Skocz do zawartości
Gość Malinavr6

Byl SRS w b4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie spotkałem :) Może ktoś źle to przetłumaczył bo był ABS z EBD ( taka elektroniczna szpera ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że był, ja mam nawet 2

 

ps. tak wogóle SRS to poduszki powietrzne, chyba kolego zły skrót zapodałeś, może napisz od czego ten system jest, co robi, za co odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRS to oczywiści poduszki ale w fordzie, w VW nazywają się airbag :) Albo kolega faktycznie się pomylił albo jeździł do niedawna fordem i tak napisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinavr6

No to sory koledzy moja wina chodzilo mi o system antyposliuzgowy ASR do tej pory jezdzilem audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASR nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale był EDS czyli kontrola trakcji w passatach VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale był EDS czyli kontrola trakcji w passatach VR6

 

Moja wina, w drugim poście napisałem EBD a jest faktycznie ABS z EDS i sam to miałem w B4 i mam w B3. Działa to na zasadzie że do 15 ??? km/h napędzane są dwa koła jednocześnie żeby zapobiedz uślizgowi kół. Spróbuj zamieszać kołami na suchym asfalcie :D 1.8 zrobi to lepiej :D Nie jest to tak do końca kontrola trakcji ;)

 

Dobrze myślałem w drugim poście tylko źle napisałem trzy literki ;)

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jinx35

Witam.

Mam pytanie w miom pasacie też na sterowniku od abs-u widnieje napis ABS/EDS bardzo prosze o wytłumaczenie czy mój pasek posiada kontrole trakcji a jeżeli tak to jak działa to w pasacie bo nie mam żadnego przełącznika.Oczywiście mowa o Pasacie 2.8 vr6 b4 1994 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/EDS

 

Tego w B4 nie da się odłączyć, a powinno się. Możesz wywalić bezpiecznik od ABS i wtedy nie działa i jedno i drugie. System tem to raczkująca kontrola trakcji, która bardziej szkodzi niż pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć, że VRek mieli suchy asfalt znacznie lepiej (dłużej i głośniej :mad: ) niż poczciwy 1.8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem powiedzieć, że VRek mieli suchy asfalt znacznie lepiej (dłużej i głośniej ) niż poczciwy 1.8

Bez EDS zamieli, z sprawnym ABS/EDS zamieli tyle co 126p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności