Skocz do zawartości
Gość Mark7777

Problem z mechanizmem podnoszenia szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio też miałem uszkodzone podnoszenie szyby od kierowcy, popękane plastiki trzymające mechanizm. Na szrocie kupiłem je i z 2garści innych plastików za dobre piwo:). Mam teraz problemik, mianowicie prowadnica zamontowana w drzwiach (było sporo kombinowania), ale dzisiaj zauważyłem że zamykając drzwi z opuszczoną szybą słychać jak by szyba uderzała o coś metalowego. Co może być powodem tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże, błagam bo to mnie wqwia jak dzwoni:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam opuszczoną szybę też "lata" jak zamykam drzwi -jak dla mnie to traktuję to jak by tak miało być, ale w czasie jazdy opuszczona szyba nie hałasuje, może i idzie coś tam usztywnić -prowadzenia ,ale czasem efekt moze być taki że mi potem silniczki nie dadzą rady podnieść jej do góry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym numerem seryjnym podnośnika?? bo mam juz chyba ze 3 różne i nie wiem ktory jest prawidłowy zeby niezamówić czegoś śmiesznego. prosze o pomoc kogoś kto wie na 100% jaki to numer przypominam lewy przedni podnośnik szyby elektryczny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy podnośnik od B3 będzie pasował bo są takie same

Ja mam wersje CL a kupiłem podnośnik od wersji GT i pasował bo są identyczne :P więc po co numer seryjny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w kazdym sklepie jak chce kupić to krzyczą zebym im jakis numer tego podnosnika przyniósł;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nie mały problem, już opisuję całą historię.

Otóż pewnego zimowego dnia wyjeżdżając z galerii otworzyłem szybkę, jeden wielki huk (szyba spadła). Próbowałem ją zamknąć ale nic z tego, czekała mnie dłuższa traska więc musiałem to jakoś poskładać. Ściągnąłem tapicerkę w warunkach conajmniej polowych i okazało się, że listwa trzymająca szybę przerdzewiała. Listwę kupiłem w ASO za parę pln, ale nie to jest problemem.

Do rzeczy: kiedy spadła szyba i próbowałem ją zamknąć to pogiąłem cały ten mechanizm (i pewnie nie tylko).

Jak tylko dostałem tą listewkę wziąłem się za składanie. Próba generalna nie wyszła pomyślnie, przy otwieraniu i zamykaniu słychać było tylko trzaski i ocieranie. Pomyślałem, że ten mechanizm już się do niczego nie nada, więc kupiłem jakiś tam zamiennik. Zamiennik chodził może tydzień po czym wypięła się ta dolna listwa, więc drzwi rozebrałem i listwę wpiąłem spowrotem. Po kilku dniach mechanizm rozleciał się na drobne części.

Kolejna próba na używanym, oryginalnym podnośniku. Dwa dni błogiej ciszy i spokoju. Dzisiaj znowu wypięła się dolna listwa (nie mam pojęcia dlaczego) i mechanizm prawdopodobnie nadaje się wyłącznie do kosza.

Proszę powiedzcie mi, co w tych drzwiach mogło się uszkodzić, że każdy kolejny podnośnik się rozpieprza? Jaki błąd ewentualnie mogę popełniać przy montażu?

Nurtuje mnie jeszcze ta pionowa listwa w drzwiach, niby prosta, ale nie jestem do końca przekonany. Czy ona może siać takie spustoszenie?

Mam nadzieję, że jasno opisałem sytuację i uda się to jakoś rozwiązać bo jak wiadomo ten mechanizm do tanich nie należy, a na wtryski trzeba uzbierać ;)

Jeśli nic nie pomoże to kolejnym etapem będzie chyba wymiana drzwi :P

 

Aaa, jeszcze jedno. W moim pierwotnym podnośniku wyjechało mi przy końcu ze 3-4 zęby, w zamienniku to samo. W tym ostatnim na razie jest w porządku...

 

Pozdrawiam, Kaczy

 

 

_scalone

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pionowe listwy w których porusza się szyba. Podczas ostatnie awarii mogła się wygiąć lub przesunąć przez co szyba ma za duży luz klinuje się pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie szyny trzymającej szybę, kupiłem od B3 ,jest trochę krótsza ale rozstaw śrub pasuje.Po wymianie pojawił się problem z domykaniem.A mianowicie, szyba się domyka ale przy samym końcu gdy ma już opór, słychać stuki jakby przeskakiwały zęby w mechanizmie.Czy coś przestawiłem ,czy źle poskładałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mianowicie, szyba się domyka ale przy samym końcu gdy ma już opór, słychać stuki jakby przeskakiwały zęby w mechanizmie.Czy coś przestawiłem ,czy źle poskładałem?

 

Pewnie poszły już zęby w zębatce się je...ć, mnie spotkało to samo i już od roku nie mogę opuszczać szyby od strony kierowcy, a jak dorwałem jakiś używany mechanizm to był tak samo wyrobiony, po prostu ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie poszły już zęby w zębatce się je...ć, mnie spotkało to samo i już od roku nie mogę opuszczać szyby od strony kierowcy, a jak dorwałem jakiś używany mechanizm to był tak samo wyrobiony, po prostu ten typ tak ma.

Nie koniecznie. Manualne podnośniki są dużo trwalsze. Problem jest głównie z elektrycznymi, a zwłaszcza przy automatycznym domykaniu szyb. Szyba już dawno zamknięta a modół jeszcze trzyma chwile silnik w pracy. W manualach my kontrolujemy kiedy odpuścić nacisk na korbke i nie wysilamy zębów na półksiężycu podnośnika.

Co jest ciekawego to oba mechanizmy (przynajmniej te z b3) są prawie takie same tylko ilość zębów na osi napędowej są z różnicą jednego zęba, ale nie da sie założyć silnika do manualnej choć otwory na niego są bo pół księżyc jest minimalnie wyższy niż manualu. a co za tym idzie zębatka z silnika sie nie zmieści.

Edytowane przez jarecki605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy tak ma, wymien podnosnik na nowy z allegro za 85zł + przesyłka i po problemie, lub przerób stary ale to wymaga wiecej tzw pierdo... niz naprawde kupic nówke:) lub używke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam to samo:dolamam Mam elektryczne szyby i właśnie jak dochodzi szyba do góry,to ostatnio już nie domyka,tylko słychać przeskakiwanie mechanizmu.Musiałem ją opuścić na dół,a potem pomóc ręką,gdy na automacie szła do góry.

Czyli czeka mnie nic innego jak wymiana mechanizmu:-(

 

Rozebrałem drzwi i dostałem się do tej szyby i na tym mechaniźmie nie ma kilku zębów...gdzie mogę to zakupić nowe?może ktoś wie?bo na allegro mają ale tylko prawe:(

Edytowane przez R@lph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie mogę to zakupić nowe?może ktoś wie?bo na allegro mają ale tylko prawe

Lewe też są (i schodzą jak ciepłe bułeczki, niestety...), np. http://allegro.pl/item1187182746_vw_passat_b3_b4_podnosnik_szyby_elek_przod_lewy.html

tylko ciekawe jak z trwałością tego...

 

Swoją drogą ciekawe czemu na niemieckim ebayu te podnośniki są tańsze... ( http://cgi.ebay.pl/FENSTERHEBER-VW-PASSAT-35i-1-6-1-8-2-0-2-8-VR6-TDI-G60-/160460858100?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r ). Czyżby sztuczne zawyżanie ceny przez sprzedawców na allegro? :taksobie Ciekawe ile taki podnośnik kosztuje w normalnym sklepie :hmm

Edytowane przez piori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marivsz26

witam panowie mam problem szybka w moim pasku....szyba opada kiedy włączę podnoszenie szyby słychać jak kreci się jakieś koło zębate ale mam wrażenie ze jest omielone i szyby nie podnosi co zrobić ciągle pada..... nie wiem jak to rozebrać może ma ktoś do sprzedania cały mechanizm do b4 prawy przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie mam problem szybka w moim pasku....szyba opada kiedy włączę podnoszenie szyby słychać jak kreci się jakieś koło zębate ale mam wrażenie ze jest omielone i szyby nie podnosi co zrobić ciągle pada..... nie wiem jak to rozebrać może ma ktoś do sprzedania cały mechanizm do b4 prawy przód

szukajka i dział sprzedam się kłaniają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem jak założyciel tematu, a mianowicie zgniła mi blacha trzymająca szybę (sz elektryczne), tzn ta w którą jest wciskana szyba na rys nr 23 7c7ad43f3388.jpg.html

7c7ad43f3388.jpg.html

może ktoś się orintuje czy dostanie coś takiego w aso czy cena możde powalić i lepiej szukać używki .

Nowy Obraz - mapa bitowa.JPG

Edytowane przez spiczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem jak założyciel tematu, a mianowicie zgniła mi blacha trzymająca szybę (sz elektryczne), tzn ta w którą jest wciskana szyba na rys nr 23 7c7ad43f3388.jpg.html

7c7ad43f3388.jpg.html

może ktoś się orintuje czy dostanie coś takiego w aso czy cena możde powalić i lepiej szukać używki .

poszukaj na szrocie ale w ASO na pewno dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś się orintuje czy dostanie coś takiego w aso czy cena możde powalić i lepiej szukać używki .

Dostaniesz, cena to 65 zeta, myślę ze za taka kasę to dostaniesz ta listwę z szyba, gdzieś na szrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzis wymieniałem mechanizm szyb lewy i mam problem szyba nie domyka sie poprostu nie trafia w uszczelki idzie bokiem co mogłem zle zrobic .Wczesniej wszystko było dobrze szyba sie domykała a moze jest jakas regulacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności