Skocz do zawartości
paput

Rozmowy na każdy temat, bez pytan technicznych!!! Istnieje opcja "SZUKAJ"

Rekomendowane odpowiedzi

dobra sprawe mam...siostra miala wczoraj wypadek lezy w szpitalu ale nie o tym tylko o tym kto ma racje..

jedzie w grupie pojazdow jest trzecie od tylu ktos zaczal wyprzedzac grupe ona skrecila na parking w lewo i dostala strzala bez drogi hamowania w zabudowanym ....jej wina??

jak bylo mozna skrecać w lewo to pewnie podwójna była wiec nie ma prawa wyprzedzać a druga sprawa jezeli był kierunek w lewo to wszystko git nie jej wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga zielone B5 przyciemnione szyby rejestracje DL z 2 i 5 w rejestacji???stoi u mnie pod domem wlasnie:)

 

---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 12:00 ----------

 

wlasnie policja uznala ze jej bo to nie skrzyzowanie i on juz byl na tamtym pasie wiec ona nie moze skrecic...to parking taki polny na przeciwko stacji benzynowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art. 24.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

 

  1. ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
  2. kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
  3. kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.

3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5 i 10.

4. Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony, chyba że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej.

5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki..pojade zobaczyc na miejsce wypadku jakie byly znaki...sprawa wyglada tylko o tyle zle ze gosc byl podobno prawie na jej wysokosci kiedy ona skrecila w lewo...ehhh pojade jeszcze do drogowki i potem prawnik ewentualnie

 

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 12:23 ----------

 

bylem dzisiaj zobaczyc. nie ma zadnego pasa namalowanego jest ograniczenie do 40 w calej wiosce wiec jakby tyle jechal i wyprzedzal to by wyhamowal na bank bo ona byla drugim wyprzedzanym naraz autem a przed nia autobus zatrzymywal sie na przystanku...w poniedzialek pojde do drogowki sie dopytac i do bieglego.

psy ktore przyjechaly na miejsce nie mialy nic z drogowka wspolnego bo to byla prewencjza i nic nie sprawdzili nawet nie wiedzieli ze trzeba zabrac dowod...a to jest duzy minus dla mojej siostry bo nikt nic nie sprawdzal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indi to barany jakies a nie policja mysla ze mundur maja to sa pany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indi wyrazy wspolczucia dla siosstry, mam nadzieje ze nic powaznego sie jej nie stalo, ciekawe jak sie zakonczy sprawa bo ostatnio mialem podobny przypadek tylko idiote zauwazylem w lusterku a lecial ponad 100 i dobrze widzial ze chce skrecic :/

 

Z podobnej beczki, az zenujace, kuzyn jechal dwa tygodnie temu przez jakas wies, w nocy, pada deszcz, wyjezdza w podporzadkowanej, patrzy w lewo pozniej w prawo nic nie jedzie, wyjezdza a tu nagle jebud,wychodzi a tam mu motocyklista bez wlaczonych swiatel w blotnik sie wbil. Z kolesiem sie dogadal ze mu naprawi samochod itd,policji nie wzywali,pare dni pozniej pojechal do znajomego policjanta i mu opowiada sytauacje, okazalo sie ze gdyby wezwal policje to koles z motoru by dostal mandat przyczynowy za "niemanie swiatel" a kuzyn by dostal mandat skutkowy za wymuszenie pierwszenstwa. :eek: i naprawy szly by z OC kuzyna, no masakra az sie wierzyc nie chce. chcesz samochodz naprawic , wylacz swiatla i w miasto :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Prawo w tym kraju to wielka niewiadoma moim zdaniem to powinna być wina tego gościa co wjechał w auto twojej siostry jeżeli nie było zakazu skrętu bo reasumując przy skręcie w lewo mam przepuszczać wyprzedzających-to jakaś popierdułka jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indi defakto to raczej gość co w nią walnął ma przes.... i tyle :D (nie zachował ostrożności i j/w według przepisów dał ciała! Weź się za jego du.. i mu ją skop i to porządnie :D, dziś widziałem czubka w BMW zero totalne zero i tyle totalny wariat - jak była prosta to szykał czegoś jak by mu spadło w nogi pasażera a jak był zakręt (i to mało widoczny) wyprzedzał - normalnie miałem ochotę go dogonić, zajechać drogę i nakopać do du.. skur...... tak mnie wqrwił - no ale na 2.5 pompowtryskach ciężko się jedzie :(

 

mam nowe i komplecik 1000 złociszy mnie to kosztowało + filtr paliwa (to był szok jak ropkę z niego wylewałem smoła z paprochami) - nic dziwnego, że pompowtrysk siadł :D 3ci ;) a 4ty no jemu już dużo nie brakowało :D

 

Ja demontowałem a qmpel zamontował bo na imprezce byłem ;) i mam faze ;) jeszcze hihi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi no troszkę się mu umorusał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano auto moje :D

Jak w niedziele to tylko moze byc Cytrynka

ja w tym czasie zakładałem zimówki do B2 i leczyłem kacora giganta;)

 

p.s.

a upierdzielony to tak często jest teraz ponieważ jedździ po drodze po której wywrotki wożą piach z piaskowni na wrocław, wystarzczy że lekko popada deszcz lub lekka mżawka i na drodze robi się błoto jak cholera i do kątów i spowrotem i sladu nie ma że auto myte było...

Edytowane przez 90PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak jak ty w drodze na oborniki...tylko przecieram swiatla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie ! pogoda dopisała i zrobiłem odkurzanie auta . przy okazji wyłonił siezapomniany przezemnie temat: co to za kabelki elektryczne podpiete w jakies kostki pod fotalami z przodu ???? ogrzewanie raczej nie bo nie mam włącznika a kabelki sa podpiete nie że luzno wiszą .. fotele raczej są od tego auta. co wy na to powiecie ? a lusterka zew. też są dziwne bo ogrzewanie w nich działa a składanie elektrycznie nie .

no i z tą warszawą 3 godz. do jakaś bzdura koleś mi mówił jedzie sie około 5 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki to od poduszek...

kolego ile ty masz ten samochod??bo z pierwszych postow wynikalo ze juz troche bo narzekasz ze trzeba po ilus tam km znowu robic zawieche a tu sie orientujesz ze ci sie nei skladaja lusterka ...ehh

nie skladaja sie i tyle...ciesz sie ze sie podgrzewaja bo u mnie np tego mi brakuje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zona jezdzi tym autem ja sporadycznie ! auto mamy 3 rok. a gdzie te poduszki ??? chyba nie w fotelach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i z tą warszawą 3 godz. do jakaś bzdura koleś mi mówił jedzie sie około 5 !!!

To jak koles jechal 5 to jechal 5.

Ja ostatnio jechalem 3 no i tyle, nie rozumiem skad twoje oburzenie.

Jak sie jezdzi jak ciota to i w 10 nie dojedziesz:)

 

Moze posluchaj kolegi i juz wyjedz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i z tą warszawą 3 godz. do jakaś bzdura koleś mi mówił jedzie sie około 5 !!!

 

Standard to 4,5h do Warszawy z Wrocka. Mowie o normalnej jezdzie ale bez zamulania... Duzo fotoradarow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s.

Cala podroz ze swidnicy do bialegostoku trwala 7 godzin z minutami.

Wyjazd o 10 rano, przyjechalem przed 18, z tym ze 2 postoje po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pojade pociagiem intercity jedyne 114 pln ! w jedną !!! a leci 5.20 godz. to skandal a autem koleś mowił ze za nic by nie pojechał bo to przerabana trasa !! bo czesto jezdzi i może sie zdarzyc ze i 6 godz. to mało ... tak wiec nie obruszaj sie Kresku jezeli udało ci sie prejechać raz w tak dobrym czasie .a kiedy to było ??? może jeszcze fotki do albumu dotra spokojnie . co tam z moim autem dalej co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności