Skocz do zawartości
Gość siecki

Jaki alarm do Passata B6 proponujecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy fabryczny, w każdym aucie . Co do odcinki, ponoć nie można w b6.

Można mam takowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna-tez mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolego Wazzi, mogę prosić o namiary na warsztat ? :)

 

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=67899

 

Tu jest link do dyskusji, myślę że pomocnej. Ale napiszę krótko.

Żadnych ukrytych pstryczków (jak to nazywają) przełączników itp. To najmniej skuteczna metoda, tak samo jak mechaniczne blokady, szybciej ściągną bez kluczyka niż Wy założycie z kluczykiem.

Najlepszą metodą nadal są elektroniczne systemy, ale z klasy profesjonalnej, nie robione przez Pana Kazia tylko przez specjalistę i nie ma się co bać oddawać do fachowców ponieważ współdziałanie z gupami przestępczymi jest dla nich zbyt dużym ryzykiem, to przynajmniej moje zdanie.

 

Ale wracając do zabezpieczeń, przede wszystkim grupa profesjonalna jak pisałem...dlaczego, chociażby dlatego że wszystkie przewody wychodzące z centralki są tego samego koloru, kładziemy ładnie owinięte tymi samymi taśmami co wiązki fabryczne i są nie do rozpoznania, ponadto nie mają żadnych wyłączników serwisowych, więc znacznie ciężej jest je rozbroić.

 

Według mnei jedno z tańszych systemów a skutecznych to:

1. podstawowo autoalarm dobry autoalarm, nie jako zabezpieczenia a żeby narobiło hałasu, wówczas skracamy kradzieja na grzebanie w aucie

2. immobilizer dodatkowy, odpowiednie immobilization point i jest skutecznie.

Częściowo dobrze ktoś zauważył, że w nowszych autach jak źle się wepniesz zrobisz choinkę, ale właśnie po to są fachowcy którzy biorą odpowiedzialność za to aby auto wróciło do was w stanie nienagannym, a jeśli tak nie jest nie są fachowcami.

3. Można dodatkowo dorzucić moduł powiadomienia, jak zrobią włam dostajesz sms lub telefon.

Dodatkowe sposoby i funkcje opisywał na forum nie będę bo to nie miejsce na takie informacje.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W 100% zgadzam się z kolegą Tomczak.

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie samochodu. Decydując się na na jakieś konkretne rozwiązanie warto mieć wiedzę na temat jego skuteczności.

Poszczególne urządzenia zabezpieczające w niektórych sytuacjach po prostu nie zadziałają, np:

1. Jeżeli złodziej wykradnie klucz do samochodu na pewno nie zadziała alarm, zarówno fabryczny jak i dokładany. Taka sama sytuacja będzie gdy złodziej skutecznie użyje skanera do pilota.

2. Dobrze wyposażony złodziej dysponuje urządzeniem które zakłóca pasmo GSM, przy jego użyciu nie zadziała żadna instalacja pracująca w oparciu o sieć GSM (wszystkie monitoringi, powiadomienia GSM, czy inne urządzenia GSM)

Poniżej opiszę krótko dwie moje propozycje.

Jeśli chodzi o popularny alarm (skuteczność jak powyżej) polecam markę Meta.

Dla bardziej wymagających immobilizer kodowy.

Co do alarmu Meta. Jedno z nielicznych urządzeń które ma syrenę sterowaną

cyfrowo, niewielkie rozmiary, hermetyczna obudowa, oraz najwyższa

dopuszczona przepisami hałaśliwość. Na uwagę zasługuje fakt iż firma Meta

(oczywiście pod inną nazwą) jest dostawcą wielu urządzeń elektronicznych

(nie tylko zabezpieczających) dla takich marek jak: BMW, MB, VW, Audi,

grupa Fiat i Peugeot.

Immobilizer kodowy to moje w 70% autorskie rozwiązanie co czyni go

"niepowtarzalnym". Kod wprowadza się przyciskami szyb

(najczęściej, alternatywą mogą być przyciski memory fotela, czy regulacja

odcinka lędźwiowego). Oczywiście wykorzystane przyciski podczas

wprowadzaniu kodu nie powodują ruch szyb, czy fotela, funkcje fabryczne

przywrócone są po włączeniu zapłonu.

Wszystkie moje instalacje charakteryzują się porządnym wykonaniem.

Przykładowo czujniki ultradźwiękowe po naszej instalacji są w ogóle

niewidoczne, lub osadzone w elementach tapicerki w bardzo precyzyjnych

otworach co za tym idzie nie szpecą wnętrza auta. Dioda (mała 3 mm, płaskie

matowe czoło)montowana jest bez oprawki w precyzyjnym otworze, wygląda jak fabryka.

Oczywiście to tylko część oferty.

Dla zainteresowanych podaję poniżej link do alternatywnego wątku

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35388&page=4

Na wszelkie pytania udzielę wyczerpujących odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można bez żadnego problemu ukryty wyłącznik zamontować i będzie wszystko ok, a jak jeździcie po stodołach to nic się nie dowiecie bo dobrych elektryków od VW nie jest duzo dla mnie to śmiech jak czytam co koledzy piszą wyżej ze nie da się zrobić drugi pisze ze da się zrobić to jak głuchy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy ten alarm podejdzie do passata b6 http://allegro.pl/item1124463280_najlepszy_autoalarm_w_europie_elita_can.html ??

Dzwoniłem do gościa i mówił że podejdzie ale wolę się was upewnić, może ktoś mial z nim do czynienia?? Wiem że to nie jest niewiadomo jakiej jakości alarm, chodzi mi o to że w aucie nie mam żadnego, nawet fabrycznego i potrzebuje dla ubezpieczalni. U mnie w mieście mają jakieś alarmy Tytan ale z montażem chcą ponad 1000zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

mam fabryczny alarm, czy mogę zamontować 2-gi? taki dokładnie: http://moto.allegro.pl/alarm-samochodowy-z-radio-powiadomieniem-spy-i2307744962.html

czy nie będzie jakiś problemów z Can'em itp?

 

edit: Ogólnie zależało mi na samym Powiadamianiu, czy jest jakaś możliwość zamontowania czegoś dodatkowego do obecnego alarmu, z funkcją Powiadamiania o włączeniu alarmu?

Edytowane przez komanch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można zamontować drugi system alarmowy. Mi od zawsze i we wszystkich moich wcześniejszych autach zakłada znajomy(elektronik amator-polecam i jakby co dam namiary). Tak samo jest w obecnym Passacie. Jedyny "problem", przynajmniej u mnie to taki, że gdy błędnie rozblokuję system alarmowy(posiada kilka gadżetów) to łapie błąd. Oczywiście kasowalny do następnej wpadki z niewłaściwym odblokowywaniem alarmu.

Co do Twojego konkretnego egzemplarza nie wypowiadam się, bo nie znam się na tym. Jeszcze jedna uwaga, to taka, że ja używam oryginalnego pilota VW, a w tym zestawie są jakieś dodatkowe, ale zapewne można to jakoś skonfigurować tak żeby nie nosić 2 pilotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_szukaj

 

tematy połączone. Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawciskali się tych klawiszy co poniektórzy w swoich wypowiedziach a odpowiedzi brak!!!! Kolega pyta o alarm a nie o jego funkcje... Wiec miał z pewnością na myśli konkretną firmę.

[ATTACH=CONFIG]82737[/ATTACH]

 

Ja mam zamontowany SEO - Perfect CAN z czujnikiem wstrząsu i nadzorem wnętrza pojazdu - dobra cena za dobrą jakość, brak problemów 3 lata

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamontowany SEO - Perfect CAN z czujnikiem wstrząsu i nadzorem wnętrza pojazdu - dobra cena za dobrą jakość, brak problemów 3 lata

 

też mam taki i do niego trzeba dołożyć jeszcze konkret odcinke (najlepiej na osobnym systemie a nie sam ,,przycisk autoryzacji'') aby łamać typowe rozwiązania ;) i oczywiście autocasco aby choć część kasy odzyskać w razie ew. jumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności