i pozniej gasnie.nie wiem o co kaman.i gdzie znajduje sie komputer od abs w b4 kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temat o hamulcach to mam pytanko bo hamowanie jest a pedalik mięki.Jeśli na postoju naciskam to za pierwszym razem opada do "dechy" dopiero następne "pompowanie" podnosi się i jest twardy. Jeśli mogę coś z tym zrobić proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam abs i nie dziala. zapala sie przy odpalaniu lampka i pozniej gasnie.nie wiem o co kaman.i gdzie znajduje sie komputer od abs w b4 kombi?

 

Lampka przy odpalaniu samochodu zapala się bo testuje system i gaśnie. Jak się pali to jest usterka a więc u Ciebie wszystko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak temat o hamulcach to mam pytanko bo hamowanie jest a pedalik mięki.Jeśli na postoju naciskam to za pierwszym razem opada do "dechy" dopiero następne "pompowanie" podnosi się i jest twardy. Jeśli mogę coś z tym zrobić proszę o odpowiedź

 

Odpowietrz układ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kuczlaw ale abs nie dziala wiec co moze byc nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok kuczlaw ale abs nie dziala wiec co moze byc nie tak??

moze vag ci odpowie???

 

od dawna masz autko? moze komuś padł abs i zamiast go naprawić to podpiął lampkę ABS razem z lampką od AirBag'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem bez przyczyny (jak np. powolutki ruszam bądz dojezdzam do skrzyzowania) słychac że załacza się ABS (pompa.)! po naciśnięciu pedału co wiąze się z dosyć mocnym hamowaniem ta "delirka" znika. Czasem daje mu spokoj i po chwili wszystko wraca do normy trwa to ok 2-10 sekund. Nie jest to uciązliwe i wystepuje dosyć sporadycznie. Czy ktos z Was też zaobserwował taki objaw ? Może ten rodzaj warjacji ktos obeznany w pompach ABS'u mi wytłumaczy???

 

U mnie było podobnie. Na Vagu wyskoczyło, że jest uszkodzony czujnik. Sprawdziłem omomierzem i faktycznie był zły. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok kuczlaw ale abs nie dziala wiec co moze byc nie tak??

 

Sprawdzałeś i jesteś pewny że nie działa? Koła się blokują jak w samochodach bez ABS ? Sorki za taki pytania ale są różni userzy i niektórzy silnik by woda zaleli i jeździli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko jakos czaje temat wiec sprawdzilem i blokuja sie na sliskim autko mam od 3 lat i ten sam problem od poczatku. a co do podpiecia sie pod kompa to az taki dobry nie jestem wiec pewnie musze skorzystac z serwisu ktory tym dysponuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko w Twoim przypadku podłączenie pod kompa bo skoro kontrolka gaśnie to nie powinno być usterki. Druga sprawa to to co napisał kolega wyżej, kontrolka ABS podłączona pod poduszkę. Gasną Ci razem te dwie lampki czy ABS pierwszy a airbag później ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności