Skocz do zawartości
lukasz

opinie na temat opon Barum BRAVURIS 195/60R14 86 H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja właśnie czekam na takie

http://opony.com/opony/48335_barum_brillantis.html

więc własnego zdania jeszcze niemam

Ale rozmawiałem z kilkoma osobami i generalnie wszyscy byli zadowoleni

z opon tej firmy więc wszystkie znaki na niebie i ziemi

wskazują na to że będzie to dobra jakość za przystępną cene ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie oponki w swoim pasku http://opony.com/opony/48359_barum_bravuris.html śmigam na nich już kilka miesięcy, i jestem bardzo zadowolony :)

 

firma barum dopiero wdziera się na europejskie rynki, ale jest godna zaufania, ich produkty naprawde są dobrej jakości

 

opona jest cicha, dobrze trzyma się na suchym jak i na mokrym (ma dobre odprowadzanie wody) - dobra opona za dobrą cenę (ja miałem taniej i tak niż tutaj :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

Ja juz mam te oponki, tyle ze w rozmiarze 185/65/14 i powiem tak.... albo ja za duzo wymagam albo po prostu najezdzilem sie na lepszych.

Jest tak:

1. Duzo jezdze, ale mam je drugi miesiac i juz mi sie wydaje ze ubywa bieznika...

2. Jak na moj gust slabo sie trzymaja na mokrym ( nie ma porownania np do hydragripow goodyear'a, mam w octavii i poezja na mokrym)

3. Troszke je slychac podczas jazdy, ale to mi akurat najmniej przeszkadza

 

A teraz plusy:

1. CENA, CENA, CENA !!!!!

2. ladna rzezba bieznika

3. dobre prowadzenie, opona miekka i ladnie tlumi dziury ( mam porownanie z firestone, ktore teraz sa na tyle), w koleinach tez niezle

 

PODSUMOWANIE: jaka cena taka jakosc... niestety sprawdza sie to w wielu dziedzinach zycia :( ogolnie polecam, bo nic za ta cene nie kupisz, a kupowac uzywane... Uzywane juz masz i chcesz miec nowe :) A jesli uzbierasz jeszcze 100-150 zl to poszukaj moze czegos z wyzszej polki

 

Ciekawostka: barumki te w wersji z niskim profilem maja juz inna (ladniejsza) rzezbe bieznika, a jezdzi sie na nich swietnie, dwa ze opona w rozmiarze 195/50/15 kosztuje 140 zł!!!! I to juz jest mega okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdze na tych barumkach ale 185 tak jak koko ja nie narzekam mi sie dobrze jezdzi i na mokrym i na suchym tak jak adams mowi jednak znajomy mowi ze barumy maja to do siebie ze sa miekkie i sie szybciej scieraja wiec koko moze dlatego zaobserwowal zurzycie bieznika:) ja w kazdym badz razie nie narzekam polecono mi te oponki i nie zaluje juz 3 miesiac i jest elegancko wiec moje zdanie POLECAM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

No ja tez polecam, tylko mowie ze sa na swiecie duzo lepsze oponki...

Barumki to po prostu swietna relacja jakosci do ceny

A miekkie sa, lubia pisknac przy ruszaniu, a jak hamowalem kilka razy awaryjnie (padniety ABS) to niebieska mgla za mna byla az milo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koko - nie dziw się że ci bierznik ucieka jak czasami sobie zapiszczysz przy ruszaniu czy przy hamowaniu... ja tam tego unikam i jakoś nie zauważyłem znaczącego ubytku bierznika :)

 

ps - moj znajomy zrobił ostatnio takie awaryjne hamowanie że ubyło mu z każdego koła około 0,5cm na każdej z opon w jednym miejscu :D (ale go stać na nowe oponki :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko
koko - nie dziw się że ci bierznik ucieka jak czasami sobie zapiszczysz przy ruszaniu czy przy hamowaniu... ja tam tego unikam i jakoś nie zauważyłem znaczącego ubytku bierznika :)

 

Nie no panowie... juz wyroslem z palenia gumy :) jak normalnie rusze troszke szybciej to silniczek 2,0 potrafi dac im w dupke ze az piskna :D

 

Tez ogolnie jestem z nich zadowolony, bo za cene jednej wypasionej gumy mam dwie :D ale tez widzialem juz lepsze, tylko o to mi chodzilo... lepsze ale nie za te pieniadze

 

Powinienem miec 195/60/14 (bo to GT) ale zalozylem 185/65/14 i nie zaluje. Mniej ciagnie na koleinach, lepiej tlumi dziurki, a na suchym trzymaja sie ladnie.

 

Ubytek bieznika bardziej wynika z szybkiej jazdy po zakretach niz z szybkiego ruszania... Mieszkam w gorach i pelno tu zkretow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w gorach i pelno tu zkretow

e tam, Nowy Targ, jakie to góry :P

 

a w związku z tematem - cholera, ta cena rzeczywiście jest niezla...

powiedzcie mi tylko jak z odprowadzaniem wody w tych oponach?

ja mam obecnie jakieś fuldy (auto z niemcowni na nich przyjechało) i jak wjeżdżam ~80km/h w kałużę to mam serce w gardle - koła napędzane odrywają się od jezdni mimo stałych, niskich obrotów silnika. aquaplanning pełną gębą. jak jest w barumach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model co ja mam jest bardzo dobry na mokrą jezdnię (ma dodatkowo głęboki rowek na śrdku) jeździłem już kilkakrotnie na nich w bardzo dużym deszczu (wycieraczki nie wyrabiały) a autko trzymało się doskonale - jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams ty tylko o rowkach:) joke ale potwierdzam nie raz w czasie ulew dorbze sobie radzily:) za ta cene polecali mi barumy mozna nawet w necie poszukac opini na ich temat kazdy pisze to samo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra. przekonaliście mnie. zamawiam te barumy.

tylko cholera mam rozkminkę... wg tej strony powinno być 195/60/R14. ja dałbym sobie uciąć guzik od koszuli, że mam teraz 185/65/R14 (auto w domu więc nie sprawdzę, a chciałbym zamówić je teraz przez net :/ ktoś poratuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź szersze

-autko ładniej wygląda

-lepiej się trzyma

-mała różnica cenowa

-sam nie wiem co

-i chyba tyle :]

 

 

ja mam zimowki 195/65/15 a letnie 205/60/15 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh dobra. kupione 4 szt. Barum Bravurius 195/60/R14 :614:

adams, jak mi nie spasują do auta, to znam Twój adres :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 14 w sam raz do roweru mamy bedo pasowały :D

 

 

a tak serio, jak masz szerszą oponkę i masz aluski to nie musisz się matwić że sobie podrapiesz o krawężniki... a jak nawet masz kołpaki to ci sie nie połamią :) wszystko na siebie bierze opona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko cholera mam rozkminkę... wg tej strony powinno być 195/60/R14. ja dałbym sobie uciąć guzik od koszuli, że mam teraz 185/65/R14 (auto w domu więc nie sprawdzę, a chciałbym zamówić je teraz przez net :/ ktoś poratuje?

Będzie git. Ja w B3 zakładałem na lato właśnie 195/60 R14, a na zimę 185/65 R14.

A od trzech sezonów jeżdzę golfem II na barumach 195/55 R15 - jak je zjadę, to następne też będą barumy (chyba, ze coś wycudują z ceną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mialem takowe oponki 205/50/15 ale oprocz niskiej ceny to rewelacja rzadna;) podłaczam sie do opini koko Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności