Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

b41.9td 75 stopni non stop zima normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b41.9td 75 stopni non stop zima normalne?
nie normalne sprawdź czujnik temp cieczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b41.9td 75 stopni non stop zima normalne?

termometr w zbiorniczek wyrównawczy i porównaj wskazania z tymi na zegarach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie motyw taki : zakupiłe paska rok temu, nagrzewał sie max do 70 st -> wymiana termostatu na Wahler -> równe 90 st. Niezaleznie czy trasa czy korek. Od jakiegos czasu temperatura podskoczyła mi do 95 st...nie wiecej. Jak lece autostrada przy obecnych mrozach ( -18 o_O ) temperatura na zegarze to 95 st. Jak zjade z autostardy to lekko opada , tak do 92st około. Generalnie wyglada to tak jakby te 95st były jego "dawnym" 90 st ;) Trzyma sie jej twardo ;) W srodku cieplutko. Wentylatory raczej nie chodza, musiałbym sie przyjrzec (ostatni raz chodziły na bank latem przy starym termostacie jak dojechałem w miescie do 100 st). Czy taka temp 95st jest do zaakceptowania? czemu jz nie trzyma tych 90st ? Termostat połroczny raczej nie nawalił . Płyn to Kuler zalewany przy wymiane termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie motyw taki : zakupiłe paska rok temu, nagrzewał sie max do 70 st -> wymiana termostatu na Wahler -> równe 90 st. Niezaleznie czy trasa czy korek. Od jakiegos czasu temperatura podskoczyła mi do 95 st...nie wiecej. Jak lece autostrada przy obecnych mrozach ( -18 o_O ) temperatura na zegarze to 95 st. Jak zjade z autostardy to lekko opada , tak do 92st około. Generalnie wyglada to tak jakby te 95st były jego "dawnym" 90 st ;) Trzyma sie jej twardo ;) W srodku cieplutko. Wentylatory raczej nie chodza, musiałbym sie przyjrzec (ostatni raz chodziły na bank latem przy starym termostacie jak dojechałem w miescie do 100 st). Czy taka temp 95st jest do zaakceptowania? czemu jz nie trzyma tych 90st ? Termostat połroczny raczej nie nawalił . Płyn to Kuler zalewany przy wymiane termostatu.
wg etki termostat otwiera się od 87*C a pełne otwarcie to 102*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke czyli...? ;) sorry ale trzeba do mnie bardziej jasno :)

Edytowane przez mlody86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke czyli...? ;) sorry ale trzeba do mnie bardziej jasno :)
czyli sprawdziłbym czy wentyl się załącza na chłodnicy jeśli tak to nic złego się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musze sie postarac rozbujac go do temp wiekszej niz te 95 st , tak? Czy jest moze jakas inna droga do sprawdzenia czy wentylator sie włacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli musze sie postarac rozbujac go do temp wiekszej niz te 95 st , tak? Czy jest moze jakas inna droga do sprawdzenia czy wentylator sie włacza ?
no właśnie nie sprawdź czy wentylator się włączy jak będziesz miał na blacie te 92-95*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale w takim razie miałbym niemal cały czas jezdzic z zalaczonym wentylatorem ? Moze to cos z zegarem ? Temperatura sie nie zmieniła tylko czujnik podaje błedny odczyt na zegary? Nie za bardzo wiem dlaczego przez poł roku cos mialoby sie stac z termostatem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

OK, ale w takim razie miałbym niemal cały czas jezdzic z zalaczonym wentylatorem ?

zobacz w jakiej temperaturze włącza się wentylator

Moze to cos z zegarem ? Temperatura sie nie zmieniła tylko czujnik podaje błedny odczyt na zegary?

jeżeli chcesz porównać wskazania zegarów z rzeczywistą temperaturą to wsadź termometr w zbiorniczek wyrównawczy i obserwuj

Nie za bardzo wiem dlaczego przez poł roku cos mialoby sie stac z termostatem :/

czasami szybciej padają, czasami ludzie kupują i zakładają uszkodzone. Tobie się udało że kupiłeś dobry i Ci działał. nigdy nie wiadomo jak długo taki termostat pożyje.

 

Ja bym obstawiał zegary albo czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za jazda z tymi termostatami ;] za wskazania na zegarach bedzie odpowiedzialny czujnik temperatury na tym trójniku tak http://img17.imageshack.us/i/czujnikw.jpg/ ? a za wlaczanie wentylatorów termowlacznik na chlodnicy ? Czy podczas jazdy, przjmujac ze wszytsko jest sprawne, przy temp. 90 st ktorykolwiek z wentylatorów powinien dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za wskazania na zegarach bedzie odpowiedzialny czujnik temperatury na tym trójniku tak http://img17.imageshack.us/i/czujnikw.jpg/ ? a za wlaczanie wentylatorów termowlacznik na chlodnicy ?

tak. tak.

Czy podczas jazdy, przjmujac ze wszytsko jest sprawne, przy temp. 90 st ktorykolwiek z wentylatorów powinien dzialac?

wydaje mi się że wentylatory powinny pracować tylko na postoju albo podczas powolnej jazdy. tak mi sie kiedyś obiło o uszy ale czy to prawda...

w załączniku masz temperatury:

a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzieki za objaśnienie tematu ;) bede działał ;) zaczne od czujnika temp. Byc moze realnie jest równe 90, a tylko zegary pokazuja 95..oby termostat był ok. Narazie i tak jest naście stopni mrozu, auto pod chmurka wiec nie bede tego ruszal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dodam mimochodem, że jak jest zimno temperaturę wskazuje mi ponad 90 st, jak na dworzu się robi ciepło sytuacja się normalizuje. Nie doszedłem od czego to zależy i dałem sobie spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint w sumie to "problem" z wyzsza temp. zaczał sie razem z nadejsciem zimy..moze poczekam do plusowej temperatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że wentylatory powinny pracować tylko na postoju albo podczas powolnej jazdy. tak mi sie kiedyś obiło o uszy ale czy to prawda...

Dobrze ci się wydaje ;)

mlody86, koledzy pisali, żebyś zmierzył temperaturę termometrem i porównał ją ze wskazaniami. Tak będzie najprościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przy obecnych mrozach temperatura w zbiorniku bedzie taka sama jak przy czujniku temp? No i czy bezpiecznym bedzie odkrecenie wieka od zbiornika kiedy woda nagrzeje sie do tych 90 st? Bo ciezko bedzie zagrzac na postoju autko do 90 st :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ciężko będzie zagrzać na postoju autko do 90 st
Ciężko to będzie go grzać żeby się wentylator włączył ale do 90 na postoju w 10-15 minut zagrzejesz a przynajmniej powinieneś. Moja temperatura zawsze była na poziomie 85st. a w zimie dopiero zauważyłem że jak ogrzewanie chodzi na full to temperatura stoi równo na 90 wyłączę ogrzewanie spada i tak w kółko a wentylator włączy się dopiero przy 110 na zegarze oczywiście jak wyłączę ogrzewanie bo jak ogrzewanie na full to przy tych temperaturach nie włączy się wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy pisali, żebyś zmierzył temperaturę termometrem i porównał ją ze wskazaniami. Tak będzie najprościej.

ja to pisałem ;)

No i czy bezpiecznym bedzie odkrecenie wieka od zbiornika kiedy woda nagrzeje sie do tych 90 st? Bo ciezko bedzie zagrzac na postoju autko do 90 st

zacznij od zimnego auta, od samego początku trzymaj termometr w zbiorniczku, zapal samochód i porównuj. nie przy rozgrzanym silniku tylko go rozgrzewaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności