Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Podobają mi się i moim zdaniem będą pasować do czarnego lifta :)

 

Jakie są żarówki w standardowych lampach?

 

Czy ta homologacja wystarczy do przejścia przeglądu? Czy może są jakieś inne wymagane?

Homologacja: E4

 

Nie chciał bym aby się okazało po kupnie, że te lampy są złe ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ta homologacja wystarczy do przejścia przeglądu? Czy może są jakieś inne wymagane?

 

Homologacja E4 jest to homologacja uzyskana w Holandi czyli w państwie w którym jest ruch prawostronny tak jak w PL, więc nie powinno być żadnych problemów z policją.

Edytowane przez rafalpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Homologacja E4 jest to homologacja uzyskana w Holandi czyli w państwie w którym jest ruch prawostronny tak jak w PL, więc nie powinno być żadnych problemów z policją.

 

Dopuszczenie do ruchu to jedno, a jakość to drugie. Oryginalna Hella posiada E, tak samo ten chiński wyrób, jednak kładąc te reflektory obok siebie nie trzeba ich nawet włączać by się przekonać jaką marką są sygnowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopuszczenie do ruchu to jedno, a jakość to drugie. Oryginalna Hella posiada E, tak samo ten chiński wyrób, jednak kładąc te reflektory obok siebie nie trzeba ich nawet włączać by się przekonać jaką marką są sygnowane.

 

Święta racja - osobiście się przekonałem jaką tandetą są soczewki DEPO do B5 3B. Wszystko opisane kilka postów wyżej. Nigdy więcej DEPO, tylko ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne, ale mnie osobiscie w passacie nie podobaja sie takie.. ale o gustach sie nie dyskutuje:p Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopuszczenie do ruchu to jedno, a jakość to drugie. Oryginalna Hella posiada E, tak samo ten chiński wyrób, jednak kładąc te reflektory obok siebie nie trzeba ich nawet włączać by się przekonać jaką marką są sygnowane.

No, jeśli potrafisz porównać jakość reflektorów bez ich włączania, to szacun :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, jeśli potrafisz porównać jakość reflektorów bez ich włączania, to szacun :P

 

Chodzi o to, że w przypadku Sonar'ów itp już patrząc na te lampy widać że wykonali je chińczyki z przetopionych telewizorów. W dodatku miałem w rękach tyle reflektorów, że potrafię po samym wyglądzie stwierdzić czy jest coś wart. Żeby nie było Hella też robi marne reflektory, ale to co prezentują "Chińczyki" nie nadaje się gdzie indziej jak do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po pierwsze primo, to nie chińskie lecz tajwańskie.

Po drugie primo, nie Sonar ale Depo.

Jeśli dzielisz reflektory na Hella i reszta świata, to OK twoja sprawa, tylko dlaczego wprowadzasz w błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc po pierwsze primo, to nie chińskie lecz tajwańskie.

Po drugie primo, nie Sonar ale Depo.

Jeśli dzielisz reflektory na Hella i reszta świata, to OK twoja sprawa, tylko dlaczego wprowadzasz w błąd?

Nie dzielę reflektorów na Hella i reszta świata, bo Stanley-Koito robi o niebo lepsze reflektory, ale nie do paska. Do paska najlepsze reflektory robi Hella - Depo, inPro i Decante są od nich gorsze (i są tu osoby, które to potwierdzają), a reflektorów wyprodukowanych przez firmę Sonar nie nazwał bym reflektorem. Nie liczy się też, to gdzie zostało to wyprodukowane, bo większość produkcji odbywa się w chinach. To że reflektor sygnowany jest markę Hella, daje nam 99% pewność, że nie kupiliśmy bubla. Raz ściągnąłem z Hong Kongu reflektory do passata b4, które nie maiły żadnej homologacji i o dziwo, świeciły rewelacyjnie, odbłyśnik wykonany był naprawdę solidnie, ale co z tego, jak ich praktycznie nie dało się ustawić, bo wszelkie pokrętła i zębatki były tak marnej jakości, że jakakolwiek próba regulacji prowadziła do zrywania zaczepów. Dlatego nie polecę nikomu, takich reflektorów, bo to pieniądze w błoto. Wiele razy widziałem zdjęcia, snopu światła jakie dają reflektory typu ringi, dayline itp (w tematach typu: "słabo świecą itd") Już po samym zdjęciu widać, że ten reflektor wyprodukowany jest po to by wyglądać, jakość świecenia zdecydowanie leży na drugim miejscu.

 

Pokaż mi jakiegokolwiek sonara/rind/dayline, z zestawem Hid w środku, który oświetla drogę (tak szeroko i równomiernie) jak na tych filmach:

Klik 1

Klik2

 

W sumie to nie musisz szukać, bo tak nie świeci nawet Hella, a jeśli chcesz się o tym przekonać, to przejedź się nocą lexusem ls430, albo honda s2000 lub infinity fx wyposażonego w oryginalny ksenon/bi-ksenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyłaczam sie do opini Johna. Z tym że tu jakby są dwa obozy.

Jedni chcą ubajerzyć auto a najlepiej za tzw tanie pieniadze i ok, ufo mozna robic choć swiecić nie bedzie tak dobrze jak w passacie hella - ja sie przekonałem

Drugi obóz to osoby które chca czegoś sie dowiedziec o reflektorach tak aby dobrze swieciły a raczej dobrze oświetlały drogę

Panowie i jedni i drudzy: Nie ma nic za darmo!

Szkoda ze nie mozna tego Wam zademonstrować jak świeci podróba a jak hella, bo wielu z Was zmieniło by zdanie choć bardziej uparci twierdziliby i tak że w nocy nie jezdza itp:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę, zobaczcie panowie na zdjęciu jakiego to cudownego przedmiotu stałem się dzisiaj posiadaczem :D:D

DSCN0437.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, kolego gratuluję wyboru. Sam dwa tygodnie temu kupiłem taki zestawik, z tym że po polerce szkieł i regeneracji odbłyśnika. Słono mnie to kosztowało ale uwierzcie-NAPRAWDĘ warto! Ja jestem zachwycony różnicą ze starymi lampami. Teraz jazda w nocy to prawdziwa przyjemność a lampy wyglądają jak prosto z fabryki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumię po co poraz kolejny wszyscy opisują te reflektory każdy z osobna.Przecież było już na ten temat wiele powiedziane ;) Hella ma najlepsze.Kropka.Nic już nie trzeba dodawać bo zawsze się znajdzie ktoś kto chwali Depo lub inne badziewie.Zakończmy już to bo niema sensu ciągnąć przez następne dwie strony tego o czym było już wiele razy powiedziane.Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam dwa tygodnie temu kupiłem taki zestawik, z tym że po polerce szkieł i regeneracji odbłyśnika

 

Kolego ile cię kosztowała regeneracja reflektorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ile cię kosztowała regeneracja reflektorów?

Tutaj:http://www.regeneracja-hc.com/

Około 100 za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do paska najlepsze reflektory robi Hella - Depo, inPro i Decante są od nich gorsze (i są tu osoby, które to potwierdzają), a reflektorów wyprodukowanych przez firmę Sonar nie nazwał bym reflektorem.

Ale osoby w tym wątku nie zawsze pytają o to, które są najlepsze. Niektórzy szukają reflektorów po prostu dobrych i za rozsądną cenę. Ja posiadam Depo, i uczciwie przedstawiam jego wady i zalety.

Nie kwestionuję tego, że Hella jest lepsza. Ale też nie wciskam nikomu głodnych kawałków, że Depo to szajs bo to nie Hella.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ile cię kosztowała regeneracja reflektorów?

 

Kupiłem już zregenerowane, wiec nie wiem. Ale jak Ci kolega John napisał coś w tych granicach. Myśle ze warto bo efekt jest widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolegą : "Roddy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za regenerację płaciłem 140PLN,z tym że gościowi zawiozłem same odbłyśniki.Ale lepiej dać więcej i nie bawić się z tym,chyba że ktoś chce.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

sytuacja zmusza do coraz częstszych podróży nocą..

ORI szkla mają już najlepsze lata za sobą...

 

co myślicie o tej lampie

http://allegro.pl/item904942630_lampy_soczewkowe_vw_passat_b5_depo_xenon_d2s_h7.html

+ do tego HID 4300?

 

Szkoda mi tylko troszkę halogenów,,. mam H4+H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności