Skocz do zawartości
kubi4

AAZ i uciekanie paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc w moim pasku cofa się paliwo do baku, przez to muszę go długo kręcić, mam pompę bosha. W którym miejscu są umieszczone jakieś zawory powrotne ? Po postoju około 12 godzinnym trzeba się trochę nakręcić - nawet latem go kręciłem. Jak już silnik raz zaskoczy (powiedzmy 5 sekund pracy) i odrazu go zgaszę to przy ponownym rozruchu nie mam problemów.

Nieszczelność przewodów wykluczam bo silnik i przewody są suchutkie

Ma ktoś jakiś pomysł w moim przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczaj przewodów ponieważ powietrze łatwiej wciągnąć przez małą dzirkę niż ON wypchnąć.

 

Jedyny zaworek to ten na pompie. Aby sprawdzić jego działanie to odpal silnik i ściągnij kabelek przy tym zaworku. Samochód powinien natychmiast zgasnąć jeśli nie no to masz przyczynę.

 

Przeczytaj sobie to może w tm tkwi przyczyna:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6927

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nieszczelność gdzieś na łączeniach, przetarte węże lub nieszczelny filtr na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie zwiazane z tematem ale nieco z innej beczki - jakie sa średnice wewnetrzne przewodów paliwowych w AAZ (byc moze takie same sa przy innych silnikach)? chodzi mi zarówno o te przezroczyste przewody idace bezposrednio do/z pompy jak i te grubsze dochodzace do filtra. pompa ma chyba jakas minimalna nieszczelnosc i po calej nocy stania w przezroczystym przewodzie widac powietrze przez co mocno rzuca silnikiem przy rozruchu - chcialbym kupic zaworek zwrotny ale nie wiem jakiej srednicy. dostepne sa 6, 8, 10 i 12mm - strzelam w 6mm ale pewnosci nie mam :)

 

kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 6mm przezroczyste, a 8 mm te czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieszczelnosci filtra paliwa , czasem nawet nowe maja fabryczna usterke ;) i jest to dosc czestym przypadkiem, nie bedzie lecialo paliwo ale po dlugim postoju sie cofnie ;)zmien filtr i napisz jak efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności