Skocz do zawartości
Gość Majkel-sopot

wskaźnik temperatury zewnetrznej powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby co to gdzie kupić taki czujnik i jakiej firmy.

Chyba tylko w ASO VW. Podejrzewam ze podróbki nie kupisz bo to raczej nie jest część która psuje się bardzo często.

U Gajosa w ASO taki czujnik kosztuje 62.48 PLN. numer czujnika 8Z0820535.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kozaczek81

Witam wszystkich,mam problem na panelu sterującym przez cały czas wyświetla temp. zew. 8 stopni C pomoże ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Czy da się podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej, jeśli standardowo w Passku go nie było? Co należałoby zmienić? Jakie to są mniej więcej koszty? Gruba rzeźba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.To mój pierwszy post na tym Forum,więc proszę o wyrozumiałość.

Problem dotyczy chyba /?/ czujnika temp. zew.Pokazuje on zaniżoną o jakieś 3-4 st.C temperaturę,ale ani podłączenie pod kompa,ani autodiagnoza klimatronika żadnych błędów nie pokazuje.

Czy ten typ "tak ma",czy mimo braku błędów czujnik do wymiany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jest dokładnie tak samo - trzeba sprawdzić czujnik i może sprawa zostanie zakończona pomyślnie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oprócz VAGa i autodiagnozy klimy jest jeszcze jakiś sposób na sprawdzenie tego czujnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,podlaze sie pod temat a mianowicie na klimatroniku wartosc temperatury zewnetrznej wynosi caly czas minus stopni czasami wzrosnie do plus 1.Czy jest lub moze byc wina padnietego czyjnika przy zderzaku???I jeszcze jedno czy jak mam tak niska temperature zewnetrzna to dlatego nie dziala klimatyzacja???Niestety jestem obecnie w Szwecji i nie mam jak podpiac Vaga:Dzieki za porady i pomoc i pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,podlaze sie pod temat a mianowicie na klimatroniku wartosc temperatury zewnetrznej wynosi caly czas minus stopni czasami wzrosnie do plus 1.Czy jest lub moze byc wina padnietego czyjnika przy zderzaku???I jeszcze jedno czy jak mam tak niska temperature zewnetrzna to dlatego nie dziala klimatyzacja???Niestety jestem obecnie w Szwecji i nie mam jak podpiac Vaga:Dzieki za porady i pomoc i pozdro!!!!
tak to padnięty czujnik przy zderzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno czy jak mam tak niska temperature zewnetrzna to dlatego nie dziala klimatyzacja???

 

Tak, sprężarka nie odpala się przy niskich temperaturach, mrozach, nie pamiętam już od jakiej temp. działa, chyba od +5 można właczyć, ale ręki nie dam sobie uciąć. Niestety Twoja klimatyzacja ma uszkodzony czujnik i myśli, że są mrozy :D Dlatego nie działa.

 

PS. Sprawdź, daj nadmuch na szybę, temp ustaw sobie jakąś ekstremalnie niską i zobacz czy chłodzi. U mnie w zimie jak włączę nadmuch na przednią szybę to klima ładnie odparowuje mi szyby, ale nie wiem czy włącza się sprężarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie moge znalezc czujnika temp zewn (vag mi wywala blad). Zdjalem atrape ze znaacznkiem VW i nie ma przy chlodnicy :/ nie wiecie gdzie jeszcze moge go szukac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja nie moge znalezc czujnika temp zewn (vag mi wywala blad). Zdjalem atrape ze znaacznkiem VW i nie ma przy chlodnicy :/ nie wiecie gdzie jeszcze moge go szukac??
a zdejmij zderzak to zobaczysz go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli VAG pokazuje : temp. zew. 31*C. Temp. pokazywana NA WYŚWIETLACZU 26*C to co jest nie tak? Gdzie szukać tych brakujących 5*C ??? Skąd VAG odczytuje "dobrą" temp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja nie moge znalezc czujnika temp zewn (vag mi wywala blad). Zdjalem atrape ze znaacznkiem VW i nie ma przy chlodnicy :/ nie wiecie gdzie jeszcze moge go szukac??
Spójrz w post nr.2 tam dałem zdjęcie gdzie znajduje się czujnik temp. zewnętrznej. Nie wiem po co ściągałeś atrapę ze znaczkiem vw skoro to chodzi o atrapę poniżej zderzaka. U ciebie będzie pod, za zderzakiem.

 

arx1279001872t.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem atrape u gory bo na dole nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak...wg mnie jak ktos ma klimatronika, to za temperature zewnetrzna odpowiadaja 2 czujniki....jeden to ten przy zderzaku, a drugi "gdzies" przy wlocie powietrza, przy dmuchawie...jak jeden z nich nie dziala to klimatronik korzysta z drugiego. U mnie sytuacja wyglada nastepujaco..po przekreceniu kluczyka wyskakuje -51 i po chwili wskakuje normalna temperatura. Po odpieciu czujnika pod zderzakiem zamiast wartosci temperatury pojawiaja sie dwie kreski(--). Wnioskuje, ze klimatronik najpierw bada temperature z czujnika wlotu powierza do kabiny i jak on nie dziala to przelacza sie na czujnik pod zderzakiem. Pewny swojej teorii bylbym gdybym wiedzial gdzie dokladniej jest ten czujnik temperatury swiezego powietrza. Wtedy bym przy nim pogrzebal i wszystko byloby jasne. Czy ktos moze powiedziec gdzie on sie znajduje i jak w miare "bezbolesnie" sie do niego dostac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskakuje -51 to przynajmniej wiadomo,że coś jest pokiklane,ale jak "niby" wszystko jest OK a zaniża o 5*C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc co do tych czujników dwóch...

 

1. czujnik w zderzaku podaje informacje do wyświetlacza o wartości temp.

 

2. czujnik w podszybiu odpowiada za załanczania klimy powyżej 5stopni C. jak jest poniżej tej wartości kompresor sie nie zalancza...

 

tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w zderzaku wymieniony.Cena w ASO - 80 zł.Temperatura od razu podskoczyła.Zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a ja mam na panelu climatronic 32st a na wyświetlaczu w liczniku -29st więc mam róznicę 61st jak to możliwe , skoro jest jeden czujnik?

Kabelek do licznika gdzies padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności