Skocz do zawartości
Gość Dariuszek007

pomocy..."czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza" G 89

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób zregenerowałeś te czujniki??

 

Sam czujnik, czyli termistor znajduje się na końcu. Od niego poprowadzone są przewody do złącza . Delikatnie rozklej złącze (cały talerzyk z pinami od reszty) i zobacz jak wyglądają połączenia od środka (luty). Zmierz wartość termistora na jego końcówkach w środku. Nie napisałeś jaki był wynik pomiaru czujnika (zwarcie, przerwa?). Jeśli rozbierzesz i okaże się, że padł sam element (co rzadko kiedy się zdarza), to czeka Cię trochę pracy. Wiertarka, wiertło o odpowiedniej średnicy, trochę samozaparcia i stary element usunięty. Wartości nowego niestety nie pamiętam. Jeden jedyny czujnik w którym padł termistor robiłem już stosunkowo dawno, reszta miała tylko zimne luty, lub przerwane przewody w środku. Gdyby zaszła potrzeba wymiany elementu, daj znać napiszę Ci jak go dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik został wymieniony na sprawny i błędu już nie ma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pojawia mi się ten błąd od czasu do czasu i temperatura wariuje do -50, tak więc zapewne czeka mnie wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten topic chyba z nieba mi spadł...

Google rządzi...

 

Diagnozowałem klimę bo po ostatniej obsłudze jakoś mniej wydajna

Wywala kod błędu 313 i 000.

 

313 dotyczy właśnie tego nieszczęsnego G89

czy może ktoś potwierdzić jego obecna cenę oraz numer katalogowy z ETKI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam błąd 313 na climatronic czytałem wasze posty i sprawdziłem ten czujnik G89 w tunelu, ale wg mnie działa- jak go trzymam ręką to temp narasta jak puszcze opada jak go odepnę to pokazuje 100 st C

Czujnik w zderzaku wyjąłem na mierniku jego wartość też zmienia się w zależności czy go grzeje czy nie ale na panelu jakaś kicha jest cały czas -40 st C Jak go odepnę to kreski -- jak go zewrę to +50 st C Podłączyłem panel climatronica od wersji poliftowej i wyświetla -- jak zapnę swój panel to -40 już zgłupiałem :debil :dolamam

Obstawiam że to czujnik w zderzaku jest walnięty ale jak się upewnić, jaką wartość powinien mieć po zmierzeniu teraz pokazuje jakieś 12kOhm i wartość sie zmienia w zależności czy go grzeje czy nie ale może poza jakimś dopuszczalnym zakresem????

Czy panel wersji poliftowej pasuje do wersji przed liftem ?

20120114344.jpg

20120114346.jpg

20120114352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności