Skocz do zawartości
radas

Co zrobić aby wyłączyć samozamykanie samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyłączyć "samozamykanie" samochodu ?

 

Gdy kupowałem , to było ,że ma m.inn. autoalarm.

Nie sprawdzałem za bardzo jego działania, ale teraz zastanawiam się czy jest on wogóle , a jak tak to co to za dziadostwo.

 

Wewnątrz na słupkach mam czujniki ruchu. Ala podczas próby , gdy został ktoś w środku a samochód zamknąłem - nic nie skutkowało.

Gdy zamykam samochód pilotem 20080817103214pr3.th.jpg , zamykają sie wszystkie drzwi , oprócz klapy bagażnika (sedan). Tą zamykam i otwieram tylko kluczem.

Pod maską mam taką syrenę 20080821153538wo8.th.jpg

Przy zamknietym samochodzie , mogę go kopać (oczywiscie po oponach ;-) ) , trzepać - nic nie wyje.

Gdy zamknę pilotem , na drzwiach miga diodka.

Widziałem ,że pod kierownicą , za bezpiecznikami jest jakaś kostkia- shock sensor.

No i to co denerwuje mnie najbardziej i właściwie piszę to po to , aby pozbyć się tego :

- Gdy otworzę samochód pilotem , lub przekręcając kluczyk w tylnej klapie , czy drzwiach , to gdy nic nie zrobę dalej , tylko wejdę do wnętrza (lub nawet nie wejdę) , samochód sam po 20 sek. zamyka się i "uzbraja".

Jest to troche denerwujące , bo w tym czasie muszę wyjąć jeszcze multi-locka i nie zawsze sie wyrabiam. Muszę wówczas pilotem (będąc w srodku samochodu) jeszcze raz zamknąć i otworzyć i wsadzić klucz do stacyjki.

Gdy po otwarciu samochodu najpoierw szybko wsadzę klucz do stacyji i lekko go przekręcę (włączony zapłon bez uruchamiania silnika) to już passat się nie zamyka sam.

Czy można to samozamykanie jakoś wyłączyć , bądź ustawić na dłuzszy czas oczekiwania ?

Ogólnie to dobra funkcja , bo samochód jakby co , to sam sie zamyka , tylko ten czas na moja reakcję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samozamykanie działa tak, że jeżeli otworzysz auto i ktoś nie otworzy drzwi to się zamyka. Jest tak jak napisałeś. A więc skoro otwierasz drzwi a on dalej się sam zamyka, czyli mogę obstawiać, że masz padnięty zamek w drzwiach kierowcy. Spróbuj np. po otwarciu z pilota, otworzyć tylne drzwi. Zobacz czy auto się zamknie czy nie. Obstawiam zamek drzwi kierowcy ! I dlatego też czujki mogą nie działać, bo zamek kierowcy jest do d....

Ja mam tak samo, czujki nie działają i się sam zamyka. Trzeba brać się do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dołożony alarm, oprócz fabrycznego o którym pewnie nawet nie wiesz. Jeśli chodzi o funkcję która zamyka Ci auto to powinna ona działać w ten sposób że jeżeli rozbroisz alarm i nic nie zrobisz przez xx sekund to alarm uzbroi się ponownie. Jeżeli natomiast rozbroisz alarm i w ciągu tych xx sekund otworzysz tylko drzwi to funkca powinna się deaktywować. Prawdopodobnie ktoś się źle wpiął do drzwi lub uszkodzony jest mikrostyk przez co alarm nie odnotowuje otwarcia drzwi. Fabryczny alarm też ma taką funkcję i teraz nie wiadomo który gra Ci w h... ale podejrzewam że ten dokładany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)Trzeba brać się do roboty :)

 

Niekoniecznie - u mnie naprawiło się samo. Zamek jak nawalał, tak teraz działa bez zarzutu ;) Do reszty jeżeli kontrolka w drzwiach się mruga, to raczej wyklucza uszkodzenie czujników w zamku.

 

Niestety ciężko będzie pomóc, bo zamontowane u Ciebie rozwiązanie nie jest fabryczne. Być może urządzenie zostało nieprawidłowo zamontowane - być może dla ułatwienia montażu instalacji (z czystego lenistwa) nie poprowadzono kabli z krańcówek drzwi do centralki niefabrycznego zabezpieczania. Można sobie wyłącznie gdybać ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
być może dla ułatwienia montażu instalacji (z czystego lenistwa) nie poprowadzono kabli z krańcówek drzwi do centralki niefabrycznego zabezpieczania. Można sobie wyłącznie gdybać ...

 

Pozdrawiam

 

Sądząc po estetyce to nie robił tego fachowiec, być może napotkał trudności przy podłączeniu drzwi więc podłączył to pod stacyjkę - tak tez wynikałoby z opisu kolegi że jeżeli nie zdąży nic zrobić to się zamyka podczas gdy siedzi już w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Do reszty jeżeli kontrolka w drzwiach się mruga, to raczej wyklucza uszkodzenie czujników w zamku...

U mnie dioda w drzwiach mryga, a zamek nie działa. Otwieram kluczykiem drzwi kierowcy, są otwarte, dioda dalej miga. Takie buty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie - u mnie naprawiło się samo. Zamek jak nawalał, tak teraz działa bez zarzutu ;) Do reszty jeżeli kontrolka w drzwiach się mruga, to raczej wyklucza uszkodzenie czujników w zamku.

 

...

 

Pozdrawiam

1. Nie ma tak, że coś samo sie naprawia. 2. Elektryka passata nie sprzyja cudom :) 3. Nie ma też jednoznacznej odpowiedzi na ten problem bez zweryfikowania organoleptycznego (oczami i łapkami), 4. to jest układ wzajemnych zależności i powiązań, dla mnie ewidentnie układ nie zauważa otwarcia drzwi=5. uszkodzony zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzyja cudom, ale tylko chwilowym. Ja miałem tak, że jak słoneczko to zamek działał, jak deszcz to nie, aż w końcu po 2 miesiącach całkiem przestał działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo się naprawiło i działa (na razie). Nie wiem nad czym tutaj się zastanawiać. Zapraszam do siebie, można podyskutować z moim zamkiem i mu wytłumaczyć że nie miał prawa tak zrobić (zadziałać), nie ze mną ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artek, nie unoś się sam napisałeś "na razie", więc nie masz pewności, a ja Ci źle nie życzę, niech ten stan trwa jak najdłużej :D Jednak doświadczenie podpowiada, że trzeba to sprawdzić. Pęknięcia płytek i punktów lutowniczych są nagminne i dają podobne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radas, obstawiam opcję Zimy i Artuja - mam identycznie.

Makaj, z zamkiem mam podobnie jak chłopaki - działa jak mu się zachce. Czasem po pół roku niedziałania zaskakuje, pochodzi przez tydzień i znowu kiszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...mogę obstawiać, że masz padnięty zamek w drzwiach kierowcy...

 

padnięty? ale ja normalnie mogę otwierać i zamykać kluczem wsadzonym w ten zamek. No chyba ,że o inną usterkę chodzi.

 

Poza tym , mam uszkodzony mikrostyk właśnie w drzwiach ( nie buczy buczek przy włączonych światłach i otwartych drzwiach , nie pal sie krańcowa lampa u dołu tych drzwi)

Czy to może mieć związek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mąciwoda

Poza tym , mam uszkodzony mikrostyk właśnie w drzwiach ( nie buczy buczek przy włączonych światłach i otwartych drzwiach , nie pal sie krańcowa lampa u dołu tych drzwi)

Czy to może mieć związek ?

 

oczywiście, twój pasio nie wie że otworzyłeś drzwi więc sie zamyka,

wyjdź przed dom i zrób test z otwarciem innych drzwi, o którym pisał zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) zrób test z otwarciem innych drzwi, o którym pisał zima18

 

Otóż to. Kiedy jeszcze nie działał mi zamek kierowcy (zgadzam się zdecydowanie z kolegami że stanie się tak znowu :D), po otwarciu z pilota otwierałem i zamykałem tylne drzwi pasażera co do których miałem pewność że działają a następnie wsiadałem, na spokojnie zdejmowałem cała masę blokad mechaniczno - elektronicznych i dopiero wkładałem kluczyk do stacyjki.

 

Zrób też inny test. Zamknij samochód, poczekaj tak ze 2 minuty aby mieć pewność że dołożony nie fabryczny wynalazek u Ciebie w samochodzie się "uzbroi" i otwórz delikatnie drzwi kluczykiem (pilota nie dotykaj). Jeżeli nie będzie wył, to centralka tego ustrojstwa nie dostaje zwyczajnie sygnału otwarcia drzwi. Chyba że załapie ten fakt czujnik ruchu, jeżeli takowe ktoś też dołożył. Jeżeli pod drzwiami będzie paliła się lampka to zwalił monter, jeżeli nie - to masz do czynienia z usterka zamka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrostyków w zamku jest kilka (4-5?). Dlatego w zalezności od tego który z nich niedomaga, objawy mogą się różnić. A gdy wariują np. 2 jednocześnie ? Kogel-mogel :-)

 

No i oczywiście jeszcze stany nieustalone: raz dziala, raz nie !

 

Myślę, że więcej przez internet nie da się naprawić, radas, wiesz gdzie szukać, to do roboty :-)

 

Napisz co to było jak już znajdziesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrobiłem ten test z otwarciem tylnych drzwi...

...no i , jak je otworzę , to i tak po 20 sek. samochód się zamyka :confused:

czyli : z zamkiem jest chyba wszystko OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie drzwi tak sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wszystkie drzwi tak sprawdziłeś?

tak , wszystkie dwa

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak , wszystkie dwa

to Ty chyba masz Passata 3d albo coupe, skoro piszesz wszystkie dwa. Moim zdaniem powinieneś mieć 4 i te wszystkie 4 (!!) drzwi sprawdzić. Możesz także klapę bagażnika otworzyć, do niej też powinna być podłączona centralka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazbrajanie może się wyłączać po otwarciu drzwi tylko kierowcy - miałem tak w golfie, był padnięty mikrostyk zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności