Skocz do zawartości
Grimson

Policja NIE będzie sprawdzać legalność map w nawigacjach

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

"Już wkrótce wszyscy kierowcy, którzy posiadają w swoich samochodach nawigację GPS, będą musieli posiadać przy sobie certyfikat potwierdzający jej legalność".

 

Na razie się nie przejmujcie tym. Na początek musi wyjść jakaś regulacja prawna. W tej chwili do poruszania się autem jesteś zobowiązany posiadać: prawo jazdy, dowód rejestracyjny i aktualne OC. Nic więcej nie musimy wozić ze sobą. Ja mam AM w mojej SPV m650 i mam certyfikat, który dostałem wraz z telefonem i co z tego, nie będę go woził ze sobą dopóki nie będzie artykułu na to. Koniec kropka. Jak chcą sprawdzić proszę bardzo w AM jest pozycja o programie i tam są dane, na kogo jest zarejestrowana i nic im więcej nie będę miał do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wejsciu do domu (a takich akcji bylem swiadkiem nie raz, ale nigdy nie uczestniczylem, bylem zazwyczaj na dole) nakaz podpisuje sobie koles przed wejsciem do domu, typowa akcja w skrocie wyglada mniej wiecej tak:

Policja puka do drzwi, sa w cywilu z bieglym sadowym i innymi kolesiami, 2 osoby najpierw podchodza i pukaja do drzwi, otwiera lokator i dostaje slowna informacje na zasadzie ankiety gdzie podstawieni policjanci pytaja i wypelniaja "ankiete" czy posiada lokator radio? czy posiada telefon? czy posiada komputer? czy posiada dostep do internetu? Lokator na internet odpowiada ze posiada, i wtedy Panowie Policjanci mowia ze policja prosze wpuscic. Lokator mowi ze nie ma nakazu i nie wpuszcza. Biegly na schodach podpisuje nakaz "podejzenie" i pukaja jeszcze raz juz z nakazem. Wszystko tak skoordynowane jest zeby lokator nie zdarzyl zniszczyc dowodu. W przypadku akademikow sprawa wyglada inaczej bo nakaz odrazu jest. Nie wiem jak to bedzie w autach ale nakaz teraz to kwestia sekund

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedris cytujesz Magde a nie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z cytowaniem jest "nierozwiązywalny".

Przy cytowaniu selektywnym musicie zwracać uwagę i ewentualnie ręcznie poprawić błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/924727.html

 

 

heh, tak się zastanawiam. Warunki użytkowania oprogramowania określa licencja. Tak jak mikroszit wymaga, aby na komputerze była naklejona naklejka licencyjna - tak ja w licencji automapy nie znalazłem żadnej informacji zmuszającej mnie do wożenia jakiegokolwiek dokumentu oprócz samego urządzenia.

 

Nadal więc nie rozumiem jaka jest podstawa prawna do kontroli czy zatrzymania urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mikroszit wymaga, aby na komputerze była naklejona naklejka licencyjna

Tylko w przypadku licencji OEM i to też nie wszystkich, a to jest różnica...

 

tak ja w licencji automapy nie znalazłem żadnej informacji zmuszającej mnie do wożenia jakiegokolwiek dokumentu oprócz samego urządzenia

bo niby po co? Wystarczy w "o programie" sprawdzić na kogo zarejestrowana jest licencja i zweryfikować jej numer. Wszystkie piraty jeżdżą na wspólnej póli numerów. Nawet na stronie automapy można w sekundę uzyskać informację o ważności licencji (i czasie wygaśnięcia subskrypcji, ale nie o tym mowa). Wystarczy że sprawdzi się ten numer i pan policjant porówna z listą licencji dostarczonych przez dystrybutora.

 

Nie pokażesz? Dlaczego? Wolność słowa? Ochrona prywatności? Prrrrooooooosssszzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeee............... płakać się chce jak to czytam :|

 

Wygląda to tak, jakby żaden wypowiadający się w temacie z szanownych użytkowników w życiu nie widział na oczy oryginalnej automapy i snuje jakieś dziwne teorie o totalitaryzmie, o domniemaniu niewinności, zatrzymywaniu telefonów, w oparciu o które czyjś biznes legnie w gruzach i ogólnie o utrudnianiu życia biednemu Polakowi. Przez Policję oczywiście... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy policjant będzie wiedział jak skontrolować mojego Garmina?

Sądzę że wydawca Automapy wydał instrukcje dla Policji co i jak ale co z innymi nawigacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co z innymi nawigacjami

inni dystrybutorzy nie pozostaną bierni, wierz mi ;) nawet zasponsorują policjantom nowe gadżety jeśli metoda papierowa nie wystarczy... ciekaw jestem jaka kasa wchodzi w grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko w przypadku licencji OEM i to też nie wszystkich, a to jest różnica...

 

Dokładnie! Mam XP wersję BOX i żadnych nalepek na kompie nie mam. Za to w szufladzie stosowne certyfikaty i takie tam. I co? Mam mieć skasowanego kompa, bo gdzieś pan policjant nie douczył się, że nie wszędzie jest wymóg naklepki na kompie?

 

Tak samo z navi nigdzie nie doczytałem, że musze wozić ze sobą certyfikat autentyczności. Podobnie jak z CB - piszą, by certyfikat zgodności zachować w bezpiecznym miejscu i nie zgubic go, a nigdzie nie pisze, by go wozić ze sobą.

 

Ludzie jak tak dalej pójdzie, to Policjant oprócz prawka, ubezpieczenia i dowodu rejestarcyjnego będzie sprawdzał certyfikaty na navi, CB, może jeszcze zażąda wyjęcia płytek ze zmieniarki i okazania ich oryginalnych opakowań z hologramem, poza tym może zarządać homologacj na przykąd reflektorów, bo coś mu się przywidzi, że jest źle. Proszę - nie popadajmy w paranoję, bo się okaże, że strach do samochodu wsiąść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze char piszesz

 

to teraz podczas kontroli będzie: kontrola dokumentów, dmuchanko w alkomat, sprawdzanie oryginalności mapy w navi, sprawdzanie navi czy czasem nie jest krojona, sprawdzanie CB czy jest na nie odpowiednia homologacja, to samo tyczy sie ciemnych szyb i xenonów :D czy mają spryski i samopoziomowanie :D a i jeszcze telefon ci sprawdzą czy nie jest kradziony

 

to może od razu zamknąć obywatela, bez zbędnego gadania...

 

obłęd?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obłęd?!

 

Nie, Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Tak samo z navi nigdzie nie doczytałem, że musze wozić ze sobą certyfikat autentyczności. Podobnie jak z CB - piszą, by certyfikat zgodności zachować w bezpiecznym miejscu i nie zgubic go, a nigdzie nie pisze, by go wozić ze sobą.

Bo nie musisz wozic. Po prostu utrudnisz sobie zycie, nie wozac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Bo nie musisz wozic. Po prostu utrudnisz sobie zycie, nie wozac.

 

a może ułatwia? niedługo to paragon za gacie będą żądali!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Dlaczego ktos zmienil na NIE w temacie,bo nie jestem na bieżąco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem, ale powstrzymałem się żeby tematu nie wywalić na śmietnik, bo pełen jest bzdur takich jak:

 

jeszcze buty sprawdzą czy podeszwa ma "dobry bieżnik".

 

niedługo to paragon za gacie będą żądali!!!!

 

:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może ułatwia? niedługo to paragon za gacie będą żądali!!!!

 

Hehehehe, spoko, to wtedy sie wyprowadzam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat. Koło mnie zatrzymano u znajomego mojego kolegi lewe oprogramowanie w palmtopie. Palmtopa też zatrzymano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnowię temat. Koło mnie zatrzymano u znajomego mojego kolegi lewe oprogramowanie w palmtopie. Palmtopa też zatrzymano.

 

Plyty z muzyka tez sprawdzaja? To chyba musze zostawic w domu:D I CD navi schowam:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plyty z muzyka tez sprawdzaja?

Śmiej się śmiej ja mam same MP3 w aucie. Tzn. jak mnie zatrzymają to im je oddam a niech chłopaki sobie słuchają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności