Skocz do zawartości
Gość tomekgutek

Wymiana silnika AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekgutek

Witam

poszukuję silnika AWT 1,8 T do Passata z 2001 r. Od dwóch tygodni nie mogę nigdzie go zlokalizować. Mam pytanie do specjalistów jaki silnik może go zastępić (AEB, APU) aby było jak najmniej przeróbek. Prośba o wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się koledze stało, że silnik padł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekgutek

Pewnego dnia zauważyłem duży ubytek oleju. Oczywiście dolałem olej a już rano zobaczyłem plamę pod samochodem.Odrazu na lawecie odholowałem go do mechanika. Mechanik stwierdził olej w zbiorniku wyrównawczym. sprawdził chłodniczkę oleju sprężarką ok 8 atmosfer - wszystko ok, sprawdził uszczelkę pod głowicą - wszystko ok, wysłał głowicę i blok do prześwietlenia - wszystko ok (możliwe są jakieś mikropęknięcia). I stwierdził, że najlepiej wymienić silnik no i teraz szukam bezskutecznie silnika na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika. Jeżeli wszystko wytargał z auta i zrobił to co powiedział to nie ma możliwości nie znalezienia przyczyny bo to urządzenie mechaniczne a nie magiczne. Jeżeli szukasz silnika to popytaj ludzi co rozbite angliki przywożą np na allegro (niekoniecznie muszą mieć to wystawione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekgutek

Odezwałem się do wszystkich ludzi co wystawiali na Allegro + anonse Lubelskie na dzień dzisiejszy brak takiego silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odezwałem się do wszystkich ludzi co wystawiali na Allegro + anonse Lubelskie na dzień dzisiejszy brak takiego silniczka.

No to teraz uważajcie wlasciciele AWT na swoje auta ;)

 

A powaznie ... powinienes oddać auto do drugiego mechanika. Jakie mikropękniecia ? o czym on mowi ? Dlaczego cały silnik ? Coś mi tu sie wydaje niejasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal się ile Cię ta diagnoza kosztowała i ile kosztować ma wymiana silnika :mur: ...

 

generalnie przekładkę silnika możesz zrobić jeśli mechanik wie co robi. Problem będzie z jego uruchomieniem i podpięciem do nowej wiązki... ZTCW w passkach po lifcie (czyli silniki AWT i AWM) masz już inną szynę (CAN BUS), a co za tym idzie elektroniczną przepustnicę i inne sterowanie - dlatego m.in. jest też problem z przełożeniem zegarów od nowych do starszych...

 

edit: swoją drogą to samo się tak nie stało. Pochwal się co się z tym silnikiem działo dzień wcześniej, bo sam z siebie AWT jest BARDZO wytrzymałą jednostką... wiem z autopsji.

 

Mechanik znalazł w ogóle to źródło wycieku???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to był mechanik z ASO co by wymieniał a nie naprawiał. Jeżeli faktycznie poszedł olej do płynu to by wskazywało na uszczelkę ale jeżeli mechanik twierdzi że nie to naciąga Cie na koszta a może mu Twój silnik potrzebny :?: a Ty sobie kupisz drugi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak bo z tego co kolega opisał nie wynika nic.

mechanik , załatwił sprawę najlepiej , wmiana i gitara :)

poszukaj innego mechanika kolego i to szybko, albo tak jak napisał marek, opowiedz nam tu co działo się z silnikiem wcześniej(czytaj. czy jeździłeś bez oleju?)

bo nawet po tym co opisałeś wnioskuję że silnik nadal chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wywaliło przez miskę lub dziurę w bloku a i przy okazji uszczelka walnęła. Mechanik zobaczył olej w zbiorniczku i dalej nie szukał....to tylko domniemanie

Tak czy inaczej czekamy na opisanie wszystkiego przez Ciebie co się działo wcześniej i co robił mechanik jak chcesz żeby Ci pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekgutek

Teraz więcej szczegółów: Kupiłem auto ok 3 miesiące temu od znajomego który jeździł nim przez 3lata bardzo o niego dbając (regularne przeglądy + najmniejszy problem jeździł do ASO). Auto kupione w Polsce i cały czas serwisowane. Auto brało olej ale niby zgodnie z wszelkimi instrukcjami w granicach normy. Oczywiście kolega zawsze woził ze sobę butelkę litrową moblia. Przy zakupie było trochę poniżej normy więc dolałem i było chyba wszystko ok. Po zrobieniu ok 1500km. zapaliłasię kontrolka oleju (oczywiście pomarańczowa) po dolaniu oczywiście zgasła. Później nie było problemów z olejem. Ale jakiś czas później znów zapalasię kontrolka dolewam oczywiśście gaśnie a następnego dnia znów brak oleju. A rano pod Passatem plama oleju. Wówczas od razu Passata na lawetę (nie zrobiłem nawet paru metrów bez oleju) i do mechanika polecanego jako specjalistę od niemieckich aut. Mechanik zaczął od chłodniczki oleju - sprawdził ją na zimno pod ciśnieniem 8at. - twierdzi że pracuje normalni przy 2at. wg niego jest cała i sprawna. Rozebrał silnik aby sprawdzić uszczelkę, Widziałem tą uszczelkę wygląda na nie uszkodzoną. Następnie zawiózł silnik do prześwietlenia (gdzieś w Lublinie - cena 100zł) i nic nie stwierdzono. I jeszcze jedno silnik nie miał żadnych widocznych wycieków tylko olej w zbiorniku wyrównawczym. Silnik przez cała moją eksploatację ani razu ni miał podwyższonej temperaty. Tak naprawdę to mechanik nie znalazł miejsca przecieku, twierdzi, że mogą to być "mikropęknięcia" w bloku lub głowicy które dają znać o sobie jak silnik jest rozgrzany. Wg mnie wymiana całego silnika to lekka przesada, ale co naprawiać i czego szukać. Czekam na wszelkie sugestie i podpowiedzi

Edytowane przez tomekgutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A rano pod Passatem plama oleju
I jeszcze jedno silnik nie miał żadnych widocznych wycieków tylko olej w zbiorniku wyrównawczym.

 

To miał ten wyciek czy nie miał :?:

Skoro był wyciek pod samochodem a później twierdzisz że nie ma wycieków lub ich nie widać. Skoro nie widać a kapie, niech mechanik zaleje go olejem jak już poskładał i odpali i wtedy obserwuje na kanale co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mikro pekniecia-oierwszy raz slysze ze cos takiego stalo sie w aucie,moze sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekgutek

Ok macie rację. Wyciek oleju był na zewnątrz i do zbiornika wyrównawczego. Mechanik nie znalazłł dokładnie miejsca wycieku z silnika a zobaczył olej w zbiorniczku wyrównawczym i zakończył poszukiwania. W tym momęciem mam rozgrzebany silnik. Podpowiedzcie co najlepiej zrobić. Czy składać i wymienić wszelkie uszczelki a następnie zalać olejem do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marewel, mogą być mikropęknięcia w głowicy. Poczytaj choćby na google :)

 

tomekgutek, ja na Twoim miejscu zabrałbym samochód do innego mechanika i powiedział jakie były objawy. Ale miałeś też spory wyciek oleju i to nie wiadomo skąd. Mogło wywalić olej czujnikiem, uszczelką pod miską olejową lub pękniętym blokiem. Nowy mechanik musi silnik dokładnie obejrzeć i postawić diagnozę. Jak pęknięty blok to wtedy faktycznie wymiana ale musi być pewny na 100%.

Zapytasz dlaczego nowy mechanik :?: Bo stary to partacz który zignorował Twoje podpowiedzi o oleju pod silnikiem tylko jak zobaczył olej w zbiorniczku to był pewny że to jest to a mogło być kilka usterek na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Niby skąd te mikro pęknięcia miały sie wziąć?Silnik przegrzany nie był z tego co pisze właściciel.Ja bym wymienił uszczelkę ewentualnie czapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby skąd te mikro pęknięcia miały sie wziąć?(...)

 

Skaza (fabryczna), pałowanie zimnego silnika (raz, nawet nie świadome), dolanie dużej ilości oleju / płynu chłodniczego do rozgrzanego silnika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

I tak mozemy gdybac i gdybac.Jest plama pleju przez mikro pekniecia,a pekniec nie widac nawet na maszynie,czy to sie trzyma kupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak się domyślam pojechałeś do Bosh Service w Lubartowie, zgadłem? Miałem z dokładnie tymi Panami przyjemność. Nie będę opisywał na czym polegał problem, jednak zaufaj mi że o samochodach to nie maja raczej pojęcia.

 

P.S

Chcieli mnie skasować 70zł za wykasowanie z komputera błędu którego nie było. Zdałem proste pytanie - po co kasować błąd (czujnika hamulca) który na 99% się nie pojawił a zwłaszcza jeżeli nie ma to wpływu na pracę ECU silnika? - Dostałem fachowa odpowiedź - zdezorientowany wyraz twarzy i odpowiedź "nie wiem". Możesz powiedzieć że pozdrawia kolega z Krakowa, czujnik który chcieli wymienić działa do dzisiaj ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez artuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekgutek
Tomek, jak się domyślam pojechałeś do Bosh Service w Lubartowie, zgadłem?

Nie to nie oni !!!

Wracam właśnie od machanika. Chciałem aby mi zamontował z powrotem silnik i zalał olejem, ale twierdzi że tylko wpędzę się w niepotrzebne koszty.

Po dokładnych z Nim rozmowach mam teraz trochę inne informacje. (oczywiście od niego) (cholera człowiek przez wszystkich polecany i wydaje się godny zaufania) Ale do rzeczy. Po pierwsze wyciek oleju był tylko przez zboirniczek wyrównawczy - jest tam jakby zaworek bezpieczeństwa . A prześwietlana była tylko głowica, blok nie. Twierdzi że przy dokręcaniu głowicy mogą powstawać mikropęknięcia których przy prześwitleniu nie widać. Co do bloku nie wiadomo, mówi tylko że widać już ślady zużycia. Twierdzi, że taniej będzie zainwestować w zamianą silnika niż próbować go naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności