Skocz do zawartości
.:Wilas:.

Podłączenie wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Montowałem wczoraj wzmacniacz.Plus od akumulatora,masa z budy i biore sie za podłączenie pod radio a tu moje zdziwienie bo nie mam przewodu w kostce od sterowania antena i wbudzanie radia wziąłem z kostki gdzie jest podłączona zmieniarka a konkretnie podpiąłem się pod czerwony przewód (chyba ma opis CD +12V). I takie moje pytanie czy tak może zostać,czy to w niczym nie przeszkadza,nie zaszkodzi zmieniarce? Radio mam fabryczne gamma IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ma opis CD +12V). I takie moje pytanie czy tak może zostać,czy to w niczym nie przeszkadza,nie zaszkodzi zmieniarce? Radio mam fabryczne gamma IV

Nie zaszkodzi. Remote bierze malutkie, niezauważalne nateżenie.

Spradź tylko czy oby na pewno znika napięcie w tym miejscu po wyłączeniu radia. Powinno, ale sprawdź żebyś rano nie ładował akumulatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie jade, słucham głośno muzyki i nagle zaczął w głośnikach przerywać mi dźwięk i szeleścić, jak ściszyłem ustalo:(Co może być przyczyną?Skrzynie mam BLAUPUNKT GTB 1200 750W a zasila ją wzmacniacz SOLING. Wzmacniacz podłączony pod high input, wzbudzanie z 12V CD bo nie mam w kostce wyjścia sterowanie anteną. Zasilanie wzmacniacza 10mm2 przewodem. Radio Gamma IV

 

Nie chce poprostu :533:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zaczęło szeleścić? Skrzynia czy głośniki podłączone bezpośrednio do radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno głośniki w drzwiach jak i skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli teraz wszystko OK to pewnie za duzo zasilanie przygasalo i procesor w radiu znieksztalcal lub poprostu przesterowales koncowki w radiu. A ze masz podpiete pod high-input to znieksztalcenia te przeszly rowniez na suba. Sprawdz jeszcze mase wzmacniacza suba. Jesli znow Ci sie tak bedzie dzialo trzeba by przemierzyc napiecia na radiu i wzmacniaczu, ewentualnie strate masy miedzy aku a buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat , czy da radę dołożyć do fabrycznego radia gamma V ze zmieniarką / odtwarzaczem CD wzmacniacz ? ewentualnie jakiej kostki muszę szukać , najlepiej prosiłbym link albo fotkę z kabelkiem pod warunkiem że da radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tematów o dsp passat b5, fabryczny wzmacniacz

druga opcja to wypuszczenie rca z fabrycznego radia to taki najprostszy sposoby

 

aha żadnej gotowej instalacji nie znajdziesz, wiec nie licz na to, że hop siup i gotowe wszystko samo się zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szeleszczenie i przerywanie to najczęściej objaw kiepskiej masy, trzeba sprawdzić czy dobrze dokręcona czy prawidłowo zwiera do masy auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś sobie jade, słucham głośno muzyki i nagle zaczął w głośnikach przerywać mi dźwięk i szeleścić, jak ściszyłem ustalo

 

odepnij tego Pitonga czy jak mu tam (wzmacniacz) od przewodów HI z kostki radia i sprawdź czy się powtórzy na samych głośnikach w drzwiach. Obstawiam tego dziada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie tez chcialem podlaczyc suba ale problem tkwi rowniez w braku kabla w kostce ISO od sterowania anteny. chcialem podlaczyc tez separator antenowy i pytanie moje czy jak wepne sie ta koncowka od separatora w kostke w miejsce gdzie powinien byc kabel od anteny to bedzie tam napiecie zeby dzialal separator i jednoczesnie podlaczyc tam remote od suba zeby wlaczal sie wylaczal tak jak radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISO jest takie 16994d1297011095-156_kiesze_na_radio_alfunia-1134910919_kostka_iso.jpg

Jakie radyjko masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam, mam u siebie separator antenowy i podłączyłem pod kabel sterujący anteną w kostce separator razem z Remote od wzmacniacza. Jakość separatorów na naszym rynku zostawia wiele do życzenia, jak wzmacniacz działał to były problemy z odbiorem stacji - niby na wejściu Remote niewiele pobiera wzmacniacz, ale jednak...strata miliamperów źle wpływa na działanie separatora. Spróbuj raczej znaleźć inne rozwiązanie - np. separator podłącz pod + po stacyjce a wzmak pod ten kabel w kostce, od anteny. Separatora nie będziesz demontował a wzmacniacz zawsze możesz zmienić, nie będzie potrzeby grzebania przy plusie wraz z odpinaniem wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taka kostke a radyjko jakies zwykle canva sie nazywa:P i wlasnie nie mam zadnego kabelka w pinie nr 5 w kostce zasilajacej i chcialem wlozyc tam ten kabelek od separatora i przy okazji podlaczyc do tego wzmacniacz. tylko czy to bedzie dzialac? na jakosci separatora srednio mi zalezy bo radia slucham rzadko no ale zawsze lepiej jak bedzie. i jeszcze pytanie odnosnie pinu nr 6 czyli podswietlenia, bo odcialem ten kabel z mysla ze moze uda sie zrobic cos inaczej ale nic sie nie stalo. radio swieci i wszystko gra tylko jak przez przypadek zrobilem zwarcie to zapalily sie wszystkie lampki na kokpicie i liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wepnij kabel, podłącz wzmacniacz i zobaczysz czy będziesz zadowolony czy nie

co do przecięcia kabla podświetlenia - nie masz opcji natężenia oświetlenia radia i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy w pinie 5 prad podaje radio czy instalacja auta bo sa rozne sugestie na ten temat. bo jak auto to co mi da ze ja sobie kabel tam wloze w kostke. nie jestem elektrykiem i nie znam sie na tym tak dobrze jak inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin 5 to plus po włączeniu radyjka-jest na jego wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pin 5 to plus po włączeniu radyjka-jest na jego wyjściu.

 

dokładnie, to radio podaje napięcie na ten PIN a nie auto, czyli kabel wychodzi z radia. U siebie masz w radiu pin 5 ale do niego nie dochodzi kabel, wepnij i na wyjściu pojawi się 12V po włączeniu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie. tak zrobiłem i rzeczywiscie jest tam napiecie. tuba dziala bez problemu , gorzej tylko z separtorem bo nic nie dal a caly przewod antenowy wymienilem no ale to nie ten dzial do pisania o tym. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw się, jak kupiłeś ten najtańszy separator to pewnie jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności