Skocz do zawartości
Gość silas

jaka nawigacja współpracuje z automapą??

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem PENTAGRAM Nomad GT P 5220. Uważam, że to najlepiej wyposażony sprzęt w bardzo przyzwoitych pieniądzach i dobrej jakości. Ma odblokowany Windows, więc można wgrywac każdą mapę. AM również. Również można go kupic z AM i bez. Sprawdź to. Ma między innymi funkcję zestawu głośnomówiącego i transmiter FM, oraz funkcje multimedialne.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomTom współpracuje z AutoMapą ?

Właśnie przymierzam się do zakupu nawigacji i nie wiem kompletnie co wybrać...

Zastanawiam się nad Lark, Mio, TomTom teraz doszedł jeszcze BLOW, GoClever i NavRoad..

Głównie chodzi mi o to by chodziła szybko i można było wgrac na nią jakieś mapy np. AutoMape Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potek wybieraj Larka, tani, szybko przelicza trasę i nie ma fabrycznych zabezpieczeń. Wgrywasz każdą AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potek wybieraj Larka, tani, szybko przelicza trasę i nie ma fabrycznych zabezpieczeń. Wgrywasz każdą AM
zgadzzam się mam larka i nie narzekam zajefajna nawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.automapa.com.pl/ Jak masz wątpliwości to zawsze możesz zapytać u źródła.

Na MIO MOOV S 501 też śmiga AM jak ta lala

Ogólnie to te nowe mapy w wersjach 0EM czyli te co są wgrane do nawigacji tez nie są słabe.Ja używam AM całej europy zamiennie z mapami MIO i powiem Ci że Mio wcale nie odstaje od AM . Auto Mapa to Polski produkt a wersja z mapami europy to połączenie AM PL + Navteq europa .Jeżeli chodzi o MIO to Europa jest od TELEATLAS a mapa PL to E-mapa.

Ogólnie to dostawcami map do wszystkich nawigacji są TELEATLAS(należy do TOM TOM) i NAVTEQ (należy do NOKIA) a WERSJE na Polskę są szczepione Emapa , Mapa Map.

To wszystko zależy od rynku sprzedaży i od tego kto z kim współpracuje na rynku

Polecam poczytać poradnik.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Poradnik_jak_wybrac_nawigacje_GPS-3147/strona/10471.html

 

Co do Auto Mapy to wymagania sprzętowe poniżej

http://w3.automapa.com.pl/?PEI=10241&lng=PL

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomTom współpracuje z AutoMapą ?

 

Odpowiedź brzmi nie.

 

Powód : Nawigacje TomToma pracują na jądrze linuksa co za tym idzie AutoMapa nie pójdzie pod tym systemem. Jak zależy Ci na AutoMapie musisz szukać nawigacji pracujących pod Windowsem Mobile ewentualnie WindowsemCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat myślę o zakupie LARK FreeBird 50.3 LarkMap PL

http://www.electro.pl/produkt-LARK_Przenosny_system_nawigacyjny_LARK_FreeBird_50_3_LarkMap_PL_-316345,220.html

cena około 200zł

Mam pytanie

1-jaka kartę dokupić czy np. 4GB (chcę przynajmniej Auto Mapę wgrać)

2-czy ta karta pamięci ma miec jakieś specjalne wymagania co do prędkości odczytu czy po prostu każda jedna będzie dobra?

3-Czy ten Lark 50.3 bezproblemowo obsługuje Auto mapę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego osobiście używam Larka 43.0 już dosyć dłuższy czas i wszystko na plus.

Kartę kupiłem 2G i tylko mapa Polski mi się zmieściła trochę żałuję, że nie 4G bo wtedy zmieściłbym całą Europę. Auto mapę mam 6.XX coś tam z 2010r.

Ad.1 Kup przynajmniej 4G

Ad.2 Zwykłą kartę SD

Ad.3 Jeżeli mój starszy model obsługuje AM to ten pewnie też bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat myślę o zakupie LARK FreeBird 50.3 LarkMap PL

http://www.electro.pl/produkt-LARK_Przenosny_system_nawigacyjny_LARK_FreeBird_50_3_LarkMap_PL_-316345,220.html

cena około 200zł

Mam pytanie

1-jaka kartę dokupić czy np. 4GB (chcę przynajmniej Auto Mapę wgrać)

2-czy ta karta pamięci ma miec jakieś specjalne wymagania co do prędkości odczytu czy po prostu każda jedna będzie dobra?

3-Czy ten Lark 50.3 bezproblemowo obsługuje Auto mapę?

ad.1 jak najbardziej

ad.2 każda SD podejdzie

ad.3 tak obsługuję najnowsza wersję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdzieś wyczytałem że lepsza będzie karta która ma większą prędkośc odczytu czy jakoś tak nie znam się na tym dlatego pytam ale jak piszecie ze każda będzie to sam nie wiem czy patrzeć na te prędkości odczytu podobno szybciej działa wówczas ta nawigacja ale czy to prawda?

I jeszcze jedno czy to czeba zlecić specjaliście żeby mi tą Auto mapę wgrał i uruchomil czy to nie jest jakoś bardzo skomplikowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo gdzieś wyczytałem że lepsza będzie karta która ma większą prędkośc odczytu czy jakoś tak nie znam się na tym dlatego pytam ale jak piszecie ze każda będzie to sam nie wiem czy patrzeć na te prędkości odczytu podobno szybciej działa wówczas ta nawigacja ale czy to prawda?

I jeszcze jedno czy to czeba zlecić specjaliście żeby mi tą Auto mapę wgrał i uruchomil czy to nie jest jakoś bardzo skomplikowane?

normalna karta SD kup i działać będzie dobrze a wgrasz sam bez problemu na http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=4001 znajdziesz tę mapę i instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo gdzieś wyczytałem że lepsza będzie karta która ma większą prędkośc odczytu czy jakoś tak nie znam się na tym dlatego pytam ale jak piszecie ze każda będzie to sam nie wiem czy patrzeć na te prędkości odczytu podobno szybciej działa wówczas ta nawigacja ale czy to prawda?

I jeszcze jedno czy to czeba zlecić specjaliście żeby mi tą Auto mapę wgrał i uruchomil czy to nie jest jakoś bardzo skomplikowane

 

To fakt jeśli nawigacja obsługuje Kart SDHC zobaczysz różnice w prędkości działania. Powiedz jaką navi masz to na PW pomogę Ci odblokować. Na allego ludzie w ten sposób robią interes a odblokowanie nawigacji w większości przypadków to robota na parę chwil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do larka...pochodziła mi z tydzień i zdechła,kolejny bubel od zółtych braci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do larka...pochodziła mi z tydzień i zdechła,kolejny bubel od zółtych braci

To masz gwarancje 2 lata więc oddaj na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na zły egzemplarz i tyle. Ale tak jak napisał kolega wyżej od czego jest reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fredi
co do larka...pochodziła mi z tydzień i zdechła,kolejny bubel od zółtych braci

 

Tak jak większość nawigacji i innego sprzętu elekotrnicznego .Ogólnie Lark to dobry sprzęt i nie mam do niego zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności