Skocz do zawartości
dieter25

Problem Z Wentylatorem Chlodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nastepujacy proble z moim paskiem

po wyłaczeniu i wyciagnieciu kluczyka włacza sie wentylator chłodnicy a gdy włoze kluczyk to wentylator sie wyłacza,co to moze byc?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam nastepujacy proble z moim paskiem

po wyłaczeniu i wyciagnieciu kluczyka włacza sie wentylator chłodnicy a gdy włoze kluczyk to wentylator sie wyłacza,co to moze byc?????

 

dieter25 ;

 

Tak być powinno , wentylator ma pracować po wyłączeniu silnika i schłodzić go .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten wentylator chodzi caly czas po zgaszeniu silnika czy tylko przez jakis moment?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ten wentylator chodzi caly czas po zgaszeniu silnika czy tylko przez jakis moment?

 

Czujka temperatury wyłączy wentylator po schłodzeniu silnika (obniży się temp. w układzie chł.);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym problem ze ten wentylator sie nie wyłączy .nawt cały dzien leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury do wymiany, bo on steruje pracą wentylatora... włącza się a później się "blokuje". koszt do max 25zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomoże wymiana termostatu.. Poszukaj na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na pewno pomoże wymiana termostatu.. Poszukaj na allegro
Dasz sobie kolego za to rękę uciąć ?

 

Bo ja nawet paznokcia ..

 

Do autora tematu - w załączniku schemat - pewnie zdechł ten dodatkowy czujnik temp ktory powinien rozłączyc wentylator po ostygnieciu silnika.

 

 

herflik

pasek.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie czy w w 2 L, ale np w 1.8 jest taki czujnik temp schowany w kolanku kolektora dolotowego, przychodzi do niego jeden kabel, czujnik ten nazywa sie after run termo schwich, nie wiem czy dokładnie napisałem az tak anglika nie znam, jesli chcesz wiecej cos wiedziec to pisz odrzu do mie to ci pomege hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilo

A może problem tkwi w przekaźniku na pozycji 14 o numerze 1. Odpowiada on za pracę wentylatora chłodnicy i jest układem sterującym prace wentylatora po zgaszeniu silnika. Proszę sprawdzić i wymienić na szrocie za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz klimę bo w wersji z klimą spiekały się styki w przekaźniku sterownika wentylatora, było o tym na forum ale to tylko jedna z opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotair dzieki trafiłes w sedno sprawy.tak mam klime w moim pasku i po rozebraniu rzeczywiscie styki nadpalone dzieki pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ja jestem od niedawna posiadaczem Passata b4 w wersji 1,9 TDI z klimatronikiem. Mam problem z wentylatorami. Polega on na tym że gdy właczę silnik one cały czas sie kręcą, nigdy nie osiągnąłem temperatury 90 stopni bo cały czas wentylatory chodzą. i nie wiem czy ktoś tak poprostu te wentylatory podłączył czy jest jakiś inny problem,. proszę o odpowiedzi bo nie wiem co robić.

i mam problem z uciekającym płynem ze zbiorniczka wyrównawczego. Niby nie ucieka on szybko ( od pozycji max do pozycji min mija ok tygodnia ). Wycieku nie widać, oleju w płynie nie ma, płynu w oleju również, węże są miekkie a nie twarde, nie dymi na biało czy niebiesko ( jedynie przy porannym rozruchu zadymi na biało). proszę o poradę. dzięki serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz przewody z termowyłącznika. Jeśli wentylatory nadal będą chodzić tz, że ktoś coś grzebał. Jeśli nie to wskazywałoby to na uszkodzenie termowyłącznika. Co do ubywania płynu chłodniczego to na początek wymień korek na zbiorniczku wyrównawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wersji z klimatyzacją wentlatory chodzą cały czas

silnik nie dogrzewa się bo masz walnięty termostat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik nie dogrzewa się bo masz walnięty termostat

 

lub też czujnik/wskaźnik temp. cieczy chłodzącej przekłamuje i temp. masz dobrą. Chociaż większe prawdopodobieństwo jest na uszkodzony termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dzięki za odpowiedzi. bardzo mi pomogły. wyłączyłem poprostu klimatyzację (off- że nie chodził żaden nawiew) i faktycznie wentylatory przestały działać. Wyłączyłem te wentylatory i wyciskałem z mojego Passata wszystko co mozna było a temepratura podskoczyła do 85 stopni i dalej już nie poszła więc coś może być z termostatem czy tak ma poprostu być???dziękuje jeszcze raz bardzo serdecznie za porady. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 100% termostat
Zdecytowanie TAK, przy okazji dowiedziałem się, że w wersji z klimą wentylatory działają cały czas. Trochę to dziwne, ale co tam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności