Skocz do zawartości
Gość urgosik

Wylaczenie fabrycznego alarmu w Passat b5 przy użyciu Vag

Rekomendowane odpowiedzi

Gość urgosik

Witam wszystkich z gory pisze ze jestem nowy na tym forum

Otoz mam problem taki ze:

zalozylem do swojego passacika alarm nie oryginalny (ale oryginalny nadal funkcjonuje) i chodzi mi o to ze sie one ''gryza'' nie zawsze jak wlacze nieoryginalny to oryginalny wyje (i na odwrot) i moja prozba na tym forum

Jak mozna wylaczyc przez Vaga ten alarm fabryczny (posiadam interfejs oraz program vag wersje 409 oraz komputer przenosny) wiem ze mozna tak zrobic bo moj znajomy tak zrobil ktory pracuje w serwisie ale on wyjechal na stale i nie ma mi kto pomoc. No coz licze na pomoc 'nowemu' na tym forum serdecznie pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urgosik

niestety nie ma tu nic co bym chcial :( licze na pomoc w dalszym ciagu i przypominam chodzi mi o WYLACZENIE fabrycznego alarmu poprzez VAGa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie vw powiedzieli mi ze byla pewna partia pasków ktore wychodzily juz z fabryki z alarmem i zeby odlaczyc ten fabryczny trzeba by wymienic moduł komfortu na taki bez alarmu ( nie wiem czy dobrze piszę ale tak mi powiedziano) a przez vag odlaczyc sie go nie da przynajmniej w tych wersjach. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest rocznik? Widziałem całą masę Pasków z dokładanymi alarmami i nigdy nie było z tym problemów. Może to wina niepoprawnego montażu i tutaj należy szukać przyczyny?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczyli mi ze to nie jest dokładany alarm - czyli zamawiany przy kupie z listy opcji i montowany do gotowego auta tylko alarm zamontowany juz na tasmie montazowej danego auta. chodzi o model b5 fl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też jestem tu nowy,ale wymieniałem kumplowi w Passacie B5 z 98 roku alarm bo mu pilot padł,ale jak wymieniałem to stary moduł oryginalny wyjąłem a w jego miejsce wstawiłem nowy i działa bez problemu,jeszcze dodatkowo zaczął mu działać zamek w tylnej klapie bo wcześniej nie chodził.Dzięki i Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kolega z pierwszego postu ma rację... ja mama paska 2,0 TDI z 2004r i mam fabryczny alarm. Ma on czujniki wbudowane w lampki oświetlenia wnętrza nad tylnymi drzwiami.

Ostatnio dołożyłem drugi alarm uruchamiany z pilota w kluczyku i "gryzły się" czujniki. Kiedy zdemontowałem od dokładanego alarmu problem ustał. Wystarczyło odłączyć czujniki ruchowe od dodawanego i po problemie. W chwili obecnej oba alarmy nieźle się uzupełniają. Jedne (oryginalny) można wyłączyć kluczykiem ale wtedy dokładany będzie wył wiec intruz może się zdziwić. :)

Pozdrawiam:634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość juby92

Witam. Ja również jestem nowy i ja nie mam włączonego w swoim passacie B5 z 2005r dźwięku alarmu gdy blokuję i odblokowuję drzwi. Chciałbym to zmienić i nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian19

Hello

ja mam Problem z alarmem w Pasacie b5 1999 1.9 tdi heathbach ( kombi )

gdy zamykam lubb otwieram dzwi to włącza mi sie alarm, ale syrene to słychać bardzo cicho i swiecą migacze przez kilka sekund i gasną. czy idzie jakoś wyłaczyć ten alam?

ale tak zeby wcale niedziałał...

na kluczyku jest tylko znaczek VW i jak naduszam to swieci latarka

Edytowane przez adrian19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hello

ja mam Problem z alarmem w Pasacie b5 1999 1.9 tdi heathbach ( kombi )

gdy zamykam lubb otwieram dzwi to włącza mi sie alarm, ale syrene to słychać bardzo cicho i swiecą migacze przez kilka sekund i gasną. czy idzie jakoś wyłaczyć ten alam?

ale tak zeby wcale niedziałał...

na kluczyku jest tylko znaczek VW i jak naduszam to swieci latarka

Vagiem wyłączysz bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagiem nie można wyłączyć fabrycznego alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie gdzie znajde alarm w b5 fl combi 2001

 

---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

 

i jak sprawdzić czy wo gule mam alarm bo za żaden sposób się nie uruchamia

 

---------- Post added at 10:53 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

 

choć przy oknie świeci kontrolka czy to może straszak ?????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć przy oknie świeci kontrolka czy to może straszak ?????????????????

Ta kontrolka jest od immo,nie od alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć przy oknie świeci k

 

Tak też podejrzewałem

 

a mimo to mam jeszcze jakąś nadzieje że oryginalny alarm jest wyłączony, gdy wszedłem wagiem w ustawienia to znalazłem ustawienia alarmu Niemcy Europa i coś jeszcze ale

 

Też według :

 

 

Możliwe źródła alarmu:

1- Wyłącznik stykowy tylnej pokrywy

2- Mikrowyłącznik zamka drzwi tylny prawy

4- Mikrowyłącznik zamka drzwi tylny lewy

8- Mikrowyłącznik zamka drzwi pasażera

16- Zapłon

32- Nadzór wnętrza samochodu

64- Wyłącznik stykowy pokrywy przedziału silnikowego

128- Mikrowyłącznik zamka drzwi kierowcy

255- Brak alarmu

 

 

nie na tych kanałach co tutaj podane ale znalazłem na blokach ten numer 255 w tych czterech okienkach i niewiem czy to znaczy że jednak nie mam alarmu

 

Oczywiście poczytałem pozostałe posty i znalazłem że syrena jest po lewej stronie z tylu nad nadkolem u mnie jest tam schowek chyba na apteczkę chyba że jeszcze dalej pod tapicerką ale wydaje mi się że już tam niema miejsca .

 

I proszę o wyrozumiałość dopiero zaczynam zabawę z Vagiem

Edytowane przez rzegus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pamiętają jeszcze ten post bo z tym alarmem dalej jestem w kropce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy pamiętają jeszcze ten post bo z tym alarmem dalej jestem w kropce

Jak możesz to sprawdź oznaczenie modułu komfortu,to w Etce będzie można sprawdzić czy jest z alarmem czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś się udało wyłączyć to draństwo? w sumie jak wyje syrena i migają kierunkowskazy to znaczy że jest alarm...? a może to zwykły starszak ponieważ jak złodziej przekręci śrubokrętem zamek w drzwiach to nic się nie dzieje?

 

ponawiam... czy się da i jak?

 

zima18... charakterek...

 

---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

 

dzwoniłem właśnie do serwisu vw w Łodzi- bednarek się zwie :D

chłopaki powiedzieli iż nie da się alarmu odłączyć VAG-iem- ale mi nowość, nie zależy to od modułu komfortu tylko trzeba znaleźć centralkę alarmu i nie odciąć jej zasilanie ponieważ wtedy amen w pacierzu tylko go wyłączyć.... no chłopaki, takie mózgi (zima18 i charakterek :lol) i nic? ja jestem totalnie lewy z elektryki, niech ktoś pomoże :D

 

---------- Post added at 12:29 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

 

... poprawka... oddzwonili do mnie z bednarka z info że jednak wszystko znajduje się w module komfortu więc albo wymienimy moduł albo znajdujemy przyczynę- czyli zamki (mikrowyłączniki ewentualnie) , mokre przewody itd... trauma :zeco

koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nic nowego...

no nic... ale nikt wprost nie napisał "się nie da"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności