Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Do silnika AWX skrzynia DUK? Takie szybkie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinna pasowac. Jednak jest od przedlifta i od 115ps. Sprzeglo rozmiar 240mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Odświeżę troszeczkę kotlecika.

 

W moim AFN padła skrzynia. Nie pamiętam jaka siedzi ale pytanie dotyczy co mogę włożyć zamiast?

 

Jakie oznaczenie musi mieć ja znalazłem takie (DGW,DHF,EEN,EEP) i jakie oznaczenie by musiała mieć skrzynia 6 biegowa gdybym taką chciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla 6 biegów to wiadomo że DQS ;)

 

a jak 5 biegów to najdłuższa możliwa... to moze FHN ? ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/126600-Skrzynia-FHN-z-AWX-do-AFN-a

 

dzięki poczytane tylko jakoś bardzo mało informacji jeżeli chodzi o założenie 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki poczytane tylko jakoś bardzo mało informacji jeżeli chodzi o założenie 6

 

Tu masz temat wymiany na 6, oczywiście polecam DQS

http://forum.vw-passat.pl/threads/89966-Wymiana-skrzyni-z-5-na-6-biegow%C4%85-sprz%C4%99g%C5%82o-240mm-(Opis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i Passata. Padła mi skrzynia biegów i mam w związku z tym pytanie czy musi byc skrzynia EHV do silnika APU? Czy pasuje moze inna? Sprawdzałem w ETCE ale nie znalazłem oznaczeń które mnie interesują. Obrazów z początku posta nie moge odpalić. Dzięki z góry za wszelką pomoc

Edytowane przez kubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam passata z 2000 roku z silnikiem 1,9 tdi 115KM, kod silnika ATJ, kod skrzyni biegów EYZ. Moje pytanie jest takie: jakie skrzynie biegów można zamiennie bez przeróbek zastosować do silnika ATJ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frk dqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio , ale te skrzynie są 6-cio biegowe a ja takiej nie potrzebuję, a może wiesz jakie 5-cio biegowe pasują do silnika ATJ 115KM i pojemności 1,9 litra a te są do 2,5 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszystkie 5 biegówki od passatów 1.9tdi pasują do Twojego auta. Kwestia różnicy przełożeń. Najdłuższa powinna być FHN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio dobrze pisze.

 

 

Misio , ale te skrzynie są 6-cio biegowe a ja takiej nie potrzebuję, a może wiesz jakie 5-cio biegowe pasują do silnika ATJ 115KM i pojemności 1,9 litra a te są do 2,5 litra

 

 

 

Z tego co wiem to wszystkie 5 biegówki od passatów 1.9tdi pasują do Twojego auta. Kwestia różnicy przełożeń. Najdłuższa powinna być FHN

 

Skrzynia EYZ posiada 5 biegów i jest dość nie typowa. Zamiennikami do takiej skrzyni są właśnie skrzynie 6-cio biegowe. W przypadku chęci montowania np FHN ( czy innej 5-ki niż EYZ) mamy do przebudowania trochę rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukałem, ale nie znalazłem i proszę was o poradę. Mianowicie w moim pasku wymieniłem w poniedziałek skrzynie biegów, a dokładniej to pojechałem z zepsuta skrzynią i zamieniłem na sprawną używaną z gwarancją. Wszystko ok, tylko, po pierwsze ja miałem skrzynie 5-cio biegową oznaczenie BGB (jak się nie mylę) a dostałem EEN, pan sprawdził i powiedział że też będzie pasować. I faktycznie wszystko pasowało i działa, tylko mam taki problem, że nie za bardzo działa mi prędkościomierz. To znaczy raz działa, raz nie, lub prędkościomierz po prostu mi faluje. Powiedzcie mi czy to może mieć jakiś związek z skrzynią (oznaczeniem), czy gdzieś nie ma styku na kostce. Mam paska z 2004 roku 1.9 tdi 130km.

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to niema znaczenia jaka skrzynia tylko gdzieś nie kontaktuje.

Możliwe ze tak jak mówisz na kostce.

Może nie trzyma zabezpieczenie kostki.(Uszkodzone np.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie sprzegla, mianowicie czy zuzyte sprzeglo objawia sie tym ze wysoko lapie i drugie pytanie jesli juz lapie wysoko i jest przez to zuzyte to czy ma to jakis wplyw na osiagi a w zasadzie jaki ma wplyw duzy ogromny niewielki..? Dodam, ze sprzeglo lapie juz na samym prawie koniuszku i jak to moze sie miec do osiagow. Pytam tutaj poniewaz nie moglem znalezc takiego tematu.

Pozdrawiam:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

sory znalazlem okazalo sie ze sszukalem a warek byl pod reka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ślizga się na wyższych biegach 4,5,to nie ma się co martwić,Co do tego jak łapie to nie kojarzę czy u Ciebie jeszcze da się regulować czy się samo reguluje.A co do osiągów to nie wiem ale wydaję mi się że nie pewnie ma ale czy aż takie duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnieniestety hydraulika a moze Ty lub ktos wie jak rozpoznac znaczne slizganie sprzegla i jak odroznic od lozyska w rozsypce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno najlepiej pod pełnym obciążeniem najlepiej gdzieś w trasie np z kompletem ludzi w aucie o jadąc np na 5biegu pod wzniesienie,ale nie koniecznie, wciśnij gaz do dechy i jak się będzie ślizgało to gwarantuję Ci że się kapniesz bo obroty trochę wzrosną, uczucie jakbyś lekko wcisnął sprzęgło.

A co do łożyska to będzie go słychać jak żęzi a po naciśnięciu sprzęgła ucichnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy skrzynia GGB od AWX'a będzie pasować bez przeróbek zamiast skrzyni DHF w moim AFN'ie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GGB jest zamienna z FHN

a FHN pasuje bez problemu

wiec z tego wynika ze GGB tez bedzie pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności