Skocz do zawartości
fakamada

Czarny grill + czarny emblemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Od dłuższego czasu pasywnie przeglądam to forum ponieważ niedługo staę się szczęśliwym posiadaczem czarnego AWX Comfortline i mam już pewna wizję co do wyglądu ale nie wiem czy jest wykonalna.

Moje wyobrażenie jest takie że daję ciemne ringi, czarny i czrny emblemat.

Zainspirowało mnie do tego czarne logo do Golfa IV dostępne na Allegro na przód i tył pojazu.

 

W związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Czy emblemat od Golfa pasuje do 3BG ?

2. Czy można gdzieś kupić czarny grill z miejscem na emblemat ?

3. Czy da się jakoś polakierować chromy które są na listewkach oryginalnego grilla ?

4. Czy to samo da sie zrobić z ori chromowanym emblematem ?

 

PS. Najwiekszą inspiracją jest dlamnie kozacki pasek by Pawelb6 - piękny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

listwy na grilu to chromowany plastik więc da się usunąć warstwe chromu i polakierować to sam jeśli chodzi o emblemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak usunąć tą wrstwę. Jesli pod spodem zostałby czarny mat to nie tzrebaby tego juz lakierować. Chyba ze przy usuwaniu chromu mozna go poniszczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić czarnego grilla całego ?? No chyba że ty chcesz znaczek zachowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem kiedyś paska na passat3b.de,właśnie pomalowany cały na czarno,jak chcesz mam do sprzedania taki sam jak ja mam,dzięki za miłe słowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. no tak twoj pasek jest kozacki ale nie chce robić kopii wiec trzymam sie swojej pierwotnej wizjii. Znaczek musi być. Auto ma być caaałe czarne i część chromów też. Z przodu w chromie zostanie chyba tylko "uśmiech".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle co tu zrobić z tylnim emblematem. Na przód chce wrzucić czarny glil lub carbon A z tyłu narazie niemam wogóle emblematu ale ta dziura co ponim została nie zaciekawie wygląda. Myśle pomalowac ten tylni emblemat na czarno lub w ciemna zieleń pod kolor auta.

A może macie jakies ciekawe pomysły może jakis znaczek w carbonie albo cos innego Szukałem na allegro ale nic cieakwego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mysle co tu zrobić z tylnim emblematem

nie ma co rozmyślac trzeba działac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta :D

 

Chodzi mi o emblemat na tylnej klapie do mojego B5 3B w sedanie z 98r. Znalazłem taki, jaki mnie interesuje, lecz nistety jest on do Golfa III.

 

Zastanawia mnie, czy jest taki sam do Passata - mianowicie oryginalny, fabrycznie czarny jak do golfa z tej aukcji: http://allegro.pl/oryg-emblemat-znaczek-przodtyl-vw-caddy-b5-b6-golf-i1666844935.html

 

Wolał bym kupić ori czarny niż bawić się w malowanie.

 

Jeśli ktoś wie, to proszę też o info jakiej dokładnie średnicy jest znaczek do wyżej wymienionego passata.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem u Fifi_ino jakiś czas temu i powiedział mi swoją koncepcje grila... dziś na klopie mnie oświeciło...

Co byście powiedzieli na gril bez znaczka i umieszczenie takiego oto emblematu w czarnym macie (powiedzmu że byłby niesymetrycznie)

http://moto.allegro.pl/bdb-napis-volkswagen-golf-ii-i1691040402.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gril bez znaczka i umieszczenie takiego oto emblematu w czarnym macie

 

Ja bym musiał zobaczyć takiego już na aucie, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :D

 

Ponawiam pytanko, czy istnieją takie ori emblematy na klapę jak ten do golfa:

20110604122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje,ale kosztuje w ASO ok. 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy z mojego znaczka na tylniej klapie zaczął zchodzić chrom, kupiłem w sklepie motoryzacyjnym podróbkę znaczka VW po powrocie do domu i porównaniu go z oryginałem odrazu poleciał do kosza. W desperacji pomalowałem stary znaczek w kolor auta. Tragicznie to nie wygląda ale jednak to nie jest to i jednak powróce chyba do oryginalnego chromu.

 

dscf1708h.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Istnieje,ale kosztuje w ASO ok. 150 zł.

 

Niestety ten znaczek nie istnieje do Passata. Sprawdzone. Istnieje tylko ten z golfa, ale ma on mniejszą średnicę o 4mm podajże niż passatowskie z 3B.

 

I tutaj pojawia sie pytanie. Jak koledzy malujecie te znaczki? Ogolnie chce dać VW z obramowka (to co jest w chromie) w połysk a środek zostawić taki jak jest w macie. Widziałem juz pare takich i bylo zrobione bardzo ładnie. Powiedziano mi ze mam zedrzec warstwę chromu i psiknac sprayem. Ogolnie spoko ale zeby to dobrze zedrzec to musze caly ten znaczek rozebrać... Inaczej mi to nie wychodzi. No i dorze ze miałem zapasowy bo podczas rozbierania niestety pękł... Jakies inne propozycje, czy mam sie męczyć tym sposobem z kolejnym?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdzieraniem chromu sa dwie szkoly. Jesli chrom jest gladki to nie musis go zdzierac, tylko lekko papierem zmatowic i prysnac. Ale jak chrom ma od kamieni mocniejsze wgniecenia, to przydalo by sie ostrzej poczochrac go papierem zeby to wyrownac i wtedy malowac sprayem. Bedzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe doświadczenia związane z malowaniem plastików :) Przygotowanie do malowania można zacząć od zabawy z papierem 200. Jest o tyle dobry że usunie wszystkie rysy i resztki farby/chromu jakie mogą być na elemencie. Następnie poprawiamy 400, na koniec papier 600. Ważne jest również żeby element przed malowaniem odtłuścić. Najlepiej jest dany element "wykąpać" razem z płynem do naczyń. Dodatkowo jeśli ktoś w własnym warsztacie ma kompresor może w miarę szybko osuszyć dany element :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności