Skocz do zawartości
passat2.8v6

passat 2.7 biturbo!!

Rekomendowane odpowiedzi

jak jak przekupa na targu? Napisałem przecież, że skoro motorownia 2.7 waży 200 kg, to dodałem do masy passka 100 kg (1.8 waży niecałą "stówę" -już nie będzie na Twoje...). Nie zapominaj też, że paski po lifcie są około 180-200kg cięższe bez wyraźnego powodu (tzn. mają wzmocnioną budę i doszła im jedna gwiazdka w testach zderzeniowych, ale konstruktorzy poszli na łatwiznę), więc może porównujemy nie te "budy" co trzeba? ;) Ponadto kolega 4MOTION nie powiedział czy chodzi o paska kombi czy w sedanie, bo to kolejne 50kg różnicy...

 

...liczę na to, że jak już zrobisz to, o czym marzysz, to podzielisz się dalszymi informacjami co i jak!

 

I koniecznie masą :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doszła im jedna gwiazdka w testach zderzeniowych

 

ta gwiazdka doszła za info o nie zapiętych pasach bezpieczeństwa, w 3B tego nie było!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, cicho tam. W większości europejskich wersji ta kontrolka jest nieaktywna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam budę z przed liftu w sedanie, co do kolegi 4motion to on ma jeszcze skrzynkę tiptronik a jak wiadomo ona też swoje waży. Na pewno będę was informował o jakiś postępach.

Teraz mam pytanko czy podwozie w 4motion a w ośce jest różne?? Chodzi mi dokładnie o tylne zawiecho bo jak wiadomo w 4X4 jest ono rozbudowane i czy w mojej budzie są fabrycznie wykonane otwory aby je zamontować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć, że od końca przednich drzwi do samego końca jest inna płyta podłogowa... otwory mocujące tylny most to jedno, a zmieniony kształt umożliwiający umieszczenie kompletnie innego baku (plus zupełnie inny bak) i wciśnięcie tam jeszcze dwururowego wydechu - to kolejna sprawa...

 

---------- Post added at 08:26 ---------- Previous post was at 08:25 ----------

 

jeśli masz ośkę i chcesz to przerzeźbić na 4x4, to (chyba) niestety właśnie zakończyliśmy ten temat... :( szybciej, prościej i taniej będzie kupić jakiegoś przedliftowego TDI w 4x4 (ewentualnie 1.8 20V 4x4 bo i takie rodzynki się zdarzały przed liften) i wykorzystać go jako bazę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum golfa oglądałem dwa projekty w których z ośki zrobili 4x4 :) więc dla chcącego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na forum golfa oglądałem dwa projekty w których z ośki zrobili 4x4 więc dla chcącego...

adams, haldexa czy torsena? bo w zależności od rocznika, haldex może być mechanizmem plug and play, choć nawet i w takim przypadku bardziej jest to sztuka dla sztuki - czasem po prostu egzemplarz jest tak zadbany lub właściciel jest do niego tak przyzwyczajony, że przestaje się liczyć koszta i robi takie rzeczy... ale jak już emocje nie grają roli, to zawsze jest to gra niewarta świeczki (chyba że egzemplarz wyjściowy był prezentem urodzinowym, to rozumiem :lol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na tego. Od jakiegoś czasu ogladam ten filmik i nie moge sie nadziwić dźwiękiem. Napisali, że AWD pochodzi od audi S4 a silnik VR6 + turbo wzdłużny od passata B3. Wydaje się jak idealne rozwiązanie. Napisali, że VR6 zniesie więcej niż V6 przy czym zajmuje o wiele mniej miejsca i jest duzo lżejszy. Co o tym myślicie?

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się Tobie nie dziwie, że nie możesz na dziwić się tym dźwiękiem!!! Ja też w swoich założeniach do projektu przewiduje tylny napęd (most i dyfer) od s4. A co tego napędu z ośki 4x4 to mam nadzieję, że będzie łatwiej w realu niż tutaj piszemy!! Wymian baku nie stanowi problemu ale martwi mnie to ukształtowanie płyty podłogowej. Czekam na dalszą pomoc i ewentualnie fotki podwozi Passata B5 ośka i 4x4 tak dla porównania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW nie taniej i lepiej kupic tego B5 ktorego podlinkowal Artur? Przekladka tania, a wiekszosc pracy zrobiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taniej to ja nie wiem bo kosztuje on prawie 7 tyś funtów no i to razy kurs funta to wychodzi ponad 35 tyś zł no plus przekładka!! A zresztą mój pasacik oprócz silnika (już 2 od pół roku w pierwszym tłok się urwał ;) ) jest idealny kupiłem go od 1 właściciela zniemiec i był serwisowany do końca!! Nie chcę się z nim rozstawać bo tak jak napisałem wyżej jest zadbany!! Chce zbudować na jego bazie wyjątkowe autko które bedzie dawać dużą frajdę z jazdy!! Na tym etapie ważne jest dla mnie jak wyglądają podwozia w $ motion a w ośce, że by je porównać bo jak pisałem wcześniej chce mieć 4x4. Prosze o jakieś zdjecia poglądowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż: [ame]

[/ame] im się ponoć - ten VRT to ponoć przerobiony 1.8T FWD. Czyli nie ma rzeczy niemożliwych :ok trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik wymiata jak i ten passat!! Dzięki za słowa wsparcia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=238956

zobacz ten temat... facet chce zrobić podobną rzecz co Ty, tylko z 1.8T FWD przesiąść się na 1.9TDI AWD.

 

Starting with a non-4 motion is a considerable effort, requiring a frame jig, replacement of floor pans, alignment, welding and rustproofing. Starting with a non-4wheel drive is not a bolt on affair, but rather a weld on affair. If you have an existing 4 motion car, all you need to do is find the appropriate bolt on parts.

 

I trudno mu tu nie przyznać racji...

 

tutaj ktoś w Audi próbuje zrobić konwersję (btw. - nie wiedziałem, że w 4x4 audiolach bak jest złożony z dwóch elementów - i posiada dwie pompy!)

http://audizine.com/forum/showthread.php?259582-AWD-Swap-almost-DONE

 

I w przypadku Audi A4 B7 - podobnie jak A3 B7, przekładka jest typu plug-and-play. Widać inżynierom audi wyszło taniej zaprojektować płytę podłogową pod 4x4 niż w przypadku passata, który w 99% szedł z napędem na jedną oś...

 

Ten gościu też rzeźbi B7mkę... warto poczytać ile problem jest w przypadku takich setupów, w których wszystko "pasuje" jak z fabryki!!!

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?285958-It-finally-has-begun-FWD-to-AWD/page3

 

Tutaj (buda B5 - czyli to samo co passat b5) zgasili gościa jednym zdaniem:

http://www.audi-forums.com/b5-forum/46251-a4-1-8t-quattro-conversion.html

 

Kurde, nie chcę Ci mówić, że się nie da bo to tylko zabrzmi jakbym się "mądrzył", ale przemyśl to... każda modyfikacja sprawia frajdę, ale jak ma się później okazać, że po złożeniu tego wszystkiego do kupy auto nie chce prosto jechać, bo ktoś się przy spawaniu poślizgnął o pół milimetra, to ja dziękuję za takie marzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wszystkie linki i informacje!! Na początku myślałem, że podwozie w ośce i 4Motion jest takie samo a tu się okazuje, że lipa!! Wiadomo ze wszystko można zrobić tylko nie chce zainwestować grubych tysięcy w coś co może nie jeździć!!! Ale mimo tych wszystkich negatywów dalej trzymam się swojej koncepcji i w miarę możliwości czekam na fotki podwozi tak jak pisałem wcześniej. Jak by moja koncepcja legła w gruzach napewno poinformuje o nowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam parę fotek podwozia, zrobiłem je osobiście po przywozie auta ze stanów. Miało wtedy przejechane 10 tys. km...

 

Nadwozie to kombi

podwozie2.jpg

podwozie3.jpg

podwozie4.jpg

podwozie5.jpg

Edytowane przez 4MOTION

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wdzięczny za te foteczki i napewno pomoga mi w ewentualnej wizualizacji:)!!

Jak by ktoś jeszcze miał fotki to chętnie obejże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po długiej nie obecności na forum chciałem odnowić ten temat. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw w głowie zrodziły mi się 2 pomysły:

1) Dłubnięcie mojego AEB 1.8t na jakieś 240-250KM i posiadanie czegoś co już od dawna jest obyte

2) Albo próba wrzucenia 2.7 bi turbo z napędem FWD z racji tego że przerabianie podwozia mojego passka na 4x4 nie ma sensu.

I teraz moje najważniejsze pytanie, skoro głowice od 2.8 30V pasują do 2.7 30V biturbo bo używa się ich przy konkretniejszych modyfikacjach tego motoru to czy skrzynia FWD od 2.8 podejdzie pod blok silnika Audi.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kup 2.8 4x4 :P będzie lżej

później tylko silnik przełozysz i większosc będzie pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej moje autko jest w idealnym stanie i nie chcę się z nim rozstawać tylko na jego bazie zbudować wyjątkową furę:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności