Skocz do zawartości
master

Parktronic jak podłączyc...???

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z postów kolega pisał, że parktronic nie przyjmuje kodowania z hakiem, u mnie również się to nie udało, jest na to jakiś patent?

Masa podana na kabelek wychodzący z centrali podczas gdy podpięta jest przyczepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie jestem jedyny z problemem programowania...

 

W między czasie, sprawdziłem numer jakim mam zaprogramowaną centralkę i jest to 01117, czyli bez haka, automat, potwierdzenie dźwiękowe włączone, variant/kombi, a 7 to pewnie z sharana.

 

We wcześniejszym poście pisałem że nie mam chyba włączonego dźwięku potwierdzenia, jak jednak widać jest on włączony, ale problem u mnie polega na tym iż w centralce z sharana jest potrzebny dodatkowy sygnał - GALA. Tego już się dowiedziałem z zagranicznych for, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć schematu wyprowadzeń tej centralki i nie wiem gdzie go podać.

 

Bez tego sygnału objawy jakie mam są następujące:

 

Gdy przy wyłączonych czujnikach wrzucam wsteczny to dopiero po chwili mam krótki dźwięk (w centralce z passata był natychmiast) i czujniki są włączone. Jednak po zmianie biegu czujniki się już nie wyłączają jak to miało miejsce w fabrycznej centralce z passata. W sharanie czujniki się wyłączają dopiero po osiągnięciu jakiejś prędkości - wszak podczas parkowania, czasami wrzucamy "jedynkę" by wyrównać, podjechać bliżej ściany itp i właśnie do tego są czujniki z przodu, więc nie mogą się od razu wyłączyć.

 

Bez sygnału GALA, sygnał dźwiękowy mam tylko raz, gdy poraz pierwszy wrzucam wsteczny, później czujniki są cały czas włączone i czasami podczas jazdy piszczą jak wykryją trochę śniegu spadającego po nich itp. Trzeba więc zawsze ręcznie wyłączyć PDC.

 

 

Ktoś wie na którą kostkę i pin podłączyć sygnał GALA???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mareks6" a siódemkę nie dasz rady przekodować na czwórkę ?

 

?xxxx: Hak przyczepy

0 = Hak nie zainstalowany

1 = Hak zainstalowany

 

x?xxx: Skrzynia biegów

0 = Manualna skrzynia

1 = Automatyczna skrzynia

 

xx?xx: Dźwięk potwierdzający

0 = Dźwięk potwierdzający nieaktywny

1 = Dźwięk potwierdzający aktywny

 

xxx?x: Nadwozie

0 = Limuzyna

1 = Variant/Kombi

 

xxxx?: Model

4 = VW Passat (3B)

 

 

Jeżeli chodzi o kodowanie "haka" to jak dobrze zrozumiałem muszę podłączyć masę na pin 5 (szaro/czerwony) i wtedy próbować przekodować ?

 

 

Zmiana siły głosu:

VCDS --> 76 (asystent parkowania) --> adaptacje (10) --> kanał 001 ---> skala 0-6

 

Zmiana tonu:

VCDS --> 76 (asystent parkowania) --> adaptacje (10) --> kanał 002 ---> skala 0-4

Edytowane przez vector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na wszystkie sposoby, bez skutku. Odstawiłam jednak to na bok bo jak wspomniałem wcześniej moim problemem jest brak sygnału GALA na centralne. Także ponawiam pytanie - pod którą kostkę i pin go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no możliwe :-) sprawdzę to w weekend

 

 

------------------------------------------------------------------------------

 

 

POTWIERDZAM!!!

 

Podłączyłem sygnała Gala z nawigacji pod wspomniany 11 pin 16-to pinowej kostki i PDC wyłącza się mniej więcej gdy wrzucam dwójkę :-)

 

Za tydzień pociągnę ten sygnał w progach i będzie wszystko hulać (dzisiaj tylko tak na szybko podłączyłem by sprawdzić) :-)

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie podpowie ktoś gdzie mogę kupić poza ASO (400zł u nich) czujnik parktronica (1 sztukę), ponieważ dzisiaj mi padł i chyba nic z nim nie zrobię.

A może ktoś z Was posiada i chciałby odsprzedać ?

 

Z góry dziękuje za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na allegro kupowałem czujniki w cenie 25zł/szt. Poszukaj, z pewnością znajdziesz, może nie w tej cenie ale na pewno grubo poniżej 100zł/szt :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na allegro kupowałem czujniki w cenie 25zł/szt. Poszukaj, z pewnością znajdziesz, może nie w tej cenie ale na pewno grubo poniżej 100zł/szt :-)

 

te na allegro to jakieś nowe podróbki, używanych na odległość nie chcę kupować a w mojej okolicy obdzwoniłem wszystko co możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to jak wolisz, ja w moim pasku montowałem PDC na przód i kupowałem co prawda używane czujniki ale z miesięczną gwarancją i nie żałuję. Po co kupować nowe czujniki jak na rynku wtórnym jest ich setki (jeśli nie tysiące) a są to ogólnie elementy które rzadko się psują i jeśli są wymontowane z działającego systemu i sprzedawca daje gwarancję przynajmniej na rozruch???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a no to jak wolisz, ja w moim pasku montowałem PDC na przód i kupowałem co prawda używane czujniki ale z miesięczną gwarancją i nie żałuję. Po co kupować nowe czujniki jak na rynku wtórnym jest ich setki (jeśli nie tysiące) a są to ogólnie elementy które rzadko się psują i jeśli są wymontowane z działającego systemu i sprzedawca daje gwarancję przynajmniej na rozruch???

 

Jak innego nie znajdę to zaryzykuję, póki co próbuje dostać jakoś taniej nowe ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim, zdaniem jeśli sprzedawca daje gwarancję rozruchową, a Ty musisz tylko wyjąć stary i podłączyć nowy to niczym nie ryzykujesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a no to jak wolisz, ja w moim pasku montowałem PDC na przód i kupowałem co prawda używane czujniki ale z miesięczną gwarancją i nie żałuję. Po co kupować nowe czujniki jak na rynku wtórnym jest ich setki (jeśli nie tysiące) a są to ogólnie elementy które rzadko się psują i jeśli są wymontowane z działającego systemu i sprzedawca daje gwarancję przynajmniej na rozruch???

Kolego pokazałbyś jakieś zdjęcia jak Ci ten PDC na przodzie wyszedł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim, zdaniem jeśli sprzedawca daje gwarancję rozruchową, a Ty musisz tylko wyjąć stary i podłączyć nowy to niczym nie ryzykujesz :-)

 

Jak wyciągać już wiem bo dzisiaj każdy jeden przekładałem szukając który nawalił. I za każdym razem vag wskazywał właśnie ten 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila, chwila. VAG ci po każdej zmianie pokazywał czujnik z tej samej pozycji? To by raczej wskazywało na instalację tego czujnika a nie sam czujnik.

 

 

Co do zdjęć jak będę miał czas to w weekend zrobię parę fotek i wrzucę, gdyż teraz nie mam możliwości. Same działanie jest co najmniej zajefajne :-) Mam je od ok miesiąca i już nie raz się przydały gdy parkowałem przodem blisko ściany lub musiałem blisko ściany, słupków lub innego auta na wstecznym i pełnym skręcie wyjeżdżać z miejsca parkingowego :-)

 

Cały opis jest tutaj:

 

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/index.htm

 

lecz ja czujniki montowałem troszkę w innych miejscach - tak by były na równej wysokości i w równych odstępach i przede wszystkim by sięgały jak najszerzej (dla testów miałem stary zderzak po stłuczce gdzie wierciłem w różnych miejscach otwory pod czujniki i testowałem na aucie).

 

Wiązki robiłem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwila, chwila. VAG ci po każdej zmianie pokazywał czujnik z tej samej pozycji? To by raczej wskazywało na instalację tego czujnika a nie sam czujnik.

 

nie, pokazywał w danym miejscu ten uwalony czujnik :) tam gdzie go przekładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to faktycznie sam czujnik walnięty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwila, chwila. VAG ci po każdej zmianie pokazywał czujnik z tej samej pozycji? To by raczej wskazywało na instalację tego czujnika a nie sam czujnik.

 

 

Co do zdjęć jak będę miał czas to w weekend zrobię parę fotek i wrzucę, gdyż teraz nie mam możliwości. Same działanie jest co najmniej zajefajne :-) Mam je od ok miesiąca i już nie raz się przydały gdy parkowałem przodem blisko ściany lub musiałem blisko ściany, słupków lub innego auta na wstecznym i pełnym skręcie wyjeżdżać z miejsca parkingowego :-)

 

Cały opis jest tutaj:

 

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/index.htm

 

lecz ja czujniki montowałem troszkę w innych miejscach - tak by były na równej wysokości i w równych odstępach i przede wszystkim by sięgały jak najszerzej (dla testów miałem stary zderzak po stłuczce gdzie wierciłem w różnych miejscach otwory pod czujniki i testowałem na aucie).

 

Wiązki robiłem sam

 

rób foty rób :) nie powiem, że mocno też rozmyślam nad przodem. Będziemy zobowiązani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia czujników jakie montowałem w moim pasku. Pochodzą z passata B6 jeśli się nie mylę, oznaczenia 2x 3C0 919 492 D, 2x 3C0 919 492 G (z dwóch kabel wychodzi w tył a z dwóch w bok i te są ważne by zmieścić czujniki pomiędzy zderzakiem a metalową belką. Centralka z sharana wraz z przełącznikiem który ja montowałem w miejscu przełącznika awaryjnych jako że ten mam pomiędzy kratkami nawiewów (kratki ze skody superb).

 

Gdyby foty były mało wyraźne to mam jeszcze filmik nakręcony. Po świętach będę jeszcze zdejmował zderzak, to jak nie zapomnę to mogę też zrobić kilka fotek od wewnątrz.

 

20150328_162745.jpg

 

20150328_162757.jpg

 

20150328_162817.jpg

 

20150328_162835.jpg

 

20150328_162843.jpg

 

20150328_162852.jpg

 

20150328_162900.jpg

Edytowane przez mareks6
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wie ktoś z Was jak można/czy w ogóle można, sprawdzić sam czujnik np. omomierzem i ewentualnie jakie wskazania powinien pokazać ?

Kupiłem dzisiaj używkę i nadal to samo,€“ wychodzi że używka też skopana.. :(

 

 

Marek linki nie bujają. Chyba że tylko na moim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności