Skocz do zawartości
Gość Fuzzy

Skradziony komputer silnika-jak dopasować nowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fuzzy

Witam, pare dni temu ktoś próbował ukraść mojego passata, lecz złodziejom się nie udało i skończyło sie na skradzionym komputerze silnika (najprawdopodobniej chcieli zamontować swój i odjechać). Czy dużym problemem jest dopasowanie nowego komputera i komu najlepiej to zlecić? Jakie to mogą być koszta? Wszelkie sugestie mile widziane, pozdrawiam

 

// Poprawiłem temat - kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą w temacie "passat" jest to bez sensu bo jest to forum passata. Staraj się jak najdokładniej opisywać tematy na forum na przyszłość.

 

A teraz do rzeczy :)

Musisz poszukać komputera o takich samych numerach jak miałeś a pomogą Ci w tym koledzy, którzy znajdą numer w ETCE, ja takiej nie posiadam. Następnie kupno, podłączenie. Kupić używkę będzie Ci bardzo trudno bo masz mało spotykany silnik z ostatnich lat produkcji B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuzzy ;

 

Poniżej screen Etki z zaznaczonym sterownikiem do Twojego Passka.Na drugim rys screen z ceną.Powodzenia.;)

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

 

b5bgwsterowniksilnikasp1.th.pngb5cenasterownikabgwed5.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na allegro paska rozbitka z tym silnikiem bo cena nowego ECU jest chora.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie rynek wtórny, dużo osprzętu mają na "schrotach" w okolicach Bielska Białej. Kupowałm tam juz wiele rzeczy i to do w miarę mlodych samochodów. ECU, sensory, bagi, przepływki, pompki, liczniki, wszystko tam kupisz. Może ktoś z forumowiczów mieszka trochę bliżej i pomoże? Jak nie będziesz umiał tego namierzyć to pisz na PW, średnio raz na dwa miesiące tam jadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przejdź się na najbliższą giełdę samochodową/targ/rynek ... cokolwiek tam macie w Gdańsku - jest duża szansa, że odkupisz swój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo przejdź się na najbliższą giełdę samochodową/targ/rynek ... cokolwiek tam macie w Gdańsku - jest duża szansa, że odkupisz swój :D

noto podbudowałeś go nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
noto podbudowałeś go nieźle

 

Ale co w tym dziwnego ? Nie od dziś wiadomo, że w takich miejscach jest sporo fantów pochodzących z rozbiórki skradzionych samochodów, bądź też chamskiej kradzieży poszczególnych elementów. Niestety.

 

Po części właściciele samochodów są sobie sami winni - bo kupują takie części. Gdyby nie było na nie popytu, to i nie byłoby podaży.

 

Za ironiczny przykład może posłużyć historia z allegro ( co prawda, być może to urban legend ale zawsze ... )

 

Gość kupił na aukcji felgi aluminiowe - na pytanie kiedy zostaną wysłane, od "sprzedawcy" dostał odpowiedź, że pewnie niedługo, ale najpierw musi "namierzyć" takie felgi na mieście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remik71

Komputer nie musi być o identycznych numerach. Wystarczy kupić ECU identyczny sprzętowo. Potem uzyskać wsad (zawartość flash i eeprom) od takiego co Ci ukradli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to rzadki okaz Passata B5, nie zdziwiłbym się jak na Allegro kupisz sterownik właśnie z Twojego auta.

Dlatego też ukradli Ci go, bo to bardzo rzadki towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krissrec

Dowiem sie na szrocie w okolicy gdzie mieszkam (irlandia). Jesli bedziesz nadal zainteresowany tematem ..

pozdrawiam !

 

 

no i dowiedzialem sie .. przykro mi, ale nie bede w stanie Ci pomoc ...

Edytowane przez krissrec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM PANOWIE!!!

POTRZEBUJĘ ECR'a DO PASSATA B5 2,8V6 APR JAK BYŚCIE MOGLI SPRAWDZIĆ W ETCE NUMERY TEGO STEROWNIKA, BYŁ BYM SZCZERZE ZOBOWIĄZANY!

Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo, któryś z tych czterech :fajny

apr ecu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JaroSK

Witam, mam podobna sytuacje. Mi tez ukradli komputer. Mam Passata 1,9 tdi 130 km, 2002r. Jak teraz moge sobie dobrac z allegro czy z giełdy? jakie numery sa potrzebne i skad je wziac? dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JaroSK, podaj VIN to może coś się znajdzie, mam na myśli numer sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności