Skocz do zawartości
sznikers23

Gumowy stuk z zawieszenia przy wyjściu z zakrętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zauważyłem w swoim pasku, że przy wyjściu z zakrętu prawego (podczas wyprostowywania już kierownicy) występuje 1 stuk z zawieszenia.

Dodam, że akurat się tak składa, że w ubiegłym tygodniu samochód był na ścieżce testowany pod każdym względem i facet nic nie zauważył (pod kątem zawieszenia).

Osłony gumowe na przegubach były wymieniane w ubr. Stuk ten nie jest słyszalny, tylko odczuwalny na kierownicy.

Co mogłoby być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz lekki luz.Podnieś samochód i szarpnij kołem,będziesz wiedział na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Zauważyłem w swoim pasku, że przy wyjściu z zakrętu prawego (podczas wyprostowywania już kierownicy) występuje 1 stuk z zawieszenia.

Dodam, że akurat się tak składa, że w ubiegłym tygodniu samochód był na ścieżce testowany pod każdym względem i facet nic nie zauważył (pod kątem zawieszenia).

Osłony gumowe na przegubach były wymieniane w ubr. Stuk ten nie jest słyszalny, tylko odczuwalny na kierownicy.

Co mogłoby być tego przyczyną?

Poza zawieszeniem i końcówkami drążka kierownicy możliwy byłby również luz na maglownicy, przegubach krzyżakowych w kolumnie kierownicy ( szt 2 - jeden od strony przekładni -pod osłoną gumową , drugi wewnątrz kabiny od strony kierownicy).;)

 

EDIT

Sprawdź również łożysko amortyzatora oraz tuleje drążka stabilizatora.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW podał prawie wszystkie możliwości, potrzebowałbym bardziej precyzyjnej odpowiedzi, może ktoś się z tym samym problemem spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko amortyzatora na 90% :-)

Odpal samochód, skręć max w prawo kierownicą i szybko odkręcaj w lewo, potem to samo w drugą stronę. Jak stuk występuje to łożysko amorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Tom69 coby napewno łożyska amortyzatora??? One przecież chodzą góra dół na boki tam dużego luzu być nie może...

 

Je predzej odczujesz jak na dziurach bedzie ci napie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom69 coby napewno łożyska amortyzatora??? One przecież chodzą góra dół na boki tam dużego luzu być nie może...

 

Je predzej odczujesz jak na dziurach bedzie ci napie...

 

Jak łożysko jest zatarte to nie chodzi płynnie tylko skokowo, skręcasz kierownicą guma w której siedzi to łożysko napręża się i puszcza po jakimś czasie, wtedy słychać takie głuche stuknięcie.

Ale naturalnie to może być co innego:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na magiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo z powodu zainteresowania moim wątkiem. Łożysko amortyzatora wymieniałem na wiosnę br., więc ono raczej z urzędu wykluczam.

Jeżeli stuk dotyczy tylko i wyłącznie skrętu w prawo to mniemam, że winy należy upatrywać w prawej stronie zawieszenia?

No i co to jest magiel, jak pisze matys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się bardzo z powodu zainteresowania moim wątkiem. Łożysko amortyzatora wymieniałem na wiosnę br., więc ono raczej z urzędu wykluczam.

Jeżeli stuk dotyczy tylko i wyłącznie skrętu w prawo to mniemam, że winy należy upatrywać w prawej stronie zawieszenia?

No i co to jest magiel, jak pisze matys?

 

Magiel - inaczej maglownica ; poprawnie- listwa zębata przekładni kierowniczej.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim za posty. Punkty "pomógł" przyznam jak będę wiedział co dokładnie było przyczyną awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności