Skocz do zawartości
donio23

zdadza egzamin xenony w takich lampach ?

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/item474718134_lampy_przod_komplet_reflektory_vw_passat_b5_b_5.html

 

chodzi mi o to ze zaarowka H7 od swiatel mijania jest w nich przeslonieta- nie chcem kupywac kompletu Xenonow na darmo jesli to w jakis sposob bedzie przeszkadzalo gdy wsadze w te miejsce zarnik H7 -- prosze o podpowiedz doswiadczonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
prosze o podpowiedz doswiadczonych

Jesli chodzi o doswiadczenie w mijaniu sie z takimi autami, to najchetniej bym wyszedl z auta kijem i rozwalil takie lampy-one po prostu oslepiaja :!: Jak chcesz sie juz bardzo bawic w xenon, to kup soczewki-ale tego tez nie popieram.

W ogole przetrobki zwyklych swiatel na xenon jest fatalna-wystraczy przesunac zarnik odrobine poza ogniskwa w reflektorze i juz nie uzyskasz odpowiedniej wiazki swiatla. Ale o tym niestety wiekszosc osob, ktore przerabiaja swiatla nie mysli lub ma do w du**e (czyli ma w du**e innych kierowcow).

Edytowane przez Krawcol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje - ale chodzi mi o to czy ta przeslona zarowki nie spowoduje ze zarnik wogole nie bedzie efektywny- pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
pewnie masz racje - ale chodzi mi o to czy ta przeslona zarowki nie spowoduje ze zarnik wogole nie bedzie efektywny- pozdrawiam

Przeciez z tylu jest lustro-ono nie jest po to, zeby sie w nim przegladac, tylko po to, zeby swiatlo odbijac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez z tylu jest lustro-ono nie jest po to, zeby sie w nim przegladac, tylko po to, zeby swiatlo odbijac.

 

no oki odpowiedz wystarczaajaca dzieki zaa pomoc :) pytalem bo ja laik w takch sprawach he e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider
W ogole przetrobki zwyklych swiatel na xenon jest fatalna-wystraczy przesunac zarnik odrobine poza ogniskwa w reflektorze i juz nie uzyskasz odpowiedniej wiazki swiatla. Ale o tym niestety wiekszosc osob, ktore przerabiaja swiatla nie mysli lub ma do w du**e (czyli ma w du**e innych kierowcow).

 

jak wstawiać Xenon to tylko do lamp z soczewka a potem koniecznie na ustawienie świateł !!! ja przerobiłem i nie mam nikogo w du... moje światła świeca tak jak trzeba, czyli tak jak każde inne światła xenonowe bo to dla mnie priorytet by mieć dobrze i innym nie szkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenon przez jakiś czas był szpan, obecnie chyba nie zdecydowałbym się na montowanie do mojego 10-cio letniego Passata tego typu oświetlenia bo z daleka widać że to musi być chińszyczna - Pasków 3B z oryginalnymi xenonami jeździ bardzo mało, bo była to dosyć droga opcja. Nie neguję że xenony świecą lepiej, ale nie rzecz żebyśmy tylko my widzieli więcej ale różnież nie oślepiali innych.

 

Reflektory w dobrym stanie (np. te które podałeś w linku do aukcji) + dobre jakościowo żarówki wystarczają przynajmniej jak na moje potrzeby - sam osobiście zdecydowałem się na lampy soczewkowe DEPO stylizowanych na oryginalny ksenon - http://allegro.pl/item469030098_reflektor_volkswagen_passat_b5_soczewka_reflektory.html

 

Kiedyś była moda na żółte żarówki, obecnie na xenon - dopracują technologię świateł mijania w technologi led (nie do jazdy dziennej) i znowu będzie 1000 ofert na allegro dziennie z produktami wątpliwej jakości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

donio23 a te lampki Ci sie niepodobaja:

http://moto.allegro.pl/item469030091_reflektor_volkswagen_passat_b5_soczewka_reflektory.html

Mialem kiedys w innym aucie xenon w gladkoszybowce i szybko to zmienilem bo oslepialy, teraz mam w moim B5FL zalozony do lamp z soczewka halogenowa, jezdze tak juz prawie pol roku i jeszcze nikt mi niemrugal, a z tego co ja sprawdzalem to napewno nieoslepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same reflektory, występują w wersji z homologacją dla żarników ksenonowych D2S. Można do tego dostać na allegro oryginalne przetwornice z Passata. Zaświeci to zapewne identycznie jak wersja H7 + chiński HID, ale to już kwestia tego jakie kto jakościowo rozwiązanie woli.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaświeci to zapewne identycznie jak wersja H7 + chiński HID, ale to już kwestia tego jakie kto jakościowo rozwiązanie woli.

Pozdrawiam

 

Na bank nie zaświeci to identycznie. Reflektor przystosowany do ksenona, ma troszkę inny odbłyśnik przed soczewką ("głębszy") jak również innego kształtu jest przesłona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za wszystkie wpisy napewno teraz sie nad tym powazniej zastanowie - bo po co mam komus uprzykszac zycie na drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel

Witam,

jeżeli mogę wtrącić....każda kombinacja z lampami jest niedopuszczalna ze względu na:

samą lampę (czyli do ksenonów gładkie szkło lub soczewka)

atesty całej lampy wraz z żarnikiem (tego niezapewni żadna oprócz Helli)

oraz osprzęt (czyli czujniki samoregulacji tzw żyroskop oraz spryskiwacze na lampy)

Wjazd takim autem do państw EU bez tych wymogów kończy sie sankcjami...

Oczywiści dopóki ktoś nadgorliwy nie sprawdzi tego jesteście bezpieczni na drodze lub jak ktoś zawróci kogo oślepiliście a będzie miał więcej w mięśniach niż w głowie...

 

Jeżeli już ktoś się zdecyduje na taki krok i chce mieć Xenony to proponuje tylko oryginalne soczewki Helli, one zapewnią dobre światło i bezpieczeństwo na drodze, a jak wiadomo ono nie uznaje półśrodków...

 

Jakby ktoś był zainteresowany to mam takie lampki na zbyciu (w dziale sprzedam i zamienię)

Pozdrawiam All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego niezapewni żadna oprócz Helli

 

Rozwin myśl kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel
Rozwin myśl kolego.

 

Ależ proszę...cytat nr 1

"Montaż lamp wyładowczych w reflektorach przystosowanych do żarówek halogenowych jest niezgodny z homologacją reflektora oraz przepisami. Najmniej bolesną sankcją jest utrata dowodu rejestracyjnego. Przypuśćmy, że tak zmodyfikowane auto bierze udział w wypadku. Jeśli okaże się, że w reflektorach zamontowano nieodpowiednie źródło światła, to możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności przez ubezpieczyciela za spowodowanie wypadku. Konsekwencje poniesie także firma sprzedająca takie zestawy, jeśli na pudełku nie poinformuje, do czego one służą. Argumentu, że policja rzadko zatrzymuje auta z takim oświetleniem, nie będę nawet komentować. Stanowczo odradzam montaż takich zestawów"

Cytat nr 2

"Montaż większości tego typu urządzeń jest niedozwolony, bo nie spełniają one wymogów homologacji, według której pojazd został zarejestrowany - twierdzi Jerzy Kownacki z Zakładu Homologacji i Badań Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.

Ogólnie taka przeróbka jest w naszym kraju zakazana, według kodeksu o ruchu drogowym, który mówi: Zabrania się: stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych - są to właśnie instalacje xenonowe, które także oślepiając i nie posiadając spryskiwaczy oraz samopoziomowania - stwarzają duże zagrożenie. Coraz częściej docierają do nas sygnały o ukaraniu posiadacza niefabrycznych xenonów przez Policję 500 zł mandatem, zaborze dowodu rejestracyjnego, po odstawienie auta lawetą na parking policyjny"

Oczywiście ile osób i komentarzy tyle interpretacji, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże...

Reszta do Waszych przemyśleń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziewalowi chodzilo dlaczego hella?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ proszę...cytat nr 1

"Montaż lamp wyładowczych w reflektorach przystosowanych do żarówek halogenowych jest niezgodny z homologacją reflektora oraz przepisami.

 

a ja mam lampy DEPO z homologacja na żarnik D2S i tylko taki żarnik można włożyć

Witam,

każda kombinacja z lampami jest niedopuszczalna ze względu na:

samą lampę (czyli do ksenonów gładkie szkło lub soczewka)

atesty całej lampy wraz z żarnikiem (tego niezapewni żadna oprócz Helli)

 

pokaż mi homologacje na przetwornice i żarnik w helli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert_nobel

jeżeli Depo dostało taką homologację na taki zestaw to ok.

Kolego Wojtku, czytanie ze zrozumieniem, to sztuka, której można się nauczyć.

Hella posiada homologację na swoją lampę tak jak już pisałem wraz z osprzętem a nie osobno.

(czy np. farba kolorowa ma osobno atest na białą farbę+barwnik??? oczywiście każdy produkt osobno ma, ale sprzedaje się kolorową, a nie białą z pigmentem)

 

Więć, jeżeli Depo posiada taką homologację, to zwracam honor i będę teraz tak pisać, ale jeżeli mogę mieć prośbę na potwierdzenie twoich słów "ziewal" byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Wojtku, czytanie ze zrozumieniem, to sztuka, której można się nauczyć.

 

chcesz pokazac innym że nie umiem czytac ze zrozumieniem a sam piszesz bzdury które nie maja potwierdzenia oj nie ładnie kolego !

 

nie masz możliwości udowodnienia policjantowi że twoje żarniki i przetwornice są oryginalne i że maja świadectwo homologacji tak samo ja nie mam możliwości udowodnić tego w soczewkach DEPO i zestawie HID, po za tym skoro lampy DEPO zostały dopuszczone do sprzedaży i użycia z xenonowym źródłem światła to lampy takie maja homologację.

 

Zadam Ci jeszcze pytanie jeżeli mam lampy DEPO i włoże do nich oryginalny zestaw o soczewek HELLA to czy cały komplet będzie dozwolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

ja tez mam inne lampki niż hella i tez maja atest i mam przetwornice boscha i autko przeszło mi wszystkie badania techniczne - śmigam tak od roku i jest oki

 

Jeżeli już ktoś się zdecyduje na taki krok i chce mieć Xenony to proponuje tylko oryginalne soczewki Helli, one zapewnią dobre światło i bezpieczeństwo na drodze, a jak wiadomo ono nie uznaje półśrodków...

 

Jakby ktoś był zainteresowany to mam takie lampki na zbyciu (w dziale sprzedam i zamienię)

Pozdrawiam All

 

 

no i wszystko jasne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem do Passata B5 3B Oryginalnych ksenonów nie produkowało DEPO a do B5 3BG Hella?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności