Skocz do zawartości
Gość decydent

reset komputera przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość decydent

Witam

Dzisiaj rano pojawił mi się nastepujący problem. Przy odpalaniu prawdopodobnie zresetował się komputer. Przestawiło godzinę na 00:00 i mały licznik km na 0.0, dodatkowo usłyszałem dzwięk gdzieś z okolicy wskaźników. Co może być przyczyną? Za słaby akumulator? Nigy wczesniej mi się to nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może styk od akku nie stykał i nie komp się zresetował tylko brakowało prądu przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej za słaby aku - podczas rozruchu prąd tak spada że się MFA resetuje

(Ja miałem ostatnio to samo, ale okazało się że mój nieszczęsny centralny zjarał mi bezpiecznik - są na tym samym. Dodatkowo jeszcze oświetlenie wnętrza)

Użyj wyszukiwarki - było to już przerabiane.

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,

sprawdź wpierw klemy - zdejmij, przeczyść, zasmaruj, załóż

 

a jeśli to nic nie dało to sprawdź napiecie na aku - jak niskie, podładuj prostownikiem i sprawdź czy trzyma (tzn. czy nie będzie szybkiego spadku w krótkim odstępie czasu)

jeśli trzyma, a był nie doładowany, to trzeba sprawdzić alternator, a jeśli nie trzyma no to czas na wymianę - w sumie dobry moment, przed zimą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdz również masę przy silniku czy nie zaśniedziała. U mnie był taki właśnie problem. Szczotka druciana go rozwiązała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim masa do silnika i masa klemy , zimno się robi i może twój aku ma już dość możesz mieć zamały prąd rozruchowy wyczyśc klemy masy i naładuj aku powinno byc git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku przy więszych mrozach miałem to non stop, na nowiutkim aku, porządne wyczyszczenie i konserwacja klem pomogły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności