Skocz do zawartości
AndrzejZ

20 pkt karnych i kolejny mandat na 10 pkt

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś załapałem w dwa dni 18 pkt (10 i 8). Fotoradar, zatem przyszło wezwanie żeby się stawić na komendę. Na zdjęciach widać że ja prowadziłem pojazd. Punkty przydzielane były z data popełnienia wykroczenia. Czyli miesiąc wstecz. Zapytałem za drugim razem co z tym kursem na obniżenie punktów i ewentualnym fotoradarem. Policjant jasno mi wytłumaczył, że jeżeli do momentu zrobienia kursu ustrzelił mnie gdzieś tam fotoradar na więcej niż 6pkt a jeszcze wezwanie nie przyszło to i tak mam problem. Bo dopisuje się punkty z datą wsteczną (dzień popełnienia wykroczenia) a nie dzień przyjęcia mandatu.

to prawda, ale tylko wtedy jak przyjmiesz mandat. oznacza to nic wiecej jak przyznanie sie. w tym wypadku musialbys odmowic przyjecia, co by bylo dalej juz napisalem. w Twoim przypadku udajesz sie na kurs i znika te 6 pkt. zanim sprawa sie odbedzie, stan konta obnizy sie, a dodanie pkt nastapi dopiero po nalozeniu grzywny przez sad grodzki.

 

 

nawet policja(straz miejska tez) probuje dymac ludzi. wszystkie zdjecia wykonane od tylu, powinny ladowac w koszu,a nie w skrzynce wlasciciela pojazdu. niestety je wysylaja a ludzie placa, chociaz nie powinni.

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet policja(straz miejska tez) probuje dymac ludzi. wszystkie zdjecia wykonane od tylu, powinny ladowac w koszu,a nie w skrzynce wlasciciela pojazdu. niestety je wysylaja a ludzie placa, chociaz nie powinni.

 

Chyba tak latwo to nie jest. Z tego co wiem jesli twierdzisz ze to nie ty jechales to musisz wskazac osobe prowadzaca pojazd w danym czasie - wtedy to ona dostanie mandacik.

Ma ktos 100% wiedze na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
zanim sprawa sie odbedzie, stan konta obnizy sie, a dodanie pkt nastapi dopiero po nalozeniu grzywny przez sad grodzki.

Nie moge sie z Toba zgodzic... Punkty sa przyznawane z data wykroczenia, a nie po wyroku w sadzie grodzkim... Jest tak, jak napisal kolega Nuttie. Takze jesli nawet wyrok zapadnie po odliczeniu starych punktow karnych, to i tak tracisz prawko...

Z tego co wiem jesli twierdzisz ze to nie ty jechales to musisz wskazac osobe prowadzaca pojazd w danym czasie - wtedy to ona dostanie mandacik.

Ma ktos 100% wiedze na ten temat?

Jesli masz wskazac osobe, ktora jechala autem, to musisz ja wskazac, gdyz jestes wzywany jako swiadek i musisz zlozyc zeznania-zeznan nie mozna odmowic. Wynika to z Kodeksu Postepowania karnego art. 177.

Mozna odmowic tylko wyjasnien, ale wyjasnienia sklada oskarzony, a nie swiadek (art. 175 Kodeksu Postepowania Karnego)...

Takze wszytsko zalezy, w jakim charakterze jestescie wzywani do zdjecia z fotoradaru.

Edytowane przez Krawcol
sprostowanie o fotoradarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał lysy78_03

zanim sprawa sie odbedzie, stan konta obnizy sie, a dodanie pkt nastapi dopiero po nalozeniu grzywny przez sad grodzki.

 

Nie moge sie z Toba zgodzic... Punkty sa przyznawane z data wykroczenia, a nie po wyroku w sadzie grodzkim... Jest tak, jak napisal kolega Nuttie. Takze jesli nawet wyrok zapadnie po odliczeniu starych punktow karnych, to i tak tracisz prawko...

teraz juz nie pamietam, ktora z madrych glow (prawnik) tak mowil. prawo nie dziala wstecz, a w tym przypadku musialoby tak byc. odmawiasz przyjecia z jakiegos powodu i bedziesz ukarany dopiero po sprawie. niemam zadnych paragrafow na potwierdzenie, ale moze poszukam czego w necie (jakiejs wykladni i wtedy wrzuce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
teraz juz nie pamietam, ktora z madrych glow (prawnik) tak mowil. prawo nie dziala wstecz, a w tym przypadku musialoby tak byc. odmawiasz przyjecia z jakiegos powodu i bedziesz ukarany dopiero po sprawie. niemam zadnych paragrafow na potwierdzenie, ale moze poszukam czego w necie (jakiejs wykladni i wtedy wrzuce).

Mam odpowiedz na to yytanie z punktami karnymi, kiedy zostaja przyznane:

http://www.prawojazdy.com.pl/files/kodeks/punkty_karne.swf

Poczytajcie sobie paragraf 4.1-w dniu wykroczenia sa przypisane "punkty tymczasowe", ktore Sad Grodzki potwierdza lub oddala-takze zapomnijcie Koledzy o kursach odliczajacych punkty karne :D Wiedzialem, ze mam racje :!::D

Wszystko wynika z rozporzadzenia ministra spraw wewnetrznych i administracji z dnia 20 grudnia 2002 Nr 236, poz. 1998.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym prawo jak najbardziej działa wstecz. Weźmy chociaż głupie stwierdzenie nabycia spadku lub sądowe uznanie za zmarłego. Spadek nabywasz w dniu otwarcia spadku (śmierci spadkodawcy) mimo, że postanowienie jest rok do przodu (obecnie). Podobnie ze zmarłymi. Uznaje się ich śmierć z datą wsteczną, kiedy to najprawdopodobniej było zdarzenie powodujące ich śmierć. Zresztą podobnie jest z penalizacją czynów zabronionych, jeżeli późniejsza ustawa wprowadza złagodzenie maksymalnej kary za przestępstwo albo w ogóle depenalizuje czyn to nowe zasady dotyczą także skazanych. W tym drugim przypadku zostają wypuszczeni z więzienia. Jeszcze jest milion przykładów działania wstecz prawa, chociaż z uwagi na różne przepisy intertemporalne.

 

Wiedziałem, że cały problem z punktami musi być opisany w jakimś rozporządzeniu, tylko mi się nie chciało szukać. Za dużo tego z racji zawodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc przerobiłem jakiś czas temu sprawe punktów - 21 miałem

 

A więc mamy 21 punktów które anulują się 1 grudnia i 15 sierpnia dostajemy 8. I niby trzeba się pożegnać z prawkie.... ale nie... Nie przyjmujemy punktów (policjant nie może wiedzieć ile mamy punktów) i sprawa idzie do sądu grodzkiego. W tym momencie mamy w "systemie" 21 punktów i 8 punktów ze znakiem zapytania. Pierwszą sprawe mamy w listopadzie i nie przychodzimy na nią zastawiając się zwolnieniem lekarskim... druga jest za dwa wiesiące i tak ciągniemy aż się nam punkty anulują.

 

 

Jeśli przekroczymy liczbe punktów karnych to najpierw przychodzi nam list ze starowstwa żebyśmy zwrócili dokument a dopiero jeśli nie zwrócimy to do akcji wkracza policja. Tak więc jeśli mamy 20 punktów i dostaniemy 8 to policjant nie zabiera nam z miejsca prawa jezdy.

 

 

PS. Wcale nie zachęcam no kombionowania i mataczenia ;)

Edytowane przez damianko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Tak więc jeśli mamy 20 punktów i dostaniemy 8 to policjant nie zabiera nam z miejsca prawa jezdy.

Tego nikt nie powiedzial, ze policjant z miejsca zabiera papier.

A więc przerobiłem jakiś czas temu sprawe punktów - 21 miałem

 

A więc mamy 21 punktów które anulują się 1 grudnia i 15 sierpnia dostajemy 8. I niby trzeba się pożegnać z prawkie.... ale nie... Nie przyjmujemy punktów (policjant nie może wiedzieć ile mamy punktów) i sprawa idzie do sądu grodzkiego. W tym momencie mamy w "systemie" 21 punktów i 8 punktów ze znakiem zapytania. Pierwszą sprawe mamy w listopadzie i nie przychodzimy na nią zastawiając się zwolnieniem lekarskim... druga jest za dwa wiesiące i tak ciągniemy aż się nam punkty anulują.

Skoro nie przemawiaja do Ciebie argumenty prawne, czarno na bialym, odpowiednie paragrafy czy artykuly, to trudno... Na mysl przychodzi mi tylko jedno stwierdzenie "Jak grochem o sciane...". Moze przeczytaj sobie jeszcze raz link, ktory podalem wczesniej, ale ze zrozumieniem, a nie tak, jak wiekszosc ludzi to robi. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawcol

masz racje.mylilem sie i jezeli komus to bardziej pochrzanilo zycie to przepraszam.

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję to jest tak, że nawet jeśli hipotetycznie przyjąłbyś mandat i miał 30 pkt to prawka i tak Ci nie zabiorą. Zostanie ono zatrzymane dopiero przy następnej kontroli.

 

Kolego mylisz się w takim przypadku gdy masz już 30 punktów karnych z automatu jest wysyłana informacja do systemu i twojego WORD o ponowne sprawdzenie kwalifikacji. Tak czy tak przy następnej wizycie uprawnienia zostanie zatrzymane. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli ktoś ma prawko kat. A, B, C+E itp., to musi potem zdawać z każdej kategorii ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli ktoś ma prawko kat. A, B, C+E itp., to musi potem zdawać z każdej kategorii ???

 

dokładnie tak jak myślisz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat bo też mam problem z pkt i nie wiem czy przyjmować pkt z fotoradaru .

ale od poczatku :

 

latem miałem 18 pkt po czym w 28.09 zrobiono mi zdjęcie. ( przyszło przed świętami żeby wskazać kierowcę - kolejne 4 pkt)

następnie 15.10 suszarka kolejne 4 pkt

25.11 skasowały mi sie 4 pkt

 

wiec teraz mam 18 pkt plus te z fotoradaru 4pkt czyli 22pkt?

ale jezeli doliczyli by mi te pkt z momentem zrobienia zdjęcia czyli 28.09 miałbym 26pkt przez okres 15.10 do 25.11 ?

czyli jak przyjmę mandat zabioą mi prawo jazdy ? czy doliczą do tych 18pkt co mam?

miał ktoś może podobna sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm miałem podobnie... tyle że ja miałem 24 pkt... dychę złapałem 20 sierpnia z fotoradaru a 8 swrześnia mi dycha spadała... przyszło foto... wybrałem opcję C czyli wiem kto jechał ale nie powiem... zamiast 500 zapłaciłem 700 ale bez punktów...

A co do punktów to są naliczane w momencie wypisania mandatu czyli jak zgodzisz się na mandat po 25.11 to prawko zostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz . U mnie jest 150 zł mandatu albo opcja C czyli 500zł jezeli w gre wchodzilo by stracenie prawka to wole zapłacic wiecej ,żeby sie pozniej nie okazało ze zostaje bez kwitka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno Tobie (!) zrobili zdjęcie? Może to jakiś dobry znajomy prowadził auto i może się przyznać? Nie pożyczałeś w tym czasie auta znajomym z Korei czy Chin?

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka jest z przodu i jest zbliżenie twarzy, niestety wiec musiałbym kogoś podobnego podstawić chyba ,że oni nie porównują osób ze zdjęcia z tymi w zgłoszeniu ? a jezeli sprawdzają i się pokapują to co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają, a już na pewno sprawdzają jeżeli na zdjęciu jest facet a przyznała się kobieta i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jesteś w błędzie gdyż pkty są naliczane w chwili popełnienia wykroczenia, a nie zapłacenia mandatu. Niuansem jest tylko fakt, że przez okres od wykroczenia do zapłacenia mandatu pkty są "zawieszone", ale w momencie zapłacenia mandatu(za prędkość) "odwieszają" się. Tak więc jeżeli w chwili ostatniego zdjęcia masz przekroczone 24 pkty to czeka Cię egzamin. Ale decyzja zostanie wydana w momencie zapłacenia mandatu. Tak więc robi się problem bo jeżeli zdjęcie z fotoradaru jest wyraźne to porównają fotkę z Twoją facjatą i wyjdzie im, że to Ty, to masz po prostu przesrane. A porównanie na chwilę obecną nie stanowi żadnego problemu ponieważ, jeżeli zdjęcie z radaru jest na tyle wyraźne, to można je porównać ze zdjęciem z prawa jazdy albo dowodu osobistego, a te są dostępne w bazie CEPiK i bazie PESEL. Pytanie czy prowadzącemu Twoją sprawę będzie się chciało bawić w porównywanie, ale znając afery i wyroki z tym związane nie liczyłbym raczej na lenistwo policjanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaję wpisać kogoś podobnego bądź wariant z mandatem 500zł . Pojadę jeszcze dzisiaj sie dowiedzieć na komendę ile mam dokładnie pktów i czy prawo działa wstecz w takim wypadku jak ja i czy mogą mi zabrać prawko czy będę miał po prostu zwiększoną teraźniejszą liczbę pktów .

 

---------- Dodano o 10:28 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:19 ----------

 

Tomek, jesteś w błędzie gdyż pkty są naliczane w chwili popełnienia wykroczenia, a nie zapłacenia mandatu. Niuansem jest tylko fakt, że przez okres od wykroczenia do zapłacenia mandatu pkty są "zawieszone", ale w momencie zapłacenia mandatu(za prędkość) "odwieszają" się. Tak więc jeżeli w chwili ostatniego zdjęcia masz przekroczone 24 pkty to czeka Cię egzamin. Ale decyzja zostanie wydana w momencie zapłacenia mandatu. Tak więc robi się problem bo jeżeli zdjęcie z fotoradaru jest wyraźne to porównają fotkę z Twoją facjatą i wyjdzie im, że to Ty, to masz po prostu przesrane. A porównanie na chwilę obecną nie stanowi żadnego problemu ponieważ, jeżeli zdjęcie z radaru jest na tyle wyraźne, to można je porównać ze zdjęciem z prawa jazdy albo dowodu osobistego, a te są dostępne w bazie CEPiK i bazie PESEL. Pytanie czy prowadzącemu Twoją sprawę będzie się chciało bawić w porównywanie, ale znając afery i wyroki z tym związane nie liczyłbym raczej na lenistwo policjanta.

 

 

tylko zdjęcie przyszło na mojego ojca bo w tamtej chwili kierowałem ciężarówką więc nie mogą mnie rozpoznać bo nie jestem wlascicielem samochodu . Pozostaje w takim trazie wariant z "nie pamietam kto prowadził " jest takie prawo więc trzeba bedzie wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności