Skocz do zawartości
xwaldek1

Potrzebna porada dotycząca klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na początku........

 

Zostałem szczęsliwym posiadaczem passata model B3 , problem mój polega z nie sprawną klimą.Kupiłem auto z niedziałająca i jak sie okazało nie będzie działać bo jest nie szczelna.

 

W warsztacie gość mi powiedział iż powoli mi "ubywa" ozon za pomocą którego sprawdzał szczelnosć układu i nigdzie nie widzi ubytku , jedynie moze wystepowac w nie wdocznych miejscach , czyli chłodnica.Za taką ekspertyze woła od 200- 250 plus pozostałe koszta.

 

Chciałbym sie zapytać Szanownego forum bo nie znalazłem nic podobnego , czy jest jakas metoda "domowa" abym mógł sam dokonac sprawdzenia czy to aby napewno ulatnia sie z okolicy chłodnicy zanim dokonam jej zakupu.....pomyślałem ze może sprężarką podać troszke ciśnienia....ale jestem noga w klimach i dlatego chciałbym sie doradzić zanim coś skonce.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

______________________________________

 

PASSAT '93 KOMBI 2,0 2E LPG KLIMA MANUAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bebpl

Witam , klime można sprawdzić podczas doładowywania czynnika dodając do niego specjalny środek , który świeci pod ultrafioletem , natomiast jak chcesz sprawdzić samą chłodnice to ją wymontuj (o ile już nie masz gazu w układzie) zatkaj z jednej strony napompuj powietrzem ze sprężarki (na maxa ile wlezie) i włóż do wody (zanurz całą chłodnice) jak nie ma bąbelków to jest oki. Po za tym nieszczelność może być na łączeniach między chłodnicą ,a wężami tam są uszczelki mogą być stare , ja tam właśnie miałem wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, tez bede wymienial chlodnice, ale na Gioeldzie w krakowiek, koles za Nową chce 250 + 100 za montarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie z chłodnią najprostszym sposobem sprawdzania nieszczelności jest posmarowanie "podejrzanych" miejsc pianką do golenia. Myślę, że układ klimatyzacji można sprawdzić tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Witam , klime można sprawdzić podczas doładowywania czynnika dodając do niego specjalny środek , który świeci pod ultrafioletem
Przerabialem to przedwczoraj,lampa nie zdazylismy poswiecic przy nastepnej wizycie bo poszla chlodnica :621:
natomiast jak chcesz sprawdzić samą chłodnice to ją wymontuj (o ile już nie masz gazu w układzie) zatkaj z jednej strony napompuj powietrzem ze sprężarki (na maxa ile wlezie) i włóż do wody (zanurz całą chłodnice) jak nie ma bąbelków to jest oki.
Troche trzeba sie pomeczyc zeby ja wyciagnac :614:
Po za tym nieszczelność może być na łączeniach między chłodnicą ,a wężami tam są uszczelki mogą być stare , ja tam właśnie miałem wyciek.
Dlatego lepiej ja nabic z srodkiem i pozniej sprawdzic gdzie gaz wylata!!!

Ps:U mnie chlodnice przetarla hokejka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam wszystkim za tak liczne odpowiedzi.... :galy: nie spodziewałem sie aż takiej aktywnosci uzytkowników co bardzo miło mnie zachęca do tego samego.

 

:arrow: bebpl, w miedzy czasie cosik doczytałem coś o "kontraście" . szkoda tylko ze nikt u mnie tego nie stosuje tylko ładuje gaz "azot" i sprawdza na wode czy sie pojawią bąbelki , pacjent skroił mnie 50 zeta i powiedział że nie wie gdzie ucieka pomimo że powoli.

 

Powiedzcie mi proszę czy mogę bezpośrednio załadować powietrze ze spreżarki do tych przewodów ( jednego z dwóch ) tylko właściwie nie wiem którego i jakie ciśnienie. W obecnej chwili mam pusto.A chciałbym sprawdzić połączenia tak jak sugerujecie pianką do sprawdzania szczelności gazu , odrazu sie powinny pojawić bąble.

Tylko moje podstawowe pytanie ile mam naładować żeby czegoś nie rozsadzić i w który przewód - zaworek.

 

 

U mnie wołają za chłodnice od 600 zł wzwyż plus robocizna.PARANOJA . Na allegro widziałem za 300- 350 nówki , ale chciałbym sie upewnić przed zakupem, może to tylko oring :)

 

 

.....no właśnie , a co do demontażu chłodnicy dzisiaj zrobiłem przymiarkę i zacząłem spowrotem składać :( tam trzeba zdjąć zderzak ....chyba ? , bynajmniej chciałbym to wszystko psrawdzic nza zamontowanej instalacji tak jak jest i gdzieś ucieka.

 

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z braku czasu wymieinłem chłodnice klimy na trawniku przed blokiem :610: kupiłem na allegro te za 320 zł nową i naprawde wykonana jest profesjonalnie przez włoska firmę - nie odbiega od orginału. Najprostrzym sposobem wstępnego zlokalizowania wycieku jest - znalezienie wycieku bez żadnych kosztów i da sie to zrobić. W układzie klimatyzacji razem z czynnikiem krąży olej i to jego trzeba szukać. Ja wziołem mocną latarke i zaczołem szukaż zaciemnienia za chłodnicy, tłustych plam po oleju. Znalazłem coś takiego w rogu chłodnicy, nabiliśmy markera i nie trzeba było lampy aby znalezc wyciek. Sposub prosty i w miarę pewny ale dla ludzi cierpliwych :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Zawsze ładują azotem żeby sprawdzić większe wycieki ,bo poco nabijać czynnik ja jest duży wyciek i może on szybko uciec a tani nie jest.

U mnie tak samo zrobił i duży wyciek od razu wyszedł na chłodnicy :613:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności