Skocz do zawartości
passat2.8v6

passat 2.7 biturbo!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem powyżej moje autko jest w idealnym stanie i nie chcę się z nim rozstawać tylko na jego bazie zbudować wyjątkową furę

 

Było już paru takich zapaleńców u nas na forum. Udaje się jednemu na dwudziestu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem zapaleńcem i może mi sie uda ale jak narazie chodzi mi o jedna bardzo ważną rzecz czy skrzynia od Paska 2.8 V6 FWD podejdzie do silnika od 2.7 biturbo od audi s4????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździłeś kiedyś na codzień samochodem minimum 200km FWD ? chcesz mieć pocisk 300km FWD ? to nawet nie jest przyjemne w prowadzeniu

 

Mój poprzedni samochod 200/400 nie sprawiał frajdy w szybich ciasnych zakretach bo się jechać nie dało, musi być quattro ... :|

 

Pozegnaj się z obecną furką i kup 2.8 jak chcesz cokolwiek działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeździłeś kiedyś na codzień samochodem minimum 200km FWD ? chcesz mieć pocisk 300km FWD ? to nawet nie jest przyjemne w prowadzeniu

jest jest przyjemne ;)

 

czy skrzynia FWD od 2.8 podejdzie pod blok silnika Audi.

Proszę o pomoc

 

były 2.8 w wersji FWD, więc teraz kwestia sprawdzenia w ETCE czy jakieś symbole skrzyń od 2.7 powtarzają się w którymkolwiek 2.8. Jest duża szansa, że część otworów mocujących się pokryje (silnik jest krótszy od R4, więc skrzynia nie musi być jakoś bardziej udziwniona). Najszybciej będzie jednak samemu sprawdzić ;) Daj znać jak coś znajdziesz...

 

 

edit: znalazłem - były jakieś A6tki z 2.7 w FWD!

ajk 02.1999-08.2000 169kw FWD 5A, typ FAF, EDE

(ale to był silnik z pojedynczym turbo, a nie bi turbo, 230KM, ale zawsze coś na start..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marecek na Ciebie zawsze można liczyć:dobrze. Jak na razie to zbieram ogólne i nformacje na temat tych technicznych spraw bo pierwsz krok i to juz tej zimy to tuning wizualny no a póżniej jak będzie przypływ forsy to grubo w mechanice!! Jak coś znajdę to napewno sie odezwę:manga

 

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

 

Może okaże sie laikiem co to ETCE to te miejsce w którym są numery skrzyni i rodzaj??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może okaże sie laikiem co to ETCE to te miejsce w którym są numery skrzyni i rodzaj??

 

ETKA to magiczny program w którym są wszystkie numery części z obrazkami itp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej już mi ta etka nie będzie potrzebna bo skontaktowałem sie z paroma osobami i poczytałem troche na necie i co sie okazało że każdy silnik Audi 2.7 T był zawsze bi turbo i występował w wariantach 230KM, 250KM no i 265KM!!

Więc skoro było A6 2.7 230 KM FWD więc 2.7 265KM też może być FWD:dobrze.

Może to optymistyczne ale problem wydaje się być rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

i jak tam postepy w realizowaniu planu passka bit??

pytam, bo sam myslalem nad takim projektem:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewtopic.php?f=5&t=240&start=0

 

tu masz wsio silnik i skrzynia z audi rs4 nie czytałem ale juz na wstepie pisze koles ze miał problem z dyfrem,co jest chyba oczywiste jezeli uzył skrzyni z audi.Mysle ze jakbys wsadził motor sam,a reszte zostawił to byłoby ok,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknalem sie na watek przypadkowo :) Jakby ktos naprawde chcial takie cos zrobic moge bez wiekszych problemow wykonac taka przekladke . Jak ktos chce miec 300 ps i 500 nm na przedniej osi to tez nie widze problemow tylko szkoda opon :P

 

Najlepsza baza na przekladke byłaby benzyna v6 ale moge zrobic z praktycznie dowolnego silnika ( np 1,9 TDI ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosb, robiłeś już kiedyś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jakbym nie robil to bym sie nie wypowiadal :) I koszta nie sa takie wielkie jak kazdy mysli :) Mysle ze mozna sie przy sprzyjajacychb wiatrach wyrobic w dyszce wlozonej a od tego odjac to co odzyskamy ze starego silnika ;) Ale to zalezy jaka bedzie auto baza i za ile sie kupi silnik z jakimi brakami w osprzecie. Temat mam opanowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pochwal się swoimi "przeszczepami"

 

Bo jak na razie to nie brzmi zbyt wiarygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak na razie to nie brzmi zbyt wiarygodnie...

nie wiem czy ten kolouniu jest w stanie to zrobić , ale jak jesteś zainteresowany dam Ci adamsiku namiary na mojego przyjaciela z okolic wa-wy... robi cuda ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu : a4 b5 opanowane na wszystkie strony : 1,8T na 2,7T , 1,6 na 1,8T , 2,8 30V w 80-tce , 2 1,8T w 80tce , 2,7 T w A4 b6 dwoch ( mojej 3,0 V6 i klienta 2,5 tdi ) , seat toledo z 2,3 na 2,8 VR6 takze generalnie troche umiem ... foto jeszcze chcesz ? wpisz sE nosb rs4 w google i cos tam znajdziesz :) Generalnie zajmuje sie tego typu rzeczami :)

 

Arsen a koluniu to o swoich ziomeczkach pisz a nie o mnie : troche szacunku gosciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widziałem nosba projekty na a4 to szacun :) dla mnie a4 b6 na b7 rs4 z 2.7 bit robi robote :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie chca robic swapy a nawet dobrze info w necie nie poszukaja ... ehh NOSBA trudno nie znac z internety jak ktos interesuje sie mocnymi VAG'ami

Najlepsza opcja na swap 2.7TT to passat 4motion z silnikiem v6 lub v6tdi bo skrzynke idzie dospasowac z tym ze ta z tdi ma wieksze sprzeglo i pierwsze 3 biegi z tego co mi wiadomo takie same jak w s4 ;)

wtedy podpinamy silnik pod nasza skrzynke i juz nie musimy sie (przynajmniej na poczatku) martwic o napedy ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś czy jeździ już po PL taki Passat z 2.7 TT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie może ktoś czy jeździ już po PL taki Passat z 2.7 TT ??

 

Czy z 2,7T smiga to nie wiem ale z 4,2 V8 z s4 b6 to smiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie skończony bo prace trwają wieczorami i nocami ;/

160420128040000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności