Skocz do zawartości
Gość macieklc4

zapowietrzajace sie ogrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość macieklc4

witam. co moze byc przyczyna ciaglego zapowietrzania ukladu chlodzenia a w szczegolnosci nagrzewnicy?

czy jest montowana jakas dodatkowa pompa cieczy, oprocz glownej pompy wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej niski stan cieczy chłodzącej. Pompa jest jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zakamieniona już nagrzewnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macieklc4

jakie sa objawy nieszczelnej uszczelki pod glowica lub pewkniecia glowicy? dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie sa objawy nieszczelnej uszczelki pod glowica lub pewkniecia glowicy? dzieki za odp

 

1. Płyn chłodniczy w oleju lub olej w płynie.

2. Białe chmury spalin z wydechu.

3. Może nie chodzić na np. jeden cylinder bo płyn chłodniczy go zalewa.

4. Przy odpalonym silniku i odkręconym korku od zbiorniczka wyrównawczego mogą byc widoczne bombelki powietrza.

5. Na odpalnym silniku i zakręconym korku może tworzyć się bardzo duże ciśnienie w układzie chłodzenia, przez to, że będzie dostawac się powietrze. W takim przypadku będą wycieki przy króćcach, na końcach wężów, no zaczynająć od najsłabszego miejsca.

6. Słaba kompresja, przez co brak mocy i dynamiki podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

witam mam problem. często wywala mi wode przez zbiornik wyrównawczy a wody mam tyle co na dnie a czasami to nawet jej brakuje kupiłem borygo i nie wiem czy jest sens go wlewac bo zaraz może mi wywalić i znów trzeba będzie kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sory za podczepienie sie ale szkoda zakładac nowy temat o podobnej tematyce.

 

Moje pytanie dotyczy kolektora ssacego. Idą do niego dwie rurki od układu chłodzenia ... i pytanie - to jest jakies ogrzewanie kolektora ? Samego kolektora czy łaczy sie to z głowicą jakims kanałem ?

Pytam dlatego ze ubywa mi płynu chlodniczego a ostatnio zauwazyłem ze właśnie z okolicy kolektora dochodzi cichutkie syczenie . Chce na jakis czas zaslepic te wężyki pomijając w obiegu kolektor .

Da rade ?

Tym sposobem przekonam sie czy trzeba wytargac kolektor bo on jest winny czy szukac gdzie indziej :o

 

W załaczniku obrazek z zaznaczonymi krućcami na ktore idą wspomniane wężyki.

 

pozdrawiam herflik-00

kolektor ss?cy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce na jakis czas zaslepic te wężyki pomijając w obiegu kolektor .

 

Nie można tak zrobić ;)

Żółta strzała to podciśnienie, czerwone to obieg wody

kolektorsscyfx5.th.jpgthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki.

Tego własnie sie bałem ...:rolleyes:

No nic , trzeba bedzie dokładnie obsluchac skąd syczy i moze w koncu znajde przyczyne znikania płynu.

 

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem. często wywala mi wode przez zbiornik wyrównawczy a wody mam tyle co na dnie a czasami to nawet jej brakuje kupiłem borygo i nie wiem czy jest sens go wlewac bo zaraz może mi wywalić i znów trzeba będzie kupić

 

najpierw zobacz czy oring w korku jest cały i czy zawór w owym korku działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności