Skocz do zawartości
lopsol

Swap silnika 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam. Mam pytanie czy mozna bez problemu przelozyć silnik z anglika do europejczyka passat 1,9 tdi. oba silniki to afn. oraz ile taki zabieg moze kosztowac i gdzie to najlepiej zrobic?? taka praca podstawiony jest anglik, podstawiony jest europejczyk wyciagamy silnik z europejczyka i na zlom, wyciagamy silnik z anglika i do EU. ile to moze kosztować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łee kazdy rozgarniety mechanik zrobi to w czasie paru godzin. jak klocki lego. to dokladnie wszystko to samo niezaleznie od wersji eu/uk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas to ok. 6 godz. a jeśli chodzi o kasę to ok. 1000 pln, bo jednak trochę roboty jest. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas to ok. 6 godz. a jeśli chodzi o kasę to ok. 1000 pln, bo jednak trochę roboty jest. Pozdrawiam ;)

 

Może trochę nie na temat ale...

...Ktoś pisze, że zajmuje to jakieś 6 godzin pracy. 1000zł to naprawdę wysoka cena! 1000zł to ja miałem za miesiąc pracy w Polsce. Teraz mam jakieś 160zł za 8 godzin pracy w Anglii (czasami jest co robić, czytaj "busy"). Jestem po studiach i jak patrzę na ceny niektórych mechaników to się zastanawiam, czy nie popełniłem błędu będąc młodym i nie pójściem do szkoły zawodowej o profilu mechanik samochodowy. No ale w Anglii powiedzieliby też tysiąc (funtów). ;)

Broń Boże nie ubliżam mechanikom, którzy są po zawodówce. Nie zrozumcie mnie źle. Oni naprawiają nam nasze auta, dzięki im za to. Nie chodzi mi o to jaka szkoła ale czy nie uważacie, że to wygórowana cena? Zejdźmy na ziemię! Połowa tej kwoty byłaby OK.

Niezła dniówka!

Edytowane przez jwlalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w b4 pierwszy raz robiąc to i w garażu mając sprzęt potrzebny ale nie profesjonalny bez pospiechu 9 h ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trochę nie na temat ale...

...Ktoś pisze, że zajmuje to jakieś 6 godzin pracy. 1000zł to naprawdę wysoka cena! 1000zł to ja miałem za miesiąc pracy w Polsce. Teraz mam jakieś 160zł za 8 godzin pracy w Anglii (czasami jest co robić, czytaj "busy"). Jestem po studiach i jak patrzę na ceny niektórych mechaników to się zastanawiam, czy nie popełniłem błędu będąc młodym i nie pójściem do szkoły zawodowej o profilu mechanik samochodowy. No ale w Anglii powiedzieliby też tysiąc (funtów). ;)

Broń Boże nie ubliżam mechanikom, którzy są po zawodówce. Nie zrozumcie mnie źle. Oni naprawiają nam nasze auta, dzięki im za to. Nie chodzi mi o to jaka szkoła ale czy nie uważacie, że to wygórowana cena? Zejdźmy na ziemię! Połowa tej kwoty byłaby OK.

Niezła dniówka!

 

 

Cena jest taka bo jest popyt...inaczej mówiąc, zdażają sie ludzie co taką kase płacą więc dla mechanika jest jaknajbardziej pozytywne...standardowe prawa rynku :):)

 

 

PS sorki, ale musze zapytac `jwlalek`, czy przypadkiem nie pomyliłeś sie tą kwotą jaką zarabiasz w Anglii ? Zakładam, że pracujesz w profesji jaką zdobyłeś na studiach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Koszt najmniejszy to 800zł. Jak komuś cena nie odpowiada to niech to robi sam. I tak uważam, że za 1000zł to jest taniocha gdyż jak wyżej napisano trzeba 2 x wymontować silnik i 1 x zamontować silnik. Najczęściej wykonuje się 1 x wymontowanie i 1 x zamontowanie bo silnik na podmianę przujeżdża na palecie. Przy czasie jaki sie na to poświęca to koszt ie jest zbyt wysoka cena. Lepiej jest zrobić kilka mniejszych rzeczy i usług w ciągu dnia i można więcej zarobić. Na taką pracę trzeba miec zarezerwowanych 2 ludzi, którzy zajmują się tym wiele godzin. Pozatym najczęściej mechanicy biorą odpowiedzialność i to na ich głowach jest to czy silnik zagada czy nie. Jeśli jednak silnik jest dostarczony przez klienta to tu może być problem kolejny.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS sorki, ale musze zapytac `jwlalek`, czy przypadkiem nie pomyliłeś sie tą kwotą jaką zarabiasz w Anglii ? Zakładam, że pracujesz w profesji jaką zdobyłeś na studiach..

 

Nie pomyliłem się z kwotą i niestety nie pracuję w profesji jak większość Polaków w Anglii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pomyliłem się z kwotą i niestety nie pracuję w profesji jak większość Polaków w Anglii.

 

Ok, spoko tak tylko zapytałem.

 

Nie mniej jednak odpowiedzialność i rękojmia za usługe mechanika, jest raczej proporcjonalna do ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt najmniejszy to 800zł. Jak komuś cena nie odpowiada to niech to robi sam. I tak uważam, że za 1000zł to jest taniocha gdyż jak wyżej napisano trzeba 2 x wymontować silnik i 1 x zamontować silnik. Najczęściej wykonuje się 1 x wymontowanie i 1 x zamontowanie bo silnik na podmianę przujeżdża na palecie. Przy czasie jaki sie na to poświęca to koszt ie jest zbyt wysoka cena. Lepiej jest zrobić kilka mniejszych rzeczy i usług w ciągu dnia i można więcej zarobić. Na taką pracę trzeba miec zarezerwowanych 2 ludzi, którzy zajmują się tym wiele godzin. Pozatym najczęściej mechanicy biorą odpowiedzialność i to na ich głowach jest to czy silnik zagada czy nie. Jeśli jednak silnik jest dostarczony przez klienta to tu może być problem kolejny.

 

HHA

Zgadzam się z hha miałem taki przypadek i wiem coś o tym.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a co gdyby ktos ... znalazł chciał zamontować silnik od 1.9 TDI AWX 130KM do 1.8 APT :P to juz troche inne klocki ? duzo z tym zachodu? zakładam ze mam całe auto z silnikiem kablami pompami itp? czy duzo jest z tym zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności