Skocz do zawartości
ormowiec

Litry rosy na szybach o poranku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zawsze kiedy opada rosa, mój passat (a raczej jego szyby) przyciąga ją w szczególny sposób. Zawsze mam gruby dywan rosy, podczas gdy na innych autach (patrz zdjęcie) szyby są mokre ale ciągle przejrzyste!!!

Jest to strasznie uciażliwe szczególnie kiedy temperatura spada <0*C, bo wtedy cała rosa zamienia się w lód. Może ktoś zapoda dobrą radą co zrobić żeby trochę ograniczyć to zjawisko :) szyby oczywiście umyte czym się dało, auto myję sam, sam woskuję i szyby omijam także to odpada

im000070990.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam. to chyba ze starosci i porysowania szyby tak sie dzieje. mozesz sprobowac pokryc niewidzialna wycieraczka. kupisz w markecie za 15zl. sposob nakladania opisany na butelce. sam musze drugi raz nalozyc. szyba robi sie jakby sliska dla wody i wieksze krople same splywaja po niej, zamiast zostawac na szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recepty nie mam, ale podzielę się swoimi obserwacjami. Generalnie dosyć późno wracam do domu, i zauważyłem, że auta które już stały na parkingu mają rano bardziej zaparowane szyby niż mój, a te które pojawiły się jeszcze później od mojego mają często czyste szyby. Gdy parkuję naprawdę późno (np o 23) to rano szybki mam czyste. Sądzę, że chodzi o temperaturę auta - dopóki jest cieplejszy to rosa mniej osiada.

Jak miałem szybki z niewidzialną wycieraczką, to bywało, że tylko moje auto miało zaparowane szyby. Oczywiście bardzo łatwo spływała woda, wystarczy u góry przejechać palcem, a woda spływa z efektem "lawinowym"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę teorii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosa

Sądzę, że chodzi o temperaturę auta - dopóki jest cieplejszy to rosa mniej osiada.

Dokładnie chodzi tutaj o punkt rosy (http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_rosy). Autka obok są chyba nowsze i lepiej zatrzymują ciepło w środku, lub jak pisał Tomek później przyjeżdżają.

 

Swego czasu myślałem o czymś takim http://www.allegro.pl/item457696145_podgrzewacz_grzalka_silnika_spalinowego_230v.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autka obok są chyba nowsze i lepiej zatrzymują ciepło w środku, lub jak pisał Tomek później przyjeżdżają.

golf stał cały dzień, opel nie wiem bo to nie nasz :D ale generalnie postój nie robi różnicy, zawsze mój jest mokry :/ chociażby 2 dni temu, z kolegą podjechaliśmy równocześnie i zaparkowaliśmy obok siebie, kiedy wróciliśmy po paru godzinach jego mazda sucha a passat już spocony

Swego czasu myślałem o czymś takim http://www.allegro.pl/item457696145_...wego_230v.html

ja też, są nawet takie montowane w blok silnika w zasadzie bezinwazyjnie (trzeba tylko spuścić płyn), ale latanie z wtyczką 230V mi się nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem przednia szybę 2 tygodnie temu i właśnie ta nowa zaczęła sie pocić.Ze stara szyba nie było problemu i nie wiem czy to wina producenta szyby czy czegoś innego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na moim Pasku tez sie rano zbiera rosa.Wtedy ściągaczka gumowa i jechana.W aucie mozna zamontowac webasto.Auta ze skandynawii sa w to urządzenie wyposażone.Naprawde dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zbiera sie taka rosa. Dzisiaj rano byla zarówno u mnie na szybie, jak i w pozostalych autach na parkingu.

 

Webasto super sprawa. Od dawna mi sie marzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności