Skocz do zawartości
Maki

Przegląd Longlife

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z książki przeglądów i numeru na wklejce do niej zorientować się czy Passat podlega przeglądowi Longlife czy zwykłemu? Dodam,że w przy odbiorze auta nie zaznaczono mi w książce serwisowej jakiemu przeglądowi auto podlega.Nie chcę też,aby teraz naciągnęli mnie na przegląd przy 15 tys. (lub do roku) skoro mogę go zrobić przed upływem 2 lat (czy też wg wskazania komputera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest wskazanie komputera , naciśnij po włączeniu zapłonu przycisk z kluczykiem i chwilę przytrzymaj , na wyświetlaczu pojawi się ile zostało dni lub km. do przeglądu .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Jutro to sprawdzę.Jestem ciekaw co się wyświetli. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wklejce będziesz miał PRNr.: QG1. Jeśli przeglądy były robione w ASO to na naklejce na słupku, informujacej o następnym przeglądzie powinno być zakreślone, że zależnie od wskazań deski. Pole km lub data nie będą wypełnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystko. Jednak nie ma tak łatwo i przyjemnie jak myślałem. Na wklejce mam nr QG1 a komputer pokazuje jednak liczbę km do przeglądu (wychodzi, że jednak co 15 tys. lub co rok). Czy serwisy czasem nie nabijają nas w butelkę ustawiając tak krótkie czasy przeglądów??!! Z wklejki wynika,że auto jest przystosowane do Longlife.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, wartości graniczne można odczytać i zmieniać (km, czas, jakość oleju). To co ci pokazał licznik może być wartością wyliczoną z twojego dotychczasowego stylu jazdy (czyli zasada działania Long Life).

Tutaj masz przykład z Golfa. W sterowniku deski (17) przez funkcję Dopasowania (10) mozna zobaczyć i/lub zmienić w kanałach 40 -45, 47 - 49 zawarte wszystkie wartości.

Wartość kanału 45 = 1 oznacza stały czas/przebieg do wymiany, inne wartości 2,3,4 oznaczają Long Life. Dla twojego silnika powinno być 4 (tego wyżej podana stronka nie zawiera :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wklejce będziesz miał PRNr.: QG1. Jeśli przeglądy były robione w ASO to na naklejce na słupku, informujacej o następnym przeglądzie powinno być zakreślone, że zależnie od wskazań deski.

No dobrze na wklejce jest QG1 na słupku nie ma nic i w książce nie ma nic, komputer pokazuje że przegląd powinien nastąpić na pewno grubo po upływie roku i na pewno grubo ponad 15.000 to czym się kierować? Nieoznaczoną książką serwisową, nieistniejkącą naklejką, wskazaniami dealera (mówi,że po upływie roku lub co 15 tkm ale nigdzie tego nie pisze) czy wreszcie wskazaniami komputera.

A jeszcze co ciekawe wykonanie niektórych czynności serwisowych przewidziano po upływie 3 lat i jak ma się do tego 2 letni interwał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałes mojego posta do końca? Ostatni akapit?

 

Jak byłeś w seriwise trzeba było zapytać jak oni proponują rozwiązać ten temat, znając przypuszczalny czas, który pokazał komputer i zakres czynnosci wynikających z innych zaleceń dot. przegladu.

Na tym polega ich praca, czyli na doradztwie, ab mają nawet do tego zestawienia ułatwiające podjęcie decyzji czy np. łaczyc wymiane oleju i inne czynności, czy zrobic to osobno.

Pytaj serwis ile wlezie, dopóki za to nie trzeba płacic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie, że przeczytałem ale skoro pytam to nie do końca jestem przekonany. Więc w serwisie powiadają że po 15tkm lub co roku. Ok tylko dlaczego komputer pokazuje inne wartości. Dlaczego robiąc przegląd zerowy nie zmienili wartosci jak widać nie tylko o mnie zapomnieli. Ponadto nie zaznaczyli tego w książce serwisowej.Jest w niej taka kratka gdzie trzeba postwić "ptaka". Kratka przynajmniej u mnie jest pusta! dlaczego nie wyrwali i nie przykleili naklejki ja dostałem 2 opcje. Moim zdaniem informacja jest nierzetelna. Sądzę Maki mial te same wątpliwosci stąd wziął się temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wyobraź sobie, że przeczytałem ale skoro pytam to nie do końca jestem przekonany. Więc w serwisie powiadają że po 15tkm lub co roku.

Konkretnie jaka była wartość w bloku 45?

 

Dlaczego robiąc przegląd zerowy nie zmienili wartosci jak widać nie tylko o mnie zapomnieli.

 

Na początku LL sam VW miał pomyłki i oznaczył "QG1" a nie aktywował :) . Ale o tym poinformowali warsztaty...

 

Jeżeli masz wątpliwości to zdecyduj się co chesz mieć LL albo nie i bedzie po sprawie. Tylko, że to powinno robic sie przy wymianie oleju.

Postępowanie warsztatów jest różne, znam taki w którym do nie dawna przełączano z LL na stały czas/przebieg bez zapytania klienta.

Jeżeli książka jest nierzetelnie prowadzona to zwróć się o korektę.

Edytowane przez Jetta_GT
babol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany a co to jest wartość bloku 45???.

 

Dla mnie sytuacja powinna być bez watpliwości .Poprzednio miałem Vectrę C przy odbiorze od razu poinformowano mnie, że przegląd za 2 lata lub wg. wskazań komputera akurat wypadło po 23tkm i wszystko było jasne. Nic nie powinno pozostać w sferze domysłów tak jak jest to w przypadku Passata. Brak zakresleń w książce nalepek itp.Może być tak że jak mi coś wysiądzie po upływie np. 15 miesięcy a jest to bardzo prawdopodobne zażądam naprawy gwarancyjnej a "uprzejmy""kolega z serwisu powie przepraszam ale pan się nie stosował do warunków gwarancji i nie mozemy naprawić auta z tego tytułu .I co potem ? mam się użerać w sądzie, pewnie bym wygrał ale szkoda czasu i pieniędzy. Swoją drogą komputer odmierza równo km i czas pozostały do 2 lat. Tak jakby nie brał pod uwagę eksploatacji samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była dość podobna sytuacja. Gdy sprawdzałem na kompie termin przeglądu suma km jaką mogłem przejechać to prawie 32000km i/lub 2lata. To wyszło po dodaniu wskazania kompa i dotychczasowego przebiegu. W książce gwarancyjnej skreślono mi Long Life i długopisem wpisano 15000km lub 1 rok. Na naklejce mam oznaczenie QG1. Telefon do serwisu i wyszedł przegląd co roku lub 15tys.km, przy odbiorze samochodu zapomniano zmienić ustawienia. Podobno to decyzja importera. Po upływie gwarancji można bez przeszkód przejść na Long Life.

Pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to do mnie przemawia a zwłaszcza stwierdzenie że zapomniano zmienić ustawienia a u mnie jeszcze zakreslić i wkleić naklejkę. Doprawdy to Volskwagen czyli wiesz co masz:D albo i nie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie sytuacja powinna być bez watpliwości ........

 

Chciałbym skromnie przypomnieć, że to jest forum techniczne Passat B6 (3C) a nie forum żalów. Nie wiem czy ktoś od importera czyta co tutaj piszesz (-my) i weźmie sobie to do serca :) i złoży przyrzeczenie poprawy.

Ja podszedłem do tematu technicznie a nie emocjonalnie.

 

Mimo wszystko życzę "udanej eksploatacji" Paska

 

PS. Wyżalić zawsze się możesz np. w ASO, ale porozmawiać o konkretach technicznych już nie zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie nie mogłem nie odpowiedzieć

Zeniu pozwól że tak sie do Ciebie zwrócę bo tym imieniem się podpisujesz. Ja zgadzam się z Tobą że nie siedzę na kozetce u terapeuty lecz piszę na forum szacownej marki. Na pewien sarkazm mogę sobie pozwolić po doświadczeniach z serwisem mojego bądź co bądź sympatycznego samochodu. Tak się składa ze to ja jestem użytkownikiem Paska a już taki jestem że nie lubie niedomówień zwłaszcza gdy stoją za nimi konsekwencje finansowe a takowe mogłóbym ponoosić w tym przypadku. Z drugiej strony dlaczego mam dokonywac przeglądów częściej niż to zaleca producent? Ja rozumiem że czujesz się urażony krytyką firmy z którą jak mniemam się utożsamiasz ale odrzuć emocje i zastanów się czy naprawdę w tak trywialnym zagadnieniu powinny istnieć jakiekolwiek rozbiezności. Ja mam...nie chcę byc niegrzeczny ale od obietnicy poprawy wole poprawę. Solennie Ci obiecuję że na forum Jetty bedę do tematów podchodził technicznie i w ogóle nie ujawnię emocji. Zauważ proszę, że to nie jest forum tylko dla inżynierów czy techników ale czytają je też techniczni laicy dla ktorych niektóre zwroty są kompletną abstrakcją, potrafią natomiast czytać przynajmniej książke obsługi pojazdu a szukają informacji chociażby o częstotliwości przeglądów. Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o informację co znaczy na wyswietlaczu serwisowym ,, jetz serwis''. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko...TERAZ SERWIS, jakby NAKAZ ze nalezy go odwiedzić i wyskoczyć z $$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności