Skocz do zawartości
VWMarcin

Co to za przewód ?

Rekomendowane odpowiedzi

dziwny ten krociec

albo samorobka jakac np. do zegara cisnienia turbiny

albo odplyw szyberdachau chociarz orginalnie pewnie inaczej ida odplywy

 

moze dmychnik w niego powietrzem a druga osoba niech slycha w srodku gdzie uchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Któtkie pytanko: czy przedstawiany na zdjeciach przewód ma prawo być luźny? Wczoraj po przejechaniu 550 km nagle stracił moc. A zpod maski dochodzi dziwny dźwięk powietrza jakby tam ktoś kompresorem dmuchał. Ale tylko gdy naciskam pedał gazu.

 

Forum.jpg

DSC_1215.jpg

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt .2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze widzę to podciśnienie , napewno nie powinien być luźny itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to przewód z pompy hamulcowej? Końcówka wychodząca z silnika była zbrudzona świerzym olejem. 2 dni temu była wymieniany olej i był czysty. Jedynie co zauważyłem to że jest za dużo oleju (ponad max) może to być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to przewód od pompy podciśnienia/vacum idący do serwa. Prawdopododnie słynny juz któcieć się poluzował w gnieździe... mocy nie ma bo brak podciśnienia i nie steruje turbiną. A hamulce czasem się są też słabsze ?

A olej mógł skapnąc z tej grubej rury nad nim... tam często jest olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to przewód od pompy podciśnienia/vacum idący do serwa. Prawdopododnie słynny juz któcieć się poluzował w gnieździe... mocy nie ma bo brak podciśnienia i nie steruje turbiną. A hamulce czasem się są też słabsze ?

A olej mógł skapnąc z tej grubej rury nad nim... tam często jest olej

 

Pare razy wydawało mi się że słabiej hamują ale różnica była minimalna. Dzisiaj podłączymy go pod komputer. Zobaczymy. Najgorsze że akurat przebywam za granią. Nie wiem czy można w takim stanie jeździć. Ewentualnie podbije do jakiegoś tutejszego mechanika. Zobaczymy. Dzięki za odp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Komputer pokazal blad: 17964 Regulacja cisnienia. Takye chyba pompa vacu do wymiany. Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było najpierw podłączyć wakuometr bezpośrednio do pompy vacum (w miejscu zaznaczonym na pierwszym zdjęciu) wtedy się okaże czy pompa do wymiany. Gdyby błąd 17964 (zbyt małe ciśnienie w układzie dolotowym) spowodowała sama pompa vacum to myślę że hamulce osłabły by znacznie a nie tylko minimalnie. Osobiście zmierzyłbym podciśnienie na pompie i jeśli będzie ok to szukałbym przetartego wężyka w układzie podciśnienia. Jeśli będzie za małe no to wiadomo - pompa kaput.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wizyta u mechanika przesuneła się na poniedziałek. W sierpniu będę w kraju, mam zamiar zrobić w passacie gruntowny przegląd z ewentualną wymianną zużytych części. Moje pytanie: może mi ktoś polecić dobrego mechanika (okolice Krapkowic woj. Opolskie)?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności