Skocz do zawartości
radas

Radio z bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Sony MEX-BT2600 już załozone.

Jestem baaardzo zadowolony. Radio ładnie się komponuje. Gra wystarczająco na moje ucho (oczywiście ustawienia eq na custom) , no i bluetooth.

Super sprawa. Po wcześniejszym sparowaniu i konfiguracji fona i radia , działa wysmienicie.

Mam tak ustawione wszystko ,że działa bezobsługowo. Po prostu. Wchodzę do samochodu , telefon cały czas w kieszeni (nic nie włączam/wyłączam) i radio samo łapie sygnał z tel i przełączas się gdy ktoś dzwoni w tryb głośnomówiący. Super. Tylko ,że BT musi w tel. być cały czas włączone. Ale i tak tak miałem zawsze.

Polecam to radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony MEX-BT2600 już załozone.

Jestem baaardzo zadowolony. Radio ładnie się komponuje. Gra wystarczająco na moje ucho (oczywiście ustawienia eq na custom) , no i bluetooth.

Super sprawa. Po wcześniejszym sparowaniu i konfiguracji fona i radia , działa wysmienicie.

Mam tak ustawione wszystko ,że działa bezobsługowo. Po prostu. Wchodzę do samochodu , telefon cały czas w kieszeni (nic nie włączam/wyłączam) i radio samo łapie sygnał z tel i przełączas się gdy ktoś dzwoni w tryb głośnomówiący. Super. Tylko ,że BT musi w tel. być cały czas włączone. Ale i tak tak miałem zawsze.

Polecam to radio.

 

A pytałeś rozmówców czy bardzo słyszą tykanie kierunków podczas rozmowy. Tykacz jest zamontowany tuż za konsolą środkową, a radio ma wbudowany mikrofon (popraw mnie jeśli się mylę). Nie przeszkadza to w rozmowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pytałeś rozmówców czy bardzo słyszą tykanie kierunków podczas rozmowy. Tykacz jest zamontowany tuż za konsolą środkową, a radio ma wbudowany mikrofon (popraw mnie jeśli się mylę). Nie przeszkadza to w rozmowie ?

 

 

Jak nie zapomnę to dzisiaj sprawdzę.

Ale nawet gdybyyy... , to ile tego pykania jest ;)

 

............

No i sprawdziłem .

Faktycznie słychać u naszego rozmówcy , ale cicho i nie przeszkadza to w rozmowie

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radas, tez mysle o tym modelu. Co prawda na allegro mozna dostac radio z BT juz za okolo 200-250 zl - ale firmy DALCO czy tam AEG lub jeszcze czegos innego. Ten Sony to chyba najtansza firmówka. Powiedz prosze w jaki sposob sie odbiera rozmowe i czy da sie z poziomu radia odrzucic nadchodzace polaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radas, tez mysle o tym modelu. Co prawda na allegro mozna dostac radio z BT juz za okolo 200-250 zl - ale firmy DALCO czy tam AEG lub jeszcze czegos innego. Ten Sony to chyba najtansza firmówka. Powiedz prosze w jaki sposob sie odbiera rozmowe i czy da sie z poziomu radia odrzucic nadchodzace polaczenie?

 

co do wyboru firmy , to sam zdecyduj...

tylko abyś potem nie żałował ,ze chciałeś zaoszczędzić :634:

Rozmowę odbiera się poprzez naciśnięcie głównego pokrętła.

Z poziomu radia można odrzucic połaczenie - przytrzymujejsz dłużej w/w.

Możliwosć wybierania poprzez przycisk w radiu wybierania ostatnio wybieranego numeru w telefonie , lub wywoływanie rozmówców poprzez wcześniej nagrane nazwy.

Ogólnie jeszcze raz bardzo polecam to radio.

Jakość dzwięku mp3 - w/g mnie 8,5/10.

Lepiej niż myslałem.

Jakość rozmów BT - OK.

Kolorami pasuje do Passata.

Duzo funkcji.

Intuicyjna obsługa.

Jeżeli zblizysz się do samochodu z włączonym radiem , zapominasz ,że masz telefon w keszeni. Radio samo go "wyłapuje" i przejmuje łączność handfree.

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tej oszczednosci sie obawiam, tym bardziej ze w wypadku jakiegos noname z Allegro pewnie moga byc klopoty z gwarancja. A Sony o ktorym mowimy widzialem wczoraj za 400 zl w sklepie w Gdansku.

 

Powiedz jeszcze - slucham sobie radia (w sensie FM, Radio ZET czy cos takiego) i mam sparowany telefon w kieszeni. Ktos dzwoni - co sie dzieje? Przerywa mi muzyczke z radia i slychac dzwonek i sobie wciskam na radiu i gadam tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze - slucham sobie radia (w sensie FM, Radio ZET czy cos takiego) i mam sparowany telefon w kieszeni. Ktos dzwoni - co sie dzieje? Przerywa mi muzyczke z radia i slychac dzwonek i sobie wciskam na radiu i gadam tak?

 

Dokładnie tak. Też mam ten model i niestety rozmówcy narzekają trochę na cichy głos a mikrofon w radiu mam ustawiony na maxa. Po prostu trzeba mówić trochę podniesionym głosem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktos dzwoni - co sie dzieje? Przerywa mi muzyczke z radia i slychac dzwonek i sobie wciskam na radiu i gadam tak?

 

Radio się wycisza samo , przełącza się w tryb BT i słyszymy dzwonek z telefonu w głosnikach samochodu , wciskamy przycisk- pokrętło i gadamy.

Inaczej jak my chcemy zadzwonić do ostatnio wybieranego numeru. Wówczas w source wybieramy BT Phone i wciskamy na 3 sek. pokrętło. To wszystko.

Niestety za te pieniądze , radio to nie ma w sobie książki z numerami zaimportowanymi z tel.

Inne numery musimy wybierać za pomocą klawiatury telefonu , lub (wygodniej) notatek głosowych.

 

niestety rozmówcy narzekają trochę na cichy głos a mikrofon w radiu mam ustawiony na maxa. Po prostu trzeba mówić trochę podniesionym głosem :)

 

na maxa czyli na "HI" ?

Wiadomo ,ze to nie będzie nigdy to jakbyś trzymał słuchawkę przy uchu , ale bez przedsady. Może trzeba troszkę głosniej mówić (jak się szybciej jedzie).

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym troszkę odświeżyć temat. Szukam radia z funkcją Bluetooth do paska b5. Radio powinno być czarne (czarna decha w pasku), podświetlanie z kolorem czerwonym lub niebieskim.

Na radio planuję przeznaczyć do 800 pln (nastawiam się na nowe, ale będę też szukał używanych).

Jak przyjdą cieplejsze dni chciałbym zabrać się też za głośniki w przednich drzwiach (tył zostaje fabryczny). Sam przód chciałbym podpiąć pod wzmacniacz i zamontować jakiś zestaw, może uda się też wygłuszyć. Na głośniki też podobne fundusze pójdą. Na forum polecane są różne głośniki i zestawy. Jedni preferują wygłuszanie a inni nie. Muzykę słucham głównie z jakimś basem, choć spokojniejsze kawałki też się trafiają. Jednak jak lecę gdzieś w trasę sam to lubię głośniej posłuchać.

Jak kryzys pozwoli, to w przyszłości w bagażnik skrzynia pójdzie z oddzielnym wzmacniaczem.

Radio będzie to obsługiwać. Chciałbym więc poznać wasze opinie, jaki model wybrać? Jak macie radio z bluetoothem to dajcie znać jak się ta funkcja spisuje w paskach, kiedy mikrofon jest zamontowany w radiu lub na przewodzie jest wyprowadzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z doborem radia. W wyniku poszukiwań zastanawiam się na 4 modelami, są to Pioneer 600BT, 700BT oraz Sony BT3600 i BT 5100. Co do 600BT-czerwone podświetlenie brak USB, 700 BT - niebieskie podświetlenie z możliwością wyboru innego koloru, jest USB. Sony BT3600 niebieski, jest USB (tylko ta "dziura" na cd widoczna), BT5100 jest ok , BT, USB, cenowo zbliżony do Pionka 700BT. Ale sam nie wiem, co wybrać. Miałem JVC KD LH811, sprzedałem i narobiłem sobie problemu, bo nie wiem co wybrać. Większość wybiera Pionki, ale czekam na opinie użytkowników SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to myślałem nad PIONEER DEH-P75BT, SONY CDX-GT828U oraz Kenwood BT8141U. Z soniaków inne za bardzo mi się nie podobają z JVC to tylko model KD-AVX11, ale takiego "wypasu" to nie potrzebuję. Tylko lepiej żeby ktoś powiedział jak to gra, albo co lepsze, bo każdy swoje zawsze zachwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to myślałem nad PIONEER DEH-P75BT, SONY CDX-GT828U oraz Kenwood BT8141U. Z soniaków inne za bardzo mi się nie podobają z JVC to tylko model KD-AVX11, ale takiego "wypasu" to nie potrzebuję. Tylko lepiej żeby ktoś powiedział jak to gra, albo co lepsze, bo każdy swoje zawsze zachwala.

 

Kenwood wizualnie "mi" nie odpowiada. Masz rację seria JVC AVX jest super, ale trochę zapora cenowa, ale ten Pioneer DEH-P75BT tez nie jest tani (droższy od JVC AVX-11). Wiec jezeli masz kupic nowe to ja bym brał JVC. A ten sony jest bez BT. Ale wizualnie jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym troszkę odświeżyć temat. Szukam radia z funkcją Bluetooth do paska b5. Radio powinno być czarne (czarna decha w pasku), podświetlanie z kolorem czerwonym lub niebieskim.

 

Becker Grand Prix. Niestety za tę cenę używany.

Grand_Prix_Zoom_7995_blau.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi Sony BT5100, tylko jaka jest róznica miedzy BT500 a BT 5100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie kusi Sony BT5100, tylko jaka jest róznica miedzy BT500 a BT 5100.

 

AFAIK BT5000 juz nie produkowany, na allegro jest kilka, nawet tanio - w cenie nowego BT3600U. BT5100 nowy znacznie drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AFAIK BT5000 juz nie produkowany, na allegro jest kilka, nawet tanio - w cenie nowego BT3600U. BT5100 nowy znacznie drozej.

 

Tyle to ja wiem. Ale dalej nie wiem jaka jest róznica. Czy kupić używanego BT5000 za 450 zł czy lepiej nowego BT5100 za około 700-800. A moze wogóle Pionka nowego BT 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kenwood wizualnie "mi" nie odpowiada. Masz rację seria JVC AVX jest super, ale trochę zapora cenowa, ale ten Pioneer DEH-P75BT tez nie jest tani (droższy od JVC AVX-11). Wiec jezeli masz kupic nowe to ja bym brał JVC. A ten sony jest bez BT. Ale wizualnie jest OK

 

Takie sprzęty oglądałem, ale szukam opinii o nich. Znalazłem chyba na elektrodzie, że ten model Kenwooda ma wyjścia na wzmacniacz na 2,5 V. Co to znaczy z praktycznego punktu widzenia? A ten model całkiem ładnie wygląda :)

http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/cd/KDC-BT8141UY/

 

Co do tego JVC to się ceni i raczej go nie kupię.

http://www.allegro.pl/item543989706_jvc_kd_avx11_dvd_divx_gw2l_fv_instr_pl_dabrowa_g.html

 

Co do Pioneera to aktualnie na allegro jest aukcja:

http://www.allegro.pl/item541643782_pioneer_deh_p75bt_mp3_wma_bluetooth_tanio.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Becker Grand Prix. Niestety za tę cenę używany.

Grand_Prix_Zoom_7995_blau.jpg

 

Prosta linia i w oczy się nie rzuca, fajny. Do paska jak znalazł, tylko za drogi :-(

Może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tej firmie? Czy cena odwzorowuje jakość? A może jakiś inny model - tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle to ja wiem. Ale dalej nie wiem jaka jest róznica. Czy kupić używanego BT5000 za 450 zł czy lepiej nowego BT5100 za około 700-800. A moze wogóle Pionka nowego BT 600.

 

 

A jak się spisują dżojstiki w tych radiach? Oglądałem ten model w Media Markt to raczej zostałbym przy pokrętle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosta linia i w oczy się nie rzuca, fajny. Do paska jak znalazł, tylko za drogi :-(

Może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tej firmie? Czy cena odwzorowuje jakość? A może jakiś inny model - tańszy?

 

Niestety najtańszy model z linii aktualnie produkowanych. Beckery generalnie szły do BMW i Mercedesów, a oni jakiegoś chłamu raczej nie wpychali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności