Skocz do zawartości
Gość ossacip

B5 1.6 - duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ossacip

Witam.

Właśnie zamontowałem instalację STAG200. Auto pali wg mnie bardzo dużo, średnia w mieście 18l/100km. Byłem u gazownika dwa razy, oglądał jakieś wykresy, sprawdzał czasy, wszystko wg niego było ok. Kazał wymienić przewody i świece. Wymieniłem więc na komplet NGK. Spalanie się nie zmniejszyło. Dziś gazownik wykonał "korektę wtrysków" z 15% na 13% i kazał sprawdzić czy się poprawi. Macie pomysły jakie kroki można wykonywać aby szybciej znaleźć przyczynę takiego spalania?

Pytałem gazownika o sondę czy może być uszkodzona, stwierdził że powinna zapalić mi się kontrolka.

Co do typu silnika to nie wiem jaki to typ, wiem, że 1.6 z 97r.

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Przeczytaj najpierw pierwszy post w tym dziale i podaj to o co się tam prosi.

Stag to tylko sterownik - najważniejsza jest reszta . No i dlaczego STAG 200 ??

Oczywiście najlepszy byłby screen z programu diagnostycznego , ale zakładam że nie masz .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie tego auta z tym silnikiem oscyluje w granicach 9- 12l lpg .Tak duże spalanie oprócz złych ustawień może powodować uszkodzona sonda,lub przepływomierz.Podłącz vaga i sprawż błędy czy ecu nie jest w stanie awaryjnym.Ten model nie ma lampki check engine.Jakie ma spalanie pb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ossacip

Ok, nie przeczytałem pierwszego postu, przepraszam.

Teraz wracając do konkretów.

Dziś rano samochód przetestowany na komputerze, sonda szybko odczytuje, przepływka od razu reaguje. Błędów brak.

Teraz jeśli chodzi o instalację to to co wiem:

- sterownik STAG200 (nie pytajcie dlaczego taki sterownik bo nie wiem. Chciałem instalację to założył)

- wtryski gazowe - 1.9

- Reduktor Alaska do 150KM,

- Listwa Valtec 3ohm.

 

Gazownik wykonał ostatnio jakąś korektę wtrysków z 15% na 13%. Pojeździłem z 200km, spalanie na trasie 12,5l/100km. Zdjęcia z komputera gazownika po tej korekcie na 13%:

- http://img377.imageshack.us/my.php?image=20081027266xu3.jpg

- http://img443.imageshack.us/my.php?image=20081027268uy7.jpg

- http://img377.imageshack.us/my.php?image=20081027269cs9.jpg

 

Mam nadzieję, że to wystarczy z tych informacji.

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to co innego :)

 

Reduktor u ciebie da radę.

Wtryski to niestety największe badziewo - jak da radę, zamiana na MagicJet , od biedy PlaniJet.

 

Odnośnie screena : mnożnik za duży , mapy nie pokryte - wniosek : instalacja wyregulowana nieprawidłowo.

Jak dla mnie dysze za małe (conajmniej 0.2).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dysze są za małe,rozwierć najpierw dysze do 2.0 mm,zrób autokalibrację mnożnik powinien spaćś (przy max czasach powinien być 1.Podłącz sondę (jest pomocna przy zgrywaniu map jednak nie wpływa na pracę staga.Co do wtryskiwaczy mam takowe przejechałem na nich 25000 km i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ossacip

Taka mapa wyszła po wykonaniu tej korekty na 13%. Przy normalnych ustawieniach czyli 15% mapa nie pokrywała się dopiero przy najwyższych obrotach. Przy pokrywającej się mapie spalanie w mieście właśnie wynosi ok. 18l/100km. Czy te za małe dysze i ten mnożnik może powodować takie spalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłbym tak jak napisałem wyżej.Mam auto z podobnym silnikiem i spalanie wychodzi max12 w mieście,na trasie spokojnie poniżej 10.Wejdź na stronę staga tam w dziale warsztat znajdziesz orientacyjne wumiary dysz i ciśnienia reduktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim AHL mam zamontowane:

- sterownik STAG300,

- Reduktor Alaska do 90KM (a nie 150),

- Listwa Rail 3ohm,

- Dysze o średnicy 2,1

Spalanie

trasa około 10 (z klimą do 10,7)

miasto około 12 (z klimą do 12,7)

Mapa: http://img379.imageshack.us/my.php?image=20080928maparg3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ossacip

Dzięki za informacje!

Wczoraj dysze zostały wymienione na 2.1, mnożnik podobno spadł i wynosi ok 1.2. Nie widziałem tego bo nie mogłem być u gazownika. Pojeżdżę teraz trochę i zobaczę czy jest różnica. A tak z ciekawości jakie mieliście spalanie benzyny przy tym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciut przy wysoki mnożnik ja bym jeszcze rozwiercił aby mnożnik wynosił ok 1,0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam silnik i podobne problemy, sprawdź spalanie bęzyny u mnie wyszło PB-12,5 LPG-13,5-14,5 po mieście. Na początek próbuję uzyskać poprawę na bęzynie lecz efekty są mierne.Wymieniłem sondę Lambda i nic to nie dało.Na komputerze pokazywało tylko jej błąd.Nie wiem co dalej ALE CHYBA NAJPIERW BENZYNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spalanie bęzyny u mnie wyszło PB-12,5

 

Kolego miałem ten sam silnik i "sprzedałem Paska" ...Co do dłuższych wyjazdów to spalanie wynosiło ok.8.5-9.5 l/100 km...Co do miasta+ krótkie trasy spalanie wynosiło ok.13 l/100 km!!!Zaznaczam że jeździłem tylko na PB,gazu nie miałem!!!Auto było podłączane pod VAG-a i zero błędów!Ten TYP tak ma!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 1.6 oznaczenie silnika adp ale podobno to ten sam silnik co ahl jezdze tylko na benzynie mi spala w miescie ok 11 l a w trasie ok 7.5 tylko jezdze max do 110 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a w moim 1.8 20 v spalanie na trasie od 7 do 8,5 litrów na 100 km a w mieście od 9,5 do 10,5 litrów na 100 km jeżdżę tylko na Pb.:D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem, że sie powtarzam, ale mam podobny problem, wiem, że to juz troche czasu minelo od tamtych postow ale niewiem juz sam co mam robic. Moj 1.6 AHL spala w miesice 15,5 l/100 km lpb. Podlaczalem do kompa mam blad sondy ale ten blad wyskakuje juz od poczatku gdy zalozylem nowa sonde, z tym, ze spalanie w zimie oscylowalo w granicach 13,5 a teraz gdy jest cieplej to jest 15. Prosze o pomoc bo gazownicy wymiekaja, jak trza wymienic sonde to prosze napisac na jaka najlepiej wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podlaczalem do kompa mam blad sondy

Skasuj błąd, pojeździj na benzynie i sprawdź czy będzie go łapał na Pb. Na 90% nie jest to wina sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj 1.6 AHL spala w miesice 15,5 l/100 km lpb

 

U mnie to samo, dlatego wrzuciłem gaz, na trasie wychodzi jakieś 7l Pb przy predkościach do 160km, w mieście natomiast rowniutko 15l pb :/

Spalanie gazu po miescie, identyczne.

Co prawda wywaliło mi ostanimi czasy błąd czujnika obrotów wałka rozrządu więc mam nadzieję żepo naprawie to spalanie troche się poprawi na korzyść mojego portfela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a w moim 1.8 20 v spalanie na trasie od 7 do 8,5 litrów na 100 km a w mieście od 9,5 do 10,5 litrów na 100 km jeżdżę tylko na Pb.

A ja się zapytam co to wnosi do tematu? Autor się pytał o spalanie silnika 1.6 a nie 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy te silniki mają chyba jakąś wadę fabryczną . Sam mam problemy ze spalaniem i czekam na jakiś dzień wolny aby udać się do gazownika bo oszaleje 16/100 km przy silniku 1600 . Kolega ma 1,8 T i pali 12-13 w mieście a do oszczędnych nie należy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności