Skocz do zawartości
Gość oorik

Jak wymienić Postojówki w 3BG ( B5 po liftingu)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oorik

Witam kupilem dzis swiecące na biało postojówki i probowałem je wymienic lecz nie potrafie wyjąć starych. Zdemontowałem części które blokowały dostęp i nie potrafie jej wyciągnąć. Czy ktoś to juz robił? Czy m oże potrzebna jest wizyta w ASO bo jest potrzeby jakiś klucz? :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj czy chodzi ci o 3C = B6 czy o 3BG = B5 po liftingu zwany też B5G ?? a moze zupełnie o 3B= B5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

Jest to Passat z 2001 czyli dokladnie B6 a reflektory ma soczewkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to passat B5 po liftingu przenosze do odpowiedniego działu...

 

Podobny temat gdzieś jakis czas temu był.. i podobno tylko w aso wiedza jak wyciagnać ;) W takim razie czekamy na kolega Marka :)

 

PS. Jedrek moze zrobić oddzielny dział napisać duzymi literami B5 PO LIFTINGU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

Heheh kolego to jest wersja juz B6 dokładnie poczytaj od którego roku jest B6 (wcześniej miałem B5 przejsciówkę wiec wiem czym jeżdze) wiec nie rob ze mnie matoła :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

ale do rzeczy bo moje postojówki czekają aby zabłysnąć bialym światełkiem a w ASO wołają 60zł za wymiane :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: Przed chwilą sprawdzałem u siebie w B5 (3BG) - soczewki

Z tyłu leflektora trzeba przycisnąć zatrzask i zdjąć klapkę.

Jest tam czarny mechanizm regulcji wysokości - przekręcamy go w bok

Na samej górze po środku jest mała żaróweczka - z tyłu jest specjalnie wyprofilowany

taki zaczep za który trzeba pociągnąć i wysunąć delikatnie z przewodem.

Potem wymieniamy żaróweczkę

 

:?: Faktycznie jest tam ciężki dostęp dlatego tyle za to biorą kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego oorik, nie wyklocaj sie jak ci dobrze radza :-) B6 to jest to, co widzisz na bannerze nad forum, najnowszy model czyli 3C wypuszczony w 2005 roku. Skoro twoj jest z 2001 to masz model B5 3BG. A ze powszechnie sie okreslalo go jako B6.. no coz, niezgodnie z prawda :)

Heh, chyba trzeba zrobic automat, by kazdy nowy forumowicz dostawal maila z informacja co do wersji modelowych passatow :) Moze wtedy bedzie lad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skład:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

Dostalem się do postojówki z tym ze nie umiem jej wyjąć tzn nie umie jej zlapać tak abym mógł ją pociągnąć. Stą kolejne dwa pytania czy wyciągałeś zaczep ze swiateł długich i czy zaczep z postojówki trzeba wyciągnąć czy może trzeba przekręcić i dopiero wyciągnąć.

KUrka dzis sie znów męćzyłem i nie umiem tego wyjąć :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

Dzis i mi udało się w końcu ale nie obylo się bez pomocy zaprzyjaźnionego warsztu. Posiadam silink z turbina i pod maską mam nie zawiele miejsca i dostep byl bardzo utrudniony. Lecz nawet mechanicy potrzebowali specjalnie wygiętych szczypiec aby je wyciągnąć.

A trzymają sie one na dwóch bolcach które trzeba ścisnąć i dopiero pociągnąć :).

Efekt rewelacyjny wrescie moje swiatła nie są żółte tylko dają wspaniały biały blask. Cena postojówek diodowych to 14zł a H7 około 35zł i mamy swiatelko jak z Xenona :smile: :smile: :smile:

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7 na diodach :| Pierwszo słysze.. a przypadkiem nie ma to homologacji ? O tym że pewnie kat rozchodzenia sie swiatła jest inny niz w standardowej H7...

 

nie mogłes kupić W5W i H7 z osramu bluevision albo z philipsa? ja mam postojowki i H4 z philipsa a H7 mam z osramu wszystkie bluewision mam białe światełko i przynajmniej pewne ze nie oślepiam kierowców ;)

 

A co do W5W na ledach to chyba Char kupił ;) Pochodziły kilka godzin/dni ?? Już nie pamietma jak to było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy POMOCY!!!!!!!!

 

a wymieniał ktoś z was postojówki ale w pasku z fabrycznymi ksenonami?? jak się do tego zabrać? bo nawet mój mechanik za bardzo nie wie... trzeba wyjmować całą lampę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy POMOCY!!!!!!!!

 

a wymieniał ktoś z was postojówki ale w pasku z fabrycznymi ksenonami?? ..... trzeba wyjmować całą lampę??

 

Wymieniałem.

 

Niestety trzeba wyciągnąć lampę.

Do postojówki dostaniesz się po odkręceniu przetwornicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w 3BG w bixenonach nie trzeba wyjmować lampy żeby wymienić postojówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem z tym u mechanika, pooglądał (przy okazji złamał jeden zatrzask :zalamany: ) i stwierdził że to duzo roboty, tam trzeba odkręcać z tyłu lampy tą przetwornicę do ksenonów, dopiero później jest dojście do żarówek, a że śróbki jeszcze pordzewiałe i to że się wwaliłem w kolejkę :rotfl: to duzo czasu i roboty... a że teraz nie miał czasu a miał dużo roboty to mam zapaść do niego po weekendzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams , tę żarówkę spokojnie wymienisz sam. Aby wyjąć lampę , trzeba odkręcić trzy śruby. Dwie od góry, i jedną z boku od strony kierunkowskazu ,po jego wcześniejszym wymontowaniu. Wypinamy kable. Zasilanie żarówek i sterowanie silniczkiem.

Następnie , już na stole trzy śrubki od przetwornicy i jest dostęp do żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności