Skocz do zawartości
Krynio

przekłamujący licznik

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chciałem sie zapytac czy jest to mozliwe albo co moze byc za to odpowiedzialne jezeli jest mozliwe cos takiego, a mianowiscie jadac w tym tygodniu do krakowa zauwazyłem ze chyba mi licznik zle wskazuje poniewaz jezdzac innym autem zawsze wychodziło mi oko 20-30km wiecej, czy jest to mozliwe i co moze byc za to odpowiedzialne?? ze mi przekłumauje?? i jak to dokładnie sprawdzic czy kłamie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dd0_0bb Na początek sprawdź, czy koła mają odpowiednio dobrane opony do Twojego Passata - inny obwód koła niż w standardzie i już będą przekłamania przejechanych kilometrów.Ponadto licznik musi być dopasowany do czujki przy skrzyni - może któryś z tych elementów był wymieniany i założono inny niż należy. Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koła sa wporzadku R15 195/65 ale wiem ze licznik był wymieniany bo sie zapsuł to mi mowił sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wystarczy prawidłowo osadzić wskazówkę, oto podpowiedź:

 

http://www.vwgolf.pl/?page_id=199

A co ma wskazówka prędkościomierza do licznika kilometrów?NIC.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koła sa wporzadku R15 195/65 ale wiem ze licznik był wymieniany bo sie zapsuł to mi mowił sprzedawca.
Ano właśnie i to może być rozwiązanie problemu.Sprawdź w swoim Passku jakie masz nr na obudowie.Wykaz poniżej.Powodzenia.

 

EDIT

Zestaw wskaźników z obrotomierzem

3A0 919 860 MX -zakres prędkości 220Km/h

3A0 919 861 FX - zakres prędkości 220Km/h , kolor tarcz wskaźników srebrny.

 

Zestaw wskaźników dla pojazdów z wyświetlaczem wielofunkcyjnym

3A0 919 881 X zakres prędkości 220Km/h

3A0 919 881 NX zakres prędk. 220Km/h , kolor tarcz wskaźników srebrny.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koła sa wporzadku R15 195/65 ale wiem ze licznik był wymieniany bo sie zapsuł to mi mowił sprzedawca.

a nie powinno byc przypadkiem r15 195/55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koła sa wporzadku R15 195/65

 

I tu masz przyczynę przekłamywania licznika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie przeczytałem dokładnie, myślałem, że chodzi o prędkościomierz. Możliwe jest że wyrobiła się któraś plastikowa zębatka w układzie licznika przebiegu. Miałem taką przypadłość w golfie. Jak tylko wnętrze auta nagrzało się do wysokiej temperatury to licznik przebiegu miewał chwilowe zastoje. Plastikowe zębatki osadzone są na metalowych ośkach i tam się ślizgało. Musiałem to poprawić klejem kropelka i wtedy zaczęło działać OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, nie przeczytałem dokładnie, myślałem, że chodzi o prędkościomierz. Możliwe jest że wyrobiła się któraś plastikowa zębatka w układzie licznika przebiegu. Miałem taką przypadłość w golfie. Jak tylko wnętrze auta nagrzało się do wysokiej temperatury to licznik przebiegu miewał chwilowe zastoje. Plastikowe zębatki osadzone są na metalowych ośkach i tam się ślizgało. Musiałem to poprawić klejem kropelka i wtedy zaczęło działać OK.

 

taa, tyle że licznik jest elektroniczny i nie ma linki ani zębatek...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koła sa wporzadku R15 195/65 ale wiem ze licznik był wymieniany bo sie zapsuł to mi mowił sprzedawca.

 

Witaj

 

Koła nie są w porządku bo to jest rozmiar standardowy z Audi B-4.

W pasku jest 186\65 R14 zamienik to 195/55 R 15, więc masz sporo większe i obwód koła jest inny niż przewidziany do Twojego licznika, ja osobiście latam na rozmiarze 195/60 R 15 i wg mnie jest to optymalny kapeć do paska B-4.

A co do licznika to piszesz że poprzedni właściciel coś wymieniał...

Musisz sprawdzić czy został założony odpowiedni modeli licznika, chodzi tu o przełożenie.

U mnie w B-4 1.8i przełożenie licznika jest 920 i takie też założyłem mimo że mam licznik wyskalowany do 220

a poprzdni był do 200 to licznik nie przekłamuje.

Poszukaj na forum, sporo było pisane o licznikach do pasków ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją droga skorotemat się rozkreca ;) :

mam przepisowe opony 195/60R14 lub 185/65R14, cały sprzęt fabryka, nic nie zmieniane i nie kombinowana, sądzłem ze mam prędkościomierz idealny ale... ostatnio trochę pojeździłem z GPS tomtoma i on podaje mi nieco inną (większą) prędkość niż predkościomierz w aucie, różnica tak 5-10km/h, i ta różnica jest w miarę stała tzn. nie wzrasta wraz ze wzrostem predkości, w sumie mi toni przeszkadza :) ale ciekaw jestem z czego to może wynikać, macie jakąś teorię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koła sa wporzadku R15 195/65...

 

Rachunek jest prosty. W moim Passku GT oryginalny rozmiar to 205/50/15 (wziąłem go jako wzór). Na twoich oponkach przekłamanie licznika wychodzi tak: przy licznikowych 100km/h tak faktycznie jedziesz 107,64km/h czyli na każdych licznikowych przejechanych 100km faktycznie robisz o 7,64km więcej. Do Krakowa masz ok. 260km czyli wychodzi różnica 19,864km, na chłopski rozum: na liczniku masz nakręcone 240km a faktycznie przejechałeś 260km. Prosta kalkulacja i można licznik wykluczyć, wymienisz oponki i problem zniknie

 

ps. przy tego typu oponach (o większej średnicy całego koła niż fabryczne) licznik zaniża wskazanie co może narazić cię na dodatkowe koszta: jedziesz 50km/h wg licznika w zabudowanym, suszareczka i co? pokazuje prawie 4km/h więcej i?... mandacik 50-100zł (oczywiście jak trafisz na oszołoma co woli zastawić gościa co ledwo co przekroczył niż innego co pojedzie 90)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak swoją droga skorotemat się rozkreca ;) :

mam przepisowe opony 195/60R14 lub 185/65R14, cały sprzęt fabryka, nic nie zmieniane i nie kombinowana, sądzłem ze mam prędkościomierz idealny ale... ostatnio trochę pojeździłem z GPS tomtoma i on podaje mi nieco inną (większą) prędkość niż predkościomierz w aucie, różnica tak 5-10km/h, i ta różnica jest w miarę stała tzn. nie wzrasta wraz ze wzrostem predkości, w sumie mi toni przeszkadza :) ale ciekaw jestem z czego to może wynikać, macie jakąś teorię?

 

U mnie z kolej GPS pokazuje niższą prędkość. Opony 185/65 R14. Przy 60 pokazuje jakies 50-55km nie pamiętam w każdym razie GPS mówi ze jadę wolniej niż wskazuje prędkościomierz.

Pozdrwiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane z GPS są bardziej prawdopodobne niż z licznika :) U mnie na 215/40/17 licznik zaniżał o 6 km/h. Wiem że był już podobny temat ale nie mogę go teraz znaleźć, ale z tego co pamiętam to producenci zawyżają prędkość i każdy licznik ma jakąś tam tolerancję +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie z kolej GPS pokazuje niższą prędkość. Opony 185/65 R14. Przy 60 pokazuje jakies 50-55km nie pamiętam w każdym razie GPS mówi ze jadę wolniej niż wskazuje prędkościomierz.

Pozdrwiam!

 

GPS pokazuje faktyczną prędkość pojazdu ,u mnie licznik również zawyża o 5-6 Km/h; opony 195/65R15.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika ze mam złe opony i przez to licznik mi zle wskazuje kilometry?? a co do predkości to tez bedzie zła?? a niech ktos mi powie kto ma dobre opony i felgi w pasku 1Z przy jakiech obrotach na 3 biegu ma 50km/h?? i przy jakich obrotach optymalnie powinno się jezdzić?? co do licznika to własciciel powiedział ze był wymieniony ponieważ sie zepsuł a licznik mam z białymi zegarami i mocno pomarańczowymi wskazówkami. dodam iż passat jest w wersji classic line.;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli wynika ze mam złe opony i przez to licznik mi zle wskazuje kilometry?? a co do predkości to tez bedzie zła?? a niech ktos mi powie kto ma dobre opony i felgi w pasku 1Z przy jakiech obrotach na 3 biegu ma 50km/h?? i przy jakich obrotach optymalnie powinno się jezdzić?? co do licznika to własciciel powiedział ze był wymieniony ponieważ sie zepsuł a licznik mam z białymi zegarami i mocno pomarańczowymi wskazówkami. dodam iż passat jest w wersji classic line.;p
Tak, będą wtedy złe wskazania prędkościomierza i licznika Km.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka z mojej strony opony mam R15 195/60 nie na 65;p duża różnica w prędkości bedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie z kolej GPS pokazuje niższą prędkość. Opony 185/65 R14. Przy 60 pokazuje jakies 50-55km nie pamiętam w każdym razie GPS mówi ze jadę wolniej niż wskazuje prędkościomierz.

Pozdrwiam!

 

sorry, pomyłka, oczywiście predkościomierz w aucie podaje mi wyższą wartość niż GPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności