Skocz do zawartości
Gość pawel.korycki

przycisk esp 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel.korycki

Witam, Mam pytanie. Mianowicie kiedy sobie przyciskam przycisk esp to wszystko dziala jak nalezy. Ale jak przytrzymam go tak 15-20 sekund to zapala sie lampka esp a potem gasnie. Auto po tym numerze juz do zgaszenia nie reaguje na przycisk ESP. Moje pytanie: czy to jest jakis dziwny tryb/palimy gumy/wylacz wszystko czy one (passaty) tak maja i nikt nie wie czemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk ESP działa w ten sposób że po przyciśnięciu jego zapala ci się lampka kontrolna na FISie informując cię o wyłączeniu systemu trakcji (możesz w tym czasie palić gumy). Ale powiem ci szczerze że nigdy nie przytrzymywałem tego przycisku dłużej bo nie miałem takiej potrzeby. Być może po dłuższym przytrzymaniu wariuje ci komputer i nie wie, czy chcesz wyłączyć system, czy nie, włącza się jakaś opcja zabezpieczająca system przed uszkodzeniem. Podłącz vaga i będziesz wszystko wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie po co cisnąć 15s???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że sterownik zinterpretował to jako ciągłe zwarcie na przewodzie do włącznika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik uznaje to jako uszkodzenie włącznika, włącza ESP i olewa dalsze impulsy z włącznika. To zabezpiecza przed przypadkowym wyłączeniem ESP. Tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widzę że niektórzy mają różne ssoby aby zepsuć system bezpieczeństwa we własnym aucie. Myślę kolego że gdyby ktoś naciskał ci na nos 15s to też byś sie burzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę kolego że gdyby ktoś naciskał ci na nos 15s to też byś sie burzył.

 

Heh, dobre porównanie ;-)

Niemniej zepsuć tą metodą to raczej się nic nie da.

W Oplu też zapamiętywane były usterki jak za długo trzymało się np. jakiś klawisz od komputerka pokładowego.

 

Pogratulować tylko cierpliwości "naciskającemu" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet nie wpadl na taki pomysl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

a co może byc u mnie?

przy przyspieszaniu słychac mocne popiskiwanie czemu nie tnie do końca? w borze przy esp mi zbijało obroty a w pasku przy asr nie do końca.

a jak wyłączę to już palimy wiec chyba działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

Witam,

mam passata 2004 1,9 tdi confortline - jak sprawdzić czy auto ma ESP, mam wątpliwości, dzięki za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam passata 2004 1,9 tdi confortline - jak sprawdzić czy auto ma ESP, mam wątpliwości, dzięki za informację

 

Jest guzik z napisalem ESP:) Na konsoli srodkowej. Wiec az mi sie nie chce wierzyc , ze nie widziales.. Bo pewnie masz ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam passata 2004 1,9 tdi confortline - jak sprawdzić czy auto ma ESP, mam wątpliwości, dzięki za informację

Na konsoli środkowej ostatni przycisk z lewej strony, gdy go naciśniesz powinna zaświecić się kontrolka od układu ESP ponieważ naciskając przycisk wyłącza układ ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przycisk o niczym nie mówi. Jestem tego dobrym przykładem, gdyż też mam przycisk od ESP, a ESP brak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyż też mam przycisk od ESP

 

Bo może ktoś go tam włożył zamiast ASR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

witam, muszę kolegów zaskoczyć bo na konsoli środkowej ani po lewej ani po prawej stronie nie mam przycisku esp czy asr, jest tylko reg podgrzewania foteli i grzałka tylniej szyby (lewa strona), czy jest możliwe aby był bez esp, czy np. w serwisie można sprawdzić po nr vin ? aute ma climatronik, eletryczne szyby podgtrewane fotele, a nie ma esp dziwne, chciałbym to jakoś sprawdzić, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz ESP w aucie z tego roku. Być może poprzedni właściciel z jakiś swoich przyczyn wymienił ten przycisk i wstawił zwykły bez żadnego symbolu. Może daj jakieś foto. A po numerze VIN jak najbardziej sprawdzisz poziom wyposażenia swego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

888104161

 

Sprawdź oznaczenie na pompie ABS (na górze wybite numeratorem).Poniżej oznaczenia pomp MY 2004

 

b5pompyabsvx8.png

 

b5pompaabsespnq4.png

[url=http://g.imageshack.us/img406/b5pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

dzięki za pomoc, sprawdzę nr na pompie i spróbuję się czegoś dowiedzieć w serwisie, moze jest tak że nie ma przycisku esp zeby nie można było go wyłączyć, jeszcze raz dzięki, jak coś ustalę to napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pomoc, sprawdzę nr na pompie i spróbuję się czegoś dowiedzieć w serwisie, moze jest tak że nie ma przycisku esp zeby nie można było go wyłączyć, jeszcze raz dzięki, jak coś ustalę to napiszę
Włącznik powinien być , tak jak i ESP w Twoim Passku z tego rocznika.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie to od ktorego rocznika intalowano ESP jako standard?? Ja w 2001 nie mam (przynajmeij tak mi sie wydaje bo "knefelka" :) zadnego z ESP nie zauwazylem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności