Skocz do zawartości
Gość x-fly

klakson a wskaźnik temp.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość x-fly

dobry pomysł z plecionką od spawarki, jutro zadziałam

fajnie że sie temat rozwinął i naprowadził sie na 'złą' mase

 

Dzięki Wam

 

im wiecej sie przy pasaciorze be dwójce grzebie tym wiecej szczecia daje jak sie harpagan zrywa ze świateł : ))))

i w sumie mało rzeczy daje rade go wykończyc, ani rdza, ani polskie drogi, ciekawe czy inżyniery projektując go zakładały że wytrzyma 24 lata i wiecej

tak sie normalnie podjaralem ze browara musze dziabnąć ;]

 

pozdr dla was

-----------------------------------------------------------------------------

nowinki

 

CZY ? uszkodzona klema dodatnia może dać te same efekty o których tu mówimy ?

klema na zdjeciach ma nie wiecej niż 3 miesiące, wiem że moglem ją ZA mocno dokręcić bo zwarcie w instalacji odpada ponieważ po nocy akku byłby wyładowany albo kable by się sfajczyły

no ale żeby tak wyglądała ?

 

attachment.php?attachmentid=6740&stc=1&d=1229527809

attachment.php?attachmentid=6742&stc=1&d=1229527809

widać jak ołów się przegrzał i zmienił kolor

--------------------------------------------

ormowiec

coś takiego zrobilem, kleme też wymieniłem i dioda narazie nie miga, ALE

- raz juz tak miałem ze dwa dni ni widu ni słychu o niej

- wymienilem kleme i dodałem mase za jednym razem wiec nie bede wiedzial co było przyczyną

attachment.php?attachmentid=6743&stc=1&d=1229528429

 

attachment.php?attachmentid=6744&stc=1&d=1229528429

4.JPG

1m.JPG

2m.JPG

2.JPG

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze to niz nic.

ja mam masę z takiego kabla jak plus na rozrusznik - na zlomie za piątaka kupilem, przykrecilem sruba mocującą podstawe alternatora, fabryczna plecionke wywalilem w smietnik bo zgniła doszczetnie.

od tego momentu rozrusznik kreci 2x szybcie :]

klema ci sie osmaliła bo styku pozadnego nie bylo. obeserwuj narazie i zaloz moze jakas grubszą masę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie ok :) przy okazji zabaw w kanale popraw tą fabryczną masę dla świętego spokoju, ta i tak może sobie zostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly
będzie ok :)

masz (i macie) racje, odłączylem dzisiaj tą dodatkową mase i od razu zaczeła migać żółta franca ;)

 

jeszcze tylko dren do odpompowania bajora z wewnątrz ;) i nie będzie anomalii

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja jutro do domu wracam i od razu zabieram się za naprawe "złej masy" , później zdam relacje jak to u mnie zadziałało :) dzięki za wszelkie informacje i zdjęcia pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly
dzięki za wszelkie informacje i zdjęcia

attachment.php?attachmentid=6817&stc=1&d=1229814125

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

i ZNÓW NOWINKI, DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI :634:

 

objaw taki: auto odpoczęło po jezdzie 2 godziny, przekręcam kluczyk a dioda grzania tylko mrugnęła, raz drugi i tak cały czas, wyjąłem przekaźnik #258, roztworzyłem jego obudowe i ? :027: wylałem ze 3 łyżki wody, płytka mokra, poszła pod suszarke.. to raz

zapisałem sobie gdzie który jest wciskany i wyjąłem wszystkie i ? :027: przekaźnik #9 to samo, zamoczony, płytka mokra

(bez przekaźnika grzania świec da sie odpalić)

 

taka ciekawostka którą zauważyłem: od pewnego czasu nawet kiedy miałem licznik odłączony (chodzi o znikomy pobór prądu przez zegarek), zakładając kleme na akku widziałem maleńką ale jednak iskre, to pewnie drobne zwarcie poprzez wode na przekaźniku

 

jutro dam znać czy osuszenie coś zmieniło

B2 to jednak elektrosiła ;]

-------------------------------------------

tyle zmieniło że grzanie w ogóle nie działa, dioda sie nie zapala, nawet jak palcem łączyłem styki na przekaźniku (zdjąłem z niego obudowe) to dioda się nie zapalała (zakladam że dioda jest OK), bede wymieniał scalak MC3302P (wzmacniacz operacyjny [porównywanie napięć] - koszt 1zł, zamienniki to: LM239, LM2901), reszta czyli kilka diod i rezystorów i dwa tranzystory BC617 (zamienniki to: BC879, BC112) sprawdziłem miernikiem i są OKo

masa'good.JPG

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje Ci się woda do skrzynki bezpieczników przez uszczelkę linki maski lub linki prędkościomierza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub pekniecia w wannie podszybia. przy odplywach w rogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, problem migającej kontrolki świec żarowych zlikwidowany !!! przyczyną była słaba masa, poprowadziłem kabelek tak jak kolega pokazał na wyżej załączonych zdjęciach i problem zniknął, i chyba dodatkowo rozrusznik lepiej kręci :)) dzięki wszystkim za wskazówki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności