Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ROBA

Witam mam passata 1,9tdi b5 fl kombi (3B)(AWX) na chwile obecną mam sprężyny z oznaczeniem(OYE)1 zieloną kropkę i 3brązowe Chciałbym jednak żeby tył stał wyżej i tak nie siadał po załadowaniu pięciu osób. Sprężyn o jakim oznakowaniu mam szukać? Proszę o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciał bym obniżyć mojego passata na ori sprężynach do zawieszenia sportowego.

Jesli chodzi o twoje autko to powinienes szukac sprezyn (przód) 8D0411105DA 1 pasek brazowy 3 paski niebieskie, (tyl) 4B0511115AC 1 pasek pomaranczowy 3 paski niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

 

---------- Dodano o 22:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:21 ----------

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-sprezyna-tyl-tylna-kombi-i2668811563.html

 

O takie chodziło ??

 

Tylko pytanie bo one są z kombi a ja mam sedana... Będą pasować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

z wlepy mam 1LB OJG OYE 1BA kolor na sprezynach - przod: brązowy - zółty ; tył: niebieski - zielony

Chcąc obniżyć - 20 rozumiem że mam szukać przod: niebieski -szary(biały) ; tył: 2xniebieski - pomarańcz ??? Czy są jeszcze inne opcje oznaczeń aby obniżyć o -20???

W tej chwili mam Apexy -35 i jeśli ktoś ma chęć z chęcią wymienię się na ori obniżające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przyłączę sie do forum i zapytam odnośnie mojego modelu vw passata 2002rok silnik 2,0 benzyna silnik AZM.Kupiłem go z zawieszeniem sportowym i chciałbym koniecznie go podnieśc do standardu.Obecnie na nalepce posiadam symbol 1BE a chciałbym uzyskać 1BA.Pozostałe symbole to 0JE 0YC.vin auta to wvwzzz 3bz3e219314.Bardzo proszę o porade jakie zakupic oryginalne sprężyny tzn. z jakimi kolorami aby poszedł w górę.Wiem, że obecnie posiadam z przodu na sprężynie 2kropki niebieskie i 1 pomarańczową.Tyłu nie znam.Znawców jest wielu więc licze na pomoc.Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Kupiłem go z zawieszeniem sportowym i chciałbym koniecznie go podnieśc do standardu.Obecnie na nalepce posiadam symbol 1BE a chciałbym uzyskać 1BA
Przód : 8D0 4111 05 AP kropka biała i brązowa PR- 1BA/0JE

Tył : 3B0 511 115N kropka zielona i brązowa PR- 1BA/0YC

 

Dane według Etki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przód : 8D0 4111 05 AP kropka biała i brązowa PR- 1BA/0JE

Tył : 3B0 511 115N kropka zielona i brązowa PR- 1BA/0YC

 

Dane według Etki.

 

Potwierdzam, mi wyszło dokładnie to samo :dobrze

 

witam

z wlepy mam 1LB OJG OYE 1BA kolor na sprezynach - przod: brązowy - zółty ; tył: niebieski - zielony

Chcąc obniżyć - 20 rozumiem że mam szukać przod: niebieski -szary(biały) ; tył: 2xniebieski - pomarańcz ??? Czy są jeszcze inne opcje oznaczeń aby obniżyć o -20???

W tej chwili mam Apexy -35 i jeśli ktoś ma chęć z chęcią wymienię się na ori obniżające...

 

Jak dla mnie powinieneś szukać:

PRZÓD: 1BE/0JG - 8D0 411 105 CS - 1 kropka szara i 1 niebieska

TYŁ: 1BE/0YE - 4B0 511 115 BL - 1 kropka szara i 1 niebieska

 

Sprężyny u Siebie wg ETKI masz założone do wersji 1BA, ale do kodu 0YF i 0JH czyli twardsze, niż wynika z Twojej wlepki :hmm

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak z tymi kropkami ale na 100% nikt sprężyn nie zmieniał wcześniej...a może dlatego że jest hak fabryczny i są założone jakieś twardsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz odnośnie sprężyn.Wiem teraz jakie mam poszukiwać.Chciałbym jescze zapytać tak dla pewności jakie w takim razie posiadam oznaczenia sprężyn z tyłu jeżeli mam zawieszenie sportowe tzn.1BE z nr vin wvwzzz 3bz3e219314 i oznaczeniach 0JE 0YC silnik 2.0 benzyna 2002 rok o symbolu AZM.Czy przednie spręzyny tak jak podałem wczesniej tj,2 kropki niebieskie i 1 pomarańczowa zgadzają sie w tym modelu w/g programu ETKA.Bardzo prosze o odpowiedż i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

 

Potwierdzam, mi wyszło dokładnie to samo :dobrze

 

 

 

Jak dla mnie powinieneś szukać:

PRZÓD: 1BE/0JG - 8D0 411 105 CS - 1 kropka szara i 1 niebieska

TYŁ: 1BE/0YE - 4B0 511 115 BL - 1 kropka szara i 1 niebieska

 

Sprężyny u Siebie wg ETKI masz założone do wersji 1BA, ale do kodu 0YF i 0JH czyli twardsze, niż wynika z Twojej wlepki :hmm

 

---------- Dodano o 20:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:45 ----------

 

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz odnośnie sprężyn.Wiem teraz jakie mam poszukiwać.Chciałbym jescze zapytać tak dla pewności jakie w takim razie posiadam oznaczenia sprężyn z tyłu jeżeli mam zawieszenie sportowe tzn.1BE z nr vin wvwzzz 3bz3e219314 i oznaczeniach 0JE 0YC silnik 2.0 benzyna 2002 rok o symbolu AZM.Czy przednie spręzyny tak jak podałem wczesniej tj,2 kropki niebieskie i 1 pomarańczowa zgadzają sie w tym modelu w/g programu ETKA.Bardzo prosze o odpowiedż i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

 

 

Przód : 8D0 4111 05 AP kropka biała i brązowa PR- 1BA/0JE

Tył : 3B0 511 115N kropka zielona i brązowa PR- 1BA/0YC

 

Dane według Etki.

 

---------- Dodano o 20:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:46 ----------

 

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz odnośnie sprężyn.Wiem teraz jakie mam poszukiwać.Chciałbym jescze zapytać tak dla pewności jakie w takim razie posiadam oznaczenia sprężyn z tyłu jeżeli mam zawieszenie sportowe tzn.1BE z nr vin wvwzzz 3bz3e219314 i oznaczeniach 0JE 0YC silnik 2.0 benzyna 2002 rok o symbolu AZM.Czy przednie spręzyny tak jak podałem wczesniej tj,2 kropki niebieskie i 1 pomarańczowa zgadzają sie w tym modelu w/g programu ETKA.Bardzo prosze o odpowiedż i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

 

 

Przód : 8D0 4111 05 AP kropka biała i brązowa PR- 1BA/0JE

Tył : 3B0 511 115N kropka zielona i brązowa PR- 1BA/0YC

 

Dane według Etki.

 

---------- Dodano o 20:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:49 ----------

 

Jeszcze jedno ,czy takie nr jak 8D0 4111 05 AP powinny być wybite na sprężynie oprócz tego że są oznaczone kolorami.

 

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Czy przednie spręzyny tak jak podałem wczesniej tj,2 kropki niebieskie i 1 pomarańczowa zgadzają sie w tym modelu w/g programu ETKA
Tak, kod barwny podany przez Ciebie zgadza się z danymi z Etki.

 

Chciałbym jescze zapytać tak dla pewności jakie w takim razie posiadam oznaczenia sprężyn z tyłu jeżeli mam zawieszenie sportowe
Tył : 4B0 511 115 AB PR-1BE/0YC kropki : jedna pomarańczowa i dwie niebieskie

 

Jeszcze jedno ,czy takie nr jak 8D0 4111 05 AP powinny być wybite na sprężynie oprócz tego że są oznaczone kolorami.
Nie, numerów tych na sprężynie nie ma, a szkoda...

Kiedyś szukałem standardu do Golfa 4 , musiałem posłużyć się tylko kodem barwnym i mieć nadzieję, że jest to sprężyna od VW .

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Tomnik--bardzo dziekuje za wyczerpująca odpowiedź.Z tego co widze to z tyłu i z przodu według etki tak jak wyżej napisałeś mam te same kolory na spręzynach.Czy w etka jest podane jakie sa kolory czy dochodzicie do tego jakimś innym sposobem.

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Etce każdy rodzaj sprężyny jest opisany :

 

Snap52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne to jest, bo sprężyny które podałeś, że masz u siebie są jakby o stopień twardsze. Widać, że nikt nie wymieniał ich na pałę, tylko patrząc w ETCE są po prostu o jeden poziom niżej (o stopień twardsze), zarówno z przodu jak i z tyłu.

Niestety nie mam pojęcia dla jakiego kodu obciążeń powinieneś szukać sprężyn 1BE, tego z wlepki (które podałem) czy tego realnego wynikającego ze sprężyn, które masz od nowości.

 

Sposób sprawdzania jest poprawny co widać np. u kolegi powyżej - to co w ETCE zgadza się z tym co aucie (u mnie też się zgadzało), ale widać że nie zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a o ile obniżają sprężyny z oznaczeniem 1 kropka niebieska jedna kropka pomarańcz sprężyny tył 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile obniżają od czego?.Jakie posiadasz zawieszenie teraz.Jakie oznakowanie.Kolory jakie podajesz to sprężyny sportowe.Musisz wziąć pod uwagę masę auta.te co podajesz są do 577kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz posiadam oryginalne zawieszenie, auto w kombi lecz myślałem że na oryginalne sprężyny również tyczy się kwestia "obniżenia o ileś" chodzi mi o to czy auto na tych sprężynach poleci w dół 10 mm, 20 itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli posiadasz oryginalne zawieszenie i wstawisz sprężyny o takich kolorach jak podałeś wyżej to na 100% zawiecha poleci Ci w dół ale dokładnie o ile cm to nie wiem.Tak jak było w poprzednich postach to leci około 2cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzi pasek na sportowych sprężynach.to będzie może dla Ciebie jakiś odniośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o numery bądź kolory sprężyn i amortyzatorów na przód do Passata B5 kombi 1,8T Wvwzzz3BZye380102 - podaję cały numer bo jestem laikiem i dopiero zaczynam na forum. PILNE . Muszę się dowiedzieć jakie były montowane oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności