Skocz do zawartości
ArturrO

Odkręcanie śruby mocującej tarczę hamulcową

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Może to trochę dziwny temat ale mimo wszystko go zacznę. Czy macie jakieś pomysły (patenty) na wykręcenie małej gówninej śrubki za pomocą której jest przykręcona

tarcza hamulcowa do piasty na przednich kołach. U mnie jest ona albo zapieczona albo nie wiem co bo za cholerę nie mogę jej wykręcić. Może po prostu przy wymianie tarczy się ją domyślnie zwierca :) Gdyby nie to coś wymienił bym sobie tarcze sam a na razie lipa :(

 

Pozdrawiam ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez wiertarke dopasuj odpowiednie wiertło i poprostu ją rozwierc,nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo jedynie przy zakładani tarczy powoduje ze tarcza sie nie wymyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jeśli masz możliwość to możesz też spróbować wkrętakiem udarowym.Innych sposobów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wez wiertarke dopasuj odpowiednie wiertło i poprostu ją rozwierc,nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo jedynie przy zakładani tarczy powoduje ze tarcza sie nie wymyka.

 

Tak też myślałem bo tarcze i tak trzymają się na śrubach od koła. No ale poczekam jeszcze chwilę bo może ktoś jeszcze coś wymyśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

Ja podpatrzyłem jak mechanik to zrobił u mnie przy wymianie. Na początku przyłożył w starą tarczę 4 razy młotkiem, w okolicach dziur do szpilek. No i śrubka nie stawiała, żadnych oporów. ( Co prawda nie wiem czy to co zrobił było fachowe, ale pomogło :610: )

Dodam, że młotek był chyba mosiężny, ale kto by taki posiadał :611: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, trzeba porządnie przywalić w śrubę kilka razy i wtedy dopiero próbować odkręcić. Najlepiej włożyć w nią klucz i walić w klucz. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kto by taki posiadał :611:
Ja mam taki nie chwaląc się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

kubotek to podrzuć dla ArturrO :610: i niech chłopak walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

polej coca colą i idz na papierosa. Jak wrócisz to powinna puscic. Na majóVWce sie udało :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArturrO, WD40 lub CX80 ew. Pepsi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur... mać już z nią nie mogę napiep... w tarczę młotkiem aż się półoś wyginała :) i nic ta śruba jest chyba nie do ruszenia pomoczę ją jeszcze w jakiś specyfikach i zrobię drugie podejście jutro tak więc wynik meczu człowiek kontra śruba jutro po godzinie 18-tej dla zainteresowanych oczywiście. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel5000

Ja tez mialem z nia problem ale poradzilem sobie w taki sposob do klucza nasadkowego zalozylem koncowke od srobokreta krzyzaka i jak ja probowakem odkrecic to kolega stukal w czolo klucza mlotkiem i sruba poscila bezproblemu(mysle ze napisalem zrozumiale) :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiep... w tarczę młotkiem aż się półoś wyginała

Wal porządnie w łepek śruby a nie w tarczę. Spróbuj jeszcze po waleniu małym tępym przecinaczkiem lub jakimś dornikiem pukając tak jakbyś odkręcał ją (metoda rosyjska sprawdzona) tylko uważaj abyś jej nie obciął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal porządnie w łepek śruby a nie w tarczę.

 

Pisząc "w tarczę" miałem na myśli okolice śrób mocujących :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzasz bezpośrednio w łeb śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!!..te male srubki sa czesto wkrecane na klej do gwintow,I jedyny patent na odkrecenie to mniej wiecej tak jak napisal Ci pawel5000, .. Dobra koncowka krzyzakowa i nasadka jak do malej grzechotki!Wbijasz na ciasno ta koncowke w srube,tak na ciasno,nakladasz nasadke z jakas pokretka i lekko szarpnij!Nie ma lewara!!...pusci!Od parunastu lat ta metoda mnie nie zawiodla!A powiem Ci ze w japoni w motocylkach taki male gowienka sa niezle doje***e! :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc "w tarczę" miałem na myśli okolice śrób mocujących :)

Wiem, wiem tak sobie zażartowałem :641:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Młotkiem walić i owszem, ale jednak proponuję wkrętak udarowy. Naprawdę jest to super urządzonko, można do niego stosować różne końcówki i każdemu się do autka przyda. Ostatnio widziałem jakiś zwykły (napewno chińczyk) za 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronin

Jak chinńczyk to napewno długo nei pociagnie może jedną śrube tlyko da rade i sie rozpadnie :D Ale trzeba próbować najlepiej rozwiercić i dać nową ipo kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebwys

A nikt z was nie pomyślał, że można podgrzać miejsce wokół śruby (oczywiście nie zapalniczką :622: ) Dopiero po podgrzaniu spróbować posłużyć się "czujnikiem" (czyt. młotkiem :611: )

Powinno puścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności